logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Меблі»

Розвиток сенсомоторних можливостей у дітей старшого віку.

Конспект заняття вихователя вищої категорії, МАДОУЦРР-д/с N18 міста Кропоткіна, Краснодарського краю, Бакушкиной Світлани Олександрівни.

 

Мета: Уточнити і розширити уявлення дітей про меблів, її функції та властивості, якості матеріалів, з яких вона виготовлена, її різноманітності (за формою, величиною, кольором і призначенням). Розвивати вміння визначати і називати деякі частини меблів. Продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу. Розвивати загальну та дрібну моторику. Виховувати дбайливе ставлення до предметів домашнього ужитку .
Матеріал: Картинки із зображенням меблів, загадки, зразки матеріалів, з чого зроблена меблі. Д\і «Розрізні картинки», «Кольорові квадрати», «Меблі для гнома і гномика», « Знайди потрібну кімнату»
Хід заняття:
-Хлопці, сьогодні вранці я отримала лист, давайте подивимося, що в ньому. Тут лежать картинки із зображенням предметів і загадки. Давайте разом отгадаем загадки і уточнимо, що ж зображено на картинках.
(Діти відгадують загадки, виставляючи на дошку малюнки-відгадки)
Загадки:
За ним ми обідаємо, пишемо, читаємо, Малюємо і в різні ігри граємо. Він у вітальні на ніжках стоїть, Шатами скатертиною зверху накритий. (стіл)
Всі, хто на нього глянув, Одразу скажуть, це -___(стілець)
Воно ніби стільця, але дуже м'яке. І є підлокітники в ньому, між іншим. На ньому королі сиділи колись, Що це за меблі, дізналися, хлопці? (крісло)
Вдень спить на неї покривало і подушка,
А по ночах там спить - Андрійко. (ліжко)
Я зручний, дуже м'який, Вам не важко відгадати. Люблять бабусі та онуки, Посидіти і полежати. (диван)
-Хлопці, а як можна назвати всі ці предмети одним словом.? Правильно, меблі. А для чого нам потрібна меблі? А зараз приготуйте пальці, ми пограємо і згадаємо для чого нам потрібна меблі.
П\р «Багато меблів у квартирі»
Раз, два, три, чотири, (затискаємо пальці в кулак) Багато меблів у квартирі (кулачки стискаємо ,разжимаем) В шафу повісимо ми сорочку, (по черзі затискаємо пальці в кулак) А в буфет поставимо чашку, Щоб ноги відпочили посидимо трохи на стільці, А коли ми міцно спали, ми лежали на ліжку, А потім ми з котом, посиділи за столом.
Чай з варенням дружно пили (удари) Багато меблів у квартирі.
-А хто відповість, з яких матеріалів виготовляють меблі? Вірно з дерева. А ще? Ось, наприклад диван, тут і дерево, і тканина, поролон, для м'якості, і залізні кріплення. А ось шафа, він дерев'яний, а дверцята в ньому скляні.
Роблять безліч меблів різної, З різноманітних матеріалів. Що з них вибрати - не одразу збагнеш: Кожен по-своєму буде хороший!
Щоб розібратися пограємо в гру «З чого зроблена меблі»
(До картинки із зображенням меблів, діти підбирають матеріали, з яких вона виготовлена)
А тепер підкажіть мені, де можна купити меблі? Правильно в меблевому магазині.
Давайте уявимо собі, що ми прийшли в меблевий магазин і хочемо купити в свою квартиру меблі. Але не можемо вибрати, що краще стілець або крісло. Нам необхідно порівняти ці два предмети. Давайте визначимо, чим вони схожі: (і на стільці, і на кріслі можна сидіти; І у крісла і у стільця є сидіння, спинка та 4 ніжки; і стілець І крісло - це меблі). А тепер знайдемо відмінності: (У крісла є підлокітники, у стільця немає; Крісло м'яке, а стілець жорсткий; Стілець зроблений тільки з дерева, а крісло з дерева, поролону, тканини). А в яку кімнату можна поставити стілець? (в кухню, спальню, дитячу). А крісло? (тільки у вітальню). Тому перш ніж відправлятися в магазин, треба вирішити, для якої мети вам необхідна меблі, адже вона така різна і по своєму призначенню, і за кольором, і за формою, і за розміром.
А зараз ми відпочинемо, і розімнемося. Фізкультхвилинка: «Кірюшкіна ліжечко»
Ось Кірюшкіна ліжечко, (розвести руки в сторони) Щоб спав Кирилку солодко, (присісти, долоньки під щічку) Щоб уві сні він підростав, (повільно підніматися) Щоб скоріше великим він став (встати на носочки, тягнутися руки вгору)
В магазині меблі найчастіше продається в розібраному вигляді. Я пропоную її зібрати.
Гра «Розрізні картинки» (діти збирають розрізні картинки і називають, що у них вийшло).
Ось скільки різної меблів в нас, і за кольором, і за формою, розміром, і за призначенням. А зараз ми пограємо, кожен з вас виконає своє завдання. Хто-то розбере меблі за кольором, хтось допоможе гномам розібрати меблі за розмірами, ну а хтось знайде потрібну кімнату, для машин, які привезли меблі. Підходимо до столів і виконуємо завдання, (в кінці діти розповідають про те, що вони зробили).
Ігри:
«Кольорові квадрати». «Меблі для гнома і гномика» «Знайди потрібну кімнату» «Розстав меблі в новій кімнаті»
У вас все вийшло чудово. Ви всі великі молодці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове