logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Правила дорожнього руху повинні знати всі без винятку».

Конспект пізнавального інтегрованого заняття з ПРАВИЛ дорожнього руху для дітей середньої групи.

Автор: Овчарова Інна Вікторівна, Вихователь МДОУ, перша категорія, МДОУ дитячий сад 57 "Веселка", р. Старий Оскол.

 

Мета: доповнити уявлення дітей новими відомостями про вулиці, закріпити знання про роботу світлофора і про правила безпечної поведінки на вулицях міста.
Завдання:
- вчити дітей застосовувати отримані знання про правила дорожнього руху на практиці;
- розвивати знання дітей про значення сигналів світлофора, пішохідного переходу, тротуару; закріпити вміння застосовувати отримані знання в інсценуванні, іграх і продуктивної діяльності; активізувати словникову роботу у дітей;
- виховувати інтерес до творчого процесу, культуру поведінки на вулиці, силу волі, бажання досягти результату.
Матеріал:
дорожній знак «автобусна зупинка», атрибути до сцени, м'яч, макет «Вулиці міста (будинки, машини, дерева, проїжджа частина, тротуар і т. д.); все для складання колажу «Моя вулиця»; конверт із зображенням Нюши; диск з фрагментом мультфільму «Смішарики», «Азбука безпеки»; мультимедійна установка, червоний прапорець, ширма, мольберт.
Методи і прийоми:
ігровий момент, художнє слово, показ, бесіда, завдання, пояснення, розглядання, закріплення, заохочення, підсумок.
Хід заняття:
Діти входять в зал.
Вихователь: Діти, сьогодні у нашому дитячому садку багато гостей. Давайте поздороваемся.
Діти: Здрастуйте!
Вихователь: Вранці в нашу групу прийшов лист. Як ви думаєте від кого?
(Вихователь показує конверт, на якому фотографія Нюши - персонажа мультфільму «Смішарики», читає лист).
Вихователь: «Шановна Інна Вікторівна та діти, мені потрібна ваша допомога. Чекаю вас на автобусній зупинці. Нюша.»
Діти, допоможемо Нюше? Що з нею сталося, дізнаємося при зустрічі. Хто був уважним і відповість, де ж нас чекає Нюша?
Діти: Нюша нас чекає на автобусній зупинці.
Вихователь: Вірно діти. Озирніться навколо, ми з вами на вулиці міста.
Асфальтом вулиці мостяться,
Автомобілі швидко мчать.
Тут недовго і розгубитися.
Напевно, Нюша розгубилася. Треба її допомогти. А як нам дійти до зупинки?
Діти: До зупинки можна дійти пішки по тротуару.
Вихователь: Правильно, діти, підемо по тротуару до зупинки.
(Діти і вихователь йдуть до дорожнього знаку «Автобусна зупинка»).
Вихователь: Діти, а чому ви зупинилися?
Діти: Ми побачили дорожній знак «Зупинка»
(Виходить Нюша (дівчинка з цієї ж групи))
Нюша вітається з хлопцями.
Вихователь: Нюша, ти чимось засмучена? Що сталося?
Нюша: Так, я засмутилася, бо розгубилася. Так хотіла потрапити до вас в дитячий садок, але для цього мені потрібно перейти проїжджу частину. А як це зробити, я не знаю, на дорозі так багато машин.
Вихователь: Не переживай, Нюша. Діти тобі допоможуть, навчать правилам дорожнього руху.
Нюша: А що це таке?
Дитина: Пам'ятай правила руху,
Знай завжди їх напам'ять:
По місту, по вулиці не ходять просто так.
Коли не знаєш правила, легко потрапити в халепу,
Весь час будь уважний і пам'ятай наперед,
Свої правила мають Водій і Пішохід.
Нюша: А де ж взяти ці правила?
Дитина: Їх ніде не беруть. Їх треба знати.
Вихователь: Твої друзі Смішарики і діти всьому тебе навчать і все тобі покажуть.
(Вихователь пропонує всім сісти на стільчики біля автобусної зупинки і подивитися фрагмент з мультфільму «Смішарики» серію «Азбука безпеки» про світлофор)
Вихователь: Тобі все зрозуміло, Нюша?
Нюша: Так, я все зрозуміла.
Вихователь: А тепер, Нюша ми розповімо тобі цікаву казку «Про заповітних вогниках».
(Розігрується сценка «Казка про заповітних вогниках»)

  1. Дитина (автор): В одному прекрасному старому місті зустрілися на перехресті три вогника: Червоний, Жовтий і Зелений. Зав'язався між ними суперечка про те, який з вогників найважливіший.
  2. Дитина (червоний вогник): Я, червоний, найважливіший - колір вогню, пожежі. Як мене побачать люди знають, що попереду тривога, небезпека.
  3. Дитина (жовтий вогник): Ні, я, жовтий колір, важливіше. Мій колір - колір сонця. А воно може бути і другом, і ворогом. Тому я попереджаю: Будь обережний! Увага! Не поспішай!
  4. Дитина (зелений вогник): Друзі вогники, годі сперечатися! Це я - найважливіший колір - колір трави, лісу, листя. Я нагадую всім про безпеку і спокій.
  5. Дитина (автор): Так і продовжувався б на перехресті міста спір заповітних вогників, якби не втрутився самотній герой. У нього були три очі, але вони не мали кольору. Ось що він сказав:
  6. Дитина (світлофор): Друзі, не треба сперечатися! Кожен з вас - дуже яскравий колір, і кожен дуже важливий. Давайте дружити! Ми завжди будемо разом допомагати всім людям на вулицях міста.
  7. Дитина (автор): Заповітні вогники дуже зраділи. І з тих пір на перехрестях великих міст керують машинами і пішоходами друзі-вогники і один світлофор!

Виконується пісня «Світлофор» (сигнали світлофора діти співають англійською мовою і виконують певні рухи відповідно до тексту пісні).
(В зал котиться м'яч.)
Нюша: Діти, а ось і веселий м'яч. Давайте пограємо. А де ж ми будемо грати? Може бути на проїжджій частині? Тут так багато місця!
Дитина: Щоб не було нещастя, запам'ятайте друзі;
Що на проїжджій частині грати ніяк не можна!
Нюша: А де ж ми пограємо?
Діти: Можна пограти на дитячому ігровому майданчику, подалі від проїжджої частини.
(проводиться гра «Відповідай правильно», діти стають по колу, вихователь у центрі з м'ячем.)
Питання:

  1. Пішки по вулиці йде. Значить це (пішохід)
  2. Якщо ти їдеш в автобусі, автомобілі, то ти (пасажир)
  3. Голос автомобіля (сигнал)
  4. А машини літають?
  5. У світлофора 8 очей? (ні - 3 сигналу: червоний, жовтий, зелений)
  6. А машини сплять у ліжках? (ні, в гаражі, на автостоянці)
  7. Як називається те місце, де люди очікують автобус (зупинка)
  8. Як називається місце, яке включає в себе дороги, парки, житлові двори, ігрові майданчики (вулиця)
  9. Усім знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий:
На ту сторону веде
Пішохідний....луноход?
Діти: Перехід!
Вихователь: Молодці, діти. Нюша, а ти все запам'ятала? Переходити проїжджу частину можна по пішохідному переходу.
Нюша: Так, звичайно. Тепер можна відправитися в дитячий сад.
Вихователь: А щоб нас краще бачили водії, Нюша, тримай прапорець і обов'язково свою маму за руку.
Гра: «На вулиці міста»
Вихователь: Наші хлопці йдуть в дитячий садок
Наші хлопці дуже поспішають.
Хоч у вас терпіння ні, почекайте - червоне світло!
Жовте світло на шляху - приготуйтеся шлях йти.
Світло зелений попереду - ось тепер переходь!
Діти разом з вихователем і Нюшею переходять проїзну частину по пішохідному переходу.
Вихователь: Діти, ну ось ми з вами в дитячому саду. Нюша, в садку ми граємо, співаємо пісні, танцюємо. Любимо ми майструвати своїми руками, малювати, ліпити. Подивіться, майстер залишив нам незакінчену роботу. Що ви бачите?
(Вихователь показує дітям незавершену аплікаційну роботу: великий аркуш паперу, на ньому сонце, хмари, дорога, тротуар.)
Діти: Сонце, хмари, дорога, тротуар.
Вихователь: А що потрібно зробити, щоб вийшла вулиця міста?
Діти: Потрібно вирізати картинки: будинків, дерев, автомобілів, пішоходів.
Вихователь: Правильно. Ну, а тепер за справу. Виконаємо цю роботу всі разом, і Нюша нам у цьому допоможе.
Колективна робота: «Вулиця міста»,( діти наклеюють вирізки з журналів: будинки, дерева, пішоходів, транспорт і т. д. на лист, завершують композицію).
Вихователь: Подивіться, як у нас здорово вийшло. Молодці. Це ми подаруємо Нюше на згадку про нашу зустріч.
Нюша: Спасибі велике.
Вихователь: Про що ми сьогодні з вами розмовляли? Що сподобалося? Допомогли ми Нюше засвоїти правила дорожнього руху та поведінки на проїжджій частині?
(Відповіді дітей)
Нюша: Щоб не хвилювалися кожен день батьки,
Щоб спокійно їздили водії,
Ми повинні знати і суворо дотримуватися:
Всі діти: Правила дорожнього руху!
Вихователь: Діти, попрощаємося з гостями.
Діти: До побачення!
Вихователь: Підемо, Нюша з нами, ми тобі покажемо нашу групу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове