Конспекти занять з дітьми.
Диференціація звуків [З]- [Ц] і букви З, Ц
Фронтальне логопедичний заняття з учнями початкової школи.
Автор: Семерикова О. А., вчитель-логопед 1-ї категорії, Пермський Край, р. Лисьва.
Презентація до заняття.
Мета: Вчити дітей розрізняти звуки ц - з ізольовано, в складах, словах на слух і правильно позначати їх на письмі.
Завдання:
1.Формування фонематических процесів
2. Розвиток ВНФ
3. Уточнення та збагачення словника
4. Удосконалення лексико-граматичного ладу мовлення
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Орг.момент:
Загадка :
На жердині палац,
У палаці - співак.
А звуть його... Як? (Шпак)
(комп'ютер: зображення птаха)
2. Оголошення теми
З якого звуку починається слово? - З
На який звук закінчується? - Ц
Сьогодні ми будемо порівнювати звуки [з] - [ц] і букви, що їх позначають.
3. Артикуляція звуків.
(Використовувати картки-символи)
На що схожий звук ?
4. Характеристика звуків.
Заповнення таблиці-картки кожною дитиною.
На дошці картки - символи виставляють діти
ЗВУКИ |
З |
Ц |
Голосний чи приголосний? |
|
|
Твердий чи м'який? |
|
|
Дзвінкий чи глухий? |
|
|
Простий або складний? |
|
|
Губи |
|
|
Мова |
|
|
Повітряна струмінь |
|
|
Короткий або довгий? |
|
|
5.Диференціація с-ц в складах
Читання складової таблиці
са-ца
з-цо
су-цу
си-ци |
аца-аса
ацо-асо
ацу-асу
ацы-аси
аце-асе |
цас-сац
цгз - соц
цкм - суц
цис - сыц
цес-сэц |
6. Розвиток фонематических процесів
- Гра «Піймай звук»:
Звуки, склади
-Шпака називають пересмішником. Він може повторювати почуті звуки.
Почує якийсь звук і може повторити його.
Давайте спробуємо пограти в таку гру
Я буду називати склади, а ви спробуйте повторити їх.
(Повторювати склади з різною інтонацією стоячи)
са-са-ца
ца-ца-са
цо-цо і т. д.
7. Робота в зошитах
Запис складів у зошитах.
8.Физминутка
9. Диференціація ц-с в словах.
Шпак перелітний птах. А яких ще перелітних птахів ви знаєте?
Комп'ютер ( фотографії птахів)
Повторіть назви птахів.
Скажіть а яка картинка не підходить до решти? Чому?
Повторіть назви тих птахів в яких є звук (за допомогою числової доріжки і букв магнітної абетки визначити місце звуку в слові)
Повторіть назви тих птахів, в яких є звук [ц].
Запис у зошиті 2 слів
10.Физминутка
11.Комп'ютер.(Показ слайдів)
Птахи в'ють гнізда. Відкладають яйця. Висиджують їх. Виводять пташенят.
12.Формування лексико-граматичного ладу мовлення
Я зараз скажу пропозицію, а ви поправте мене. (Комп'ютер)
Птах летіти шпаківня.
13. Підсумок.
14. Рефлексія
Конспект заняття складений для учнів 2 класу.
В залежності від складу групи ( мовний діагноз, темп виконання..) можна провести дане заняття за 2 уроку.