Конспекти занять з дітьми.
«Подорож разом з сонечком»
Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі.
Автор: Волкова Світлана Вікторівна,
вихователь
другої кваліфікаційної категорії,
МДОУ дитячий сад комбінованого виду N5 "Джерельце",
Московська область, р. Лохвиця.
Цілі:
- розширювати активний словник дитини за рахунок імен прикметників, що позначають величину, колір; учити вживати в мові іменники в називному відмінку в однині та множині; розвивати слухове увагу - підвищувати увагу до мови дорослого;
- вчити дитину відповідати на питання дорослого (який? якого? скільки? що? хто?);
-формувати кількісні уявлення (один - багато);
- вправляти у встановленні подібності та відмінності між двома однаковими за назвою предметами (високий - низький);
- вчити впізнавати колір (червоний, зелений, синій, жовтий, білий, чорний), форму (кругла); порівнювати предмети шляхом накладення, відповідності за величиною;
- розвивати дрібну моторику рук, вчити наслідувати рухам дорослого;
- навчати самостійного малювання фарбами за допомогою пальців (без показу); розвивати побутові навички користування індивідуальними предметами (серветка).
Хід заняття:
(Вихователь разом з дітьми заходить в групу)
- Хлопці, до нас прийшли гості. Давайте поздороваемся. (Здрастуйте).
- Діти, послухайте загадку: Сніг лежить у дворі
Всі дерева в сріблі
Перетворилася в лід вода
У нас на вулиці?...(зима).
- Добре, молодці, хлопці.
- Зараз на дворі зима і сонечко світить мало. А нам дуже нудно без нього. Давайте разом покличемо сонечко: Сонечко, сонечко
Ти не спи за хмарою!
Сонечко, сонечко
Покажись нам краще!
Сонечко до нас явися
Всім дітям посміхнися.
(вихователь піднімає хмарку, звідки з'являється сонце)
- Ой, яке кругле, жовте сонечко!
- А що там таке поряд з сонечком? (Кулька). Так, це повітряна кулька,
він підлетів до сонечка.
- Який кулька за кольором? (Червоний).
- Оля, якого кольору кулька? (Червоного). А по формі він - круглий, повторіть
(круглий). - Ліза, за формою який кулька? (круглий). І сонечко теж
кругле.
- Молодці, хлопці!
- Хлопці, кулька є не тільки у сонечка, у нас теж є кулі. Давайте
подивимося.
- Що знаходиться у нас на підлозі? (Кулі, кошик, коробка).
- А скільки коробок? ( Одна). Якого вона кольору? (Червоного).
- Бачите скільки кошиків? (одну), а куль? (багато).
- Аліна, скільки куль на підлозі? (Багато). Кирюша, скільки тут куль?
(Багато). Молодці, хлопці, правильно!
(вихователь показує зелений куля)
- Ця куля, якого кольору? (Зеленого). Данило, який за кольором цей
куля? (зелений). Хлопці, а цей? (Жовтий). Кирюша, якого кольору цей шар?
(жовтого). Добре. Якого кольору куля у мене в руках? (Червоного) Молодці!
Правильно.
- Червоні кулі, як у мене в руці, візьміть і покладіть в коробку (діти
виконують завдання), а інші кулі покладіть в кошик.
- Добре, молодці! Сонечку сподобалося, як ми виконали завдання, і вона запрошує нас у подорож в зимовий ліс. Пішли за мною.
Ми йдемо, ми йдемо
Разом з сонечком взимку
У подорож юрбою
За тропиночке лісовий.
- І стежка привела нас до пухнастим, зеленим ялинкам.
- Хлопці, ця ялинка низька, а це яка? (Висока). Даша, яка це ялинка?
(Висока). Розумниця.
- Ця ялинка висока, а ця? (Низька). Аліна, ця ялинка яка? (Низька).
Молодці!
- Ой, хлопці, подивіться всі вгору, що це над нами? (Хмари). Правильно,
хмари.
Хмари по небу пливуть хмари сніжинки нам несуть.
- Сніжинки легкі, пухнасті; вони кружляють в повітрі і повільно
опускаються на землю. Давайте покажемо, як сніжинки кружляють:
Крихітки - сніжинки
Танцюють, кружляють
І білою зграйкою
На землю лягають.
- Діти, подивіться, а хто під ялинкою сидить і на хлоп'ят всіх дивиться?
(Зайчик).
- Який гарний зайчик. Що це у зайчика? (вихователь показує, діти відповідають на запитання). (Очі, носик, лапки, вушка, хвостик).
- Короткий Хвостик, а вушка? (Довгі). Ксюша, які вушка? (Довгі).
Розумниця.
- Вушка довгі, а хвостик? (Короткий). Данило, який хвостик?
(Короткий).). Правильно. Молодець!
- Зайчик, подивися, як наші діти пальчиками грають.
Пальчикова гра «Жили - були зайчики».
Жили-були зайчики (руки, зігнуті в ліктях перед собою - стискання і
розтискання вказівних і середніх пальців)
На лісовій галявині (руки в повітрі окреслюють коло)
Жили-були зайчики (руки, зігнуті в ліктях перед собою - стискання і
розтискання вказівних і середніх пальців)
У сіренькою хатинці (руки складені в замок над головою)
Мили свої вушка (по черзі масаж вказівного і
середнього пальця обох рук)
Мили свої лапочки (по черзі поглажування тильної сторони кисті
обох рук)
Вбиралися зайчики (руки опущені вниз, зігнуті догори кисті рук,
повороти корпусом тіла спочатку в одну, потім в
іншу сторону)
Взували тапочки (по черзі виступає вперед на п'ятку одна нога,
потім інша).
- Діти, а тут чиясь нора! Ну-ка, подивіться уважно, хто ж тут живе? (Лисиця). Де живе лисичка? ( норі). Правильно, дивіться, ось стирчить її рудий хвостик.
- Ох, ця лисичка - плутишка, бігала за зайчатами, вони злякалися і сховалися від неї у своїх будиночках, а двері не закрили. Давайте підберемо до будиночків двері і закриємо їх.
(Під час роботи дітей задаю питання).
- Ліза, якого кольору у тебе будиночок? (Синього). А двері? (Синього). Молодець.
- А у тебе, Ксюша, який за кольором будиночок? (Зелений). А двері? (Теж зеленого). Розумниця.
- Молодці, хлопці, сховали зайчиків, тепер лисиця їх не знайде.
- Діти, подивіться на сонечко, воно раде, що ви допомогли зайчишкам. Давайте подивимося один на одного і посміхнемося. А тепер намалюємо, як посміхається сонечко, підійдіть до столу. Умочіть пальчик у фарбу і прикладіть його до місця, де у сонечка ротик. Прибрали пальчик і знову прикладайте до паперу. Якщо фарба кінчається вмочайте пальчик знову. Малюйте акуратно, намагайтеся. Які красиві посмішки вийшли. Молодці!
- Діти, підійдіть до мене. Ось і закінчилося наше подорож з сонечком. Давайте скажемо «до побачення».
Матеріали: сонечко, хмарки, повітряна кулька, кулі (червоного,
жовтого, зеленого, синього кольору), коробка, кошик, ялинки
(велика і маленька), сніжинки, іграшки (зайчик, лисиця), нора
лисиці, картки із зображенням в середині зайцем і таке ж
кількість кіл і квадратів таких же кольорів, шаблони
зображеного сонечка за кількістю дітей, гуаш червоного
кольори, мокрі серветки.