Конспекти занять з дітьми.
Інтегроване заняття за мовним і фізичній
розвитку дітей.
Автори: Максимкина Н.Р., вихователь, Дудорова Т. А., інструктор з фізкультури МДОУ ЦРР д/з N5»Казка», Московська область р. Озеры.
Мета: Вчити дітей розрізняти ознаки пір року, допомогти дітям пізнати послідовність життєвих процесів в природі, і ті закономірності, які в ній відбуваються. За допомогою поетичного слова показати красу різних явищ: птахів, комах, тварин. Тісний зв'язок з усною народною творчістю. Розвивати логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику з використанням пальчикової гри.
Обладнання: Ілюстрації рослин, тварин, квіти на підставці, «струмочок», дуги, гімнастична лава, м'яч.
Попередня робота: Розглядання ілюстрацій про весну, читання оповідань, віршів; розучування пальчикової гри; спостереження за змінами в природі на прогулянці; ігри на координацію і спритність виконання рухів.
Методи: Бесіда, розповідь, показ ілюстрацій).
Хід заняття
Звучить пісня «Разом весело крокувати по просторах». Діти входять в спортивний зал. Інструктор з фізкультури:
- Хлопці, сьогодні ми вирушаємо в подорож в весняний ліс. Давайте повторимо правила поведінки у лісі.
Готові в дорогу? Тоді візьмемо з собою гарний настрій, силу, спритність, знання.
- Повернулися і йдемо один за одним по ребристій доріжці, між горбками
землі, які вирили кроти.
Ходьба, біг, ходьба.
Побудова в ланки.
- Ось ми прийшли в весняний ліс. Зробимо розминку «Як живеш?».
Як живеш? Ось так. (Діти розводять в сторони руки, немов ставлячи питання). А пливеш? Ось так. (Виконують руками руху в стилі брас). Чекаєш відповідь? Ось так. (Прикладають руку до вуха, нахиляються вперед). Махаєш слідом? Ось так. (Піднімають руки і махають пензлем). Як біжиш? Ось так. (Біжать на місці, руки зігнуті в ліктях). Як пустуєш? Ось так. (Роблять стрибки на місці). Вдалину дивишся? Ось так. (Приставляють долоню козирком над очима). Вранці спиш? Ось так. (Підкладають долоні під щоку, закривають очі).
Вихователь: Пропоную присісти на сонячній галявинці (по-турецьки) і поговорити про весну. (Фонограма голосів птахів).
Послухайте, як співають птахи!
Який зараз місяць?
-Які зміни відбуваються в природі? -Що можна сказати про комах, тварин у весняному лісі? (Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді). (Шикування в одну шеренгу).
Ін. за ф.: Продовжуємо нашу подорож по лісі, долаючи на шляху перешкоди.
Пройдемо по невеликий стежці боком, приставним кроком, спинки тримаємо рівно. (По гімнастичній лаві).
З опорою на коліна і долоні ми проползем, прогинаючи спинки під лапами ялин.
Перескочимо через струмок.
На красивій галявині візьмемося за руки і станемо в коло. Будемо відгадувати загадки. (4 загадки).
Ін. за ф.: На нашому подальшому шляху повалені дерева, купини.
Підтягування на гімнастичній лаві, лежачи на животі.
Ходьба по купинах.
Під удари в бубон вишикувалися у коло.
Вихователь: Пальчикова гра «П'ять і п'ять».
П'ять і п'ять пішли гуляти (Руки перед собою, долоні розкриті).
Разом весело крокувати (Пальці згинаються і розгинаються).
Повернулися (Обертання кистей рук).
Посміхнулися (Складені до великого пальця обох рук, розтягуються в усмішці).
В кулачок ось так згорнулися (Пальці стиснуті несильно в кулачки).
Ось такі молодці! (Стукають кулачок про кулачок).
Вихователь: Пограємо у весняні слова. (Передача м'яча і до названого слова підібрати прикметник).
Ін. за ф. : Діти, пропоную пограти в гру «Совушка».
Лічилка: Бджоли в поле полетіли,
Зажужжали, загули.
Сіли бджоли на квіти,
Ми граємо - ти водиш.
Виконаємо вправу «Дерево» для відновлення дихання.
На галявині дерево росло,
Протягнуло гілки до сонечка він
Вітер прилітає, деревце хитає.
Хмари по небу бігли, всі листочки затремтіли.
Частий дощик ллє і ллє.
Дерево водичку п'є, і росте, росте, росте.
Вихователь: Хлопці, де ми сьогодні були? Сподобалося вам подорож в
весняний ліс? Пора повертатися в дитячий сад.
Звучить пісня. Діти шикуються в шеренгу і йдуть в групу.