logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Маю право жити».

Заняття з правового виховання.

Автор: Миколаєва Е. В., МДОУ Д/С N 3, р. Кропоткін, Кавказький район.

 

Мета: Довести до свідомості дітей, що кожна людина має право на життя і здоровий розвиток, держава має дбати про охорону життя. Закріпити знання номера телефону служб порятунку: 01; 02; 03; 04. Дати знання про послідовність дій у небезпечних ситуаціях.

                              Хід заняття.

 Релаксація: «Маленький звір».
Вихователь просить дітей заплющити очі й тихим, спокійним голосом вимовляє: «Покладіть, будь ласка, руки на коліна, з'єднавши долоні разом. Уявіть, що ви тримаєте в руках маленького пухнастого звірка - кошеня, цуценя, пташку... Він такий крихітний, що спокійно поміщається у нас в долоньках. Він засинає, тому ви намагаєтеся сидіти, не рухаючись, щоб не розбудити його. Якщо комусь дуже хочеться погладити тваринку, зробіть це обережно, легким рухом великих пальців. Подумки заспокойте звірка, скажіть йому що-небудь ласкаве, посміхніться йому. Відчуваєте, як його дихання стає більш рівним, спокійним? І ви теж дихайте в такт з ним. Обережно перекладіть звірка на теплу ковдру, яке знаходиться поруч з вами (на сусідньому стільці), переконайтеся, що звірятко в повній безпеці, посміхніться йому ще раз. Тепер можна відкрити очі».
Бесіда: «Маю право жити».
Вихователь: «Хлопці, прикладіть руку до свого серця. Ви чуєте, як воно б'ється? Яке це щастя жити і радіти життю.
- А завдяки кому ви з'явилися на світ?
- Батьки розповідали вам, як вони раділи вашим появи?
-Як вони щасливі, що в них є ви? (відповіді дітей).
Вихователь: - У кожного з вас своя життя. Про збереження життя піклуються держава, батьки, вихователі, лікарі, міліціонери і багато інші люди. Ніхто і ніколи не може позбавити дитину життя. В Конвенції, а це спеціальний документ про права дитини записано, що головне право кожної людини - право на життя, і маленька людина - дитина - теж має право жити.
- Хлопці, давайте з вами розглянемо ось цей малюнок. (Символ права).
- Як ви думаєте, про що говорить цей малюнок? (роздуми дітей).
- Коли-то маленький хлопчик написав на своєму малюнку:
Хай завжди буде сонце,
Хай завжди буде небо,
Хай завжди буде мама,
Нехай завжди буду Я!
- Цей символ говорить про те, що кожна дитина має право жити, має право на щасливе дитинство.
-Хлопці, що для вас означає «жити»? Подумайте і розкажіть, як би ви хотіли прожити своє життя? У кожної людини є мрія. Мрія - це те, чого тобі дуже хочеться.
- Рома, розкажи нам про свою мрію.
- А, ти, Катя, як хочеш прожити своє життя?
- Сподіваюся, що у кожного з вас життя складеться добре, як ви мрієте.
Вихователь:- А тепер я пропоную подивитися уривок з«Казки про мертву царівну і сім богатирів».

Цариця: (милується своїм відображенням у дзеркалі)
-Світло мій, дзеркальце, скажи
Та всю правду доповіси:
Я ль на світі всіх миліше,
Всіх рум'яної і біліше?

Дзеркальце:- Ти прекрасна, спору немає;
Але царівна всіх миліше,
Всіх рум'яної і біліше.

Цариця:- Покликати до мене служницю!
(наказує) - Відведи царівну в лісову глушину
І, зв'язавши її, живу
Під сосною залишиш там
На поталу вовкам.

Голос: - Ось служниця в ліс пішла
І в таку далечінь звела,
Що царівна здогадалася
І до смерті перелякалася,
І почала благати:

Царівна:- Життя моє!
У чому скажи, чи винна я?
Не губи мене, дівчино!
А як буду я цариця,
Я пожалую тебе.

Служниця: - Не журися, Бог з тобою.
Ну, а я піду додому.
(актори йдуть).

Вихователь:- Спасибі нашим артистам за виступ.
- Хлопці, яке право порушене в цій казці? (право на життя).

 

- Що б ви сказали цариці - мачусі?
- Правильно, хлопці, ніхто не має права відбирати життя в іншої людини.
-Давайте згадаємо, в яких ще казках порушено право на життя?
( «Колобок», «Муха-Цокотуха», «Три порося», «Буратіно», «Червона Шапочка» та ін).
«Правила поведінки».
Вихователь:- діти, ви повинні вчитися бути обережними, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю та здоров'ю своїх друзів.
- Як попередити нещасні випадки? Чи можна їх уникнути? Як ви думаєте, хлопці?
- Розумні люди, такі як Знайка, придумали для всіх людей на Землі - і для дітей, і для дорослих - особливі правила поведінки вдома, на вулиці, в автомобілі, у воді. Якщо ви будете знати і виконувати ці правила, то з вами нічого поганого не станеться. І ваші рідні завжди будуть радіти, що ви ростете такими розумними і здоровими.
-Хлопці, які правила поведінки ви вже знаєте, про які чули від дорослих?
* Правила дорожнього руху.
* Правила пішохода.
* Правила водія.
* Правила поводження з вогнем.
* Правила поводження з небезпечними предметами.
* Правила поводження з тваринами та ін.
Вихователь: - А тепер давайте пограємо в гру « Я один вдома».
Перед вами таблички з номерами телефонів 01; 02; 03; 04. Ми з вами розберемо небезпечні ситуації, які можуть підстерігати дітей не тільки на вулиці, але і вдома. Ви по черзі будете вибирати табличку, і розповідати про правила поведінки в небезпечній ситуації, про послідовність своїх дій.
1 дитина - Якщо починається пожежа, або в квартирі з'явився неприємний запах горілої ізоляції, необхідно терміново повідомити про це в пожежну охорону за номером 01.
Вихователь: - А як правильно викликати пожежників?
Дитина: -1.Набрати номер 01.
2.Назвати своє Прізвище та ім'я.
3.Вказати, що саме горить.
4.Повідомити адресу палаючого об'єкта.
Хай пам'ятає кожен громадянин
Пожежний номер 01.
Вихователь: Молодець, Катюша, сідай, будь ласка. Рома, йди. Вибери табличку і розкажи нам, коли потрібен цей номер телефону.
2 дитина: - Якщо ти вдома один і подзвонили у двері, не поспішай її відкривати. Подивися у вічко і спитай: «Хто там?». Якщо голос і зовнішність людини не знайомі, не відкривай двері, на питання не відповіси.
Якщо незнайомець продовжує наполегливо допитуватися, виклич міліцію за номером 02.
Вихователь: - Хлопці, а в яких ще випадках ми просимо допомоги у міліції?
Діти: - Коли ми бачимо. Що когось ображають, б'ють, грабують.
Вихователь: - Молодці, хлопці. Віолетта, іди, вибери табличку з номером і розкажи нам, що це за номер телефону, коли він потрібен?
3 Дитина: - Стане раптом комусь погано,
Не губися, не ридай,
Підніми швидше трубку,
Номер набери 03.
Вихователь: - Кого ми викликаємо за номером 03?
Дитина: - Швидку медичну допомогу.
Вихователь: - Зараз нам Даша загадає загадку. Ви повинні відгадати її і розповісти, як вона пов'язана з номером 04.
4Ребенок: - Чотири сонця у бабусі на кухні,
Чотири сонця горіли і погасли.
Готові щі, компот, млинці -
До завтра сонця не потрібні.
(газова плита).
5Ребенок: - 04 - це номер газової служби. Якщо ми вдома одні і відчули запах газу необхідно:

  1. Розкрити вікна та двері;
  2. Не можна включати електроприлади, вимикачі, розетки;
  3. Необхідно перекрити газовий кран;
  4. Покинути приміщення;
  5. Зателефонувати в екстрену службу газу за номером 04.

Вихователь: Молодці, хлопці. А тепер, я пропоную пограти в гру «Рятувальники». Ми будемо рятувати наші іграшки, які опинилися в палаючому будинку.
                 Завдання: стати парами, взятися за руки, добігти до іграшок, взяти її, покласти її на руки і повернутися назад.
                               Гра «Рятувальники».
Вихователь: - Діти, ми з вами сьогодні дуже добре попрацювали. Про що ми з вами розмовляли?
Діти: - Про права дітей. Про право дитини на життя.
Вихователь: - Коля і Вова, ви знаєте дуже гарний вірш, розкажіть нам.
1Ребенок: - По звивистій доріжці
Йшли по світу чиїсь ніжки.
Дивлячись вдалину широкими очима,
                     

Йшов малюк знайомитися з правами.
2 Дитина: - Поруч мама міцно за руку тримала,
В путь-доріжку розумницю супроводжувала.
Знати і дорослі, і діти
Про права, що захищають їх на світі.
Вихователь: - На цьому наше заняття закінчене. Хлопці, величезне вам спасибі!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове