logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож по планетах Сонячної системи»

 Конспект підсумкового заняття з математики у підготовчій групі, присвячений року космонавтики.

Автор: Гисвайн Ст. Д., вихователь вищої кваліфікаційної категорії, Комбіноване муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 54 «Іскорка»» міста Набережні Челни РТ.

 

Мета: 1) закріпити знання дітей про рік, як часовому відрізку, про дні тижня, вміння називати місяці року й дні тижня, вміння складати числа першого десятка з двох менших чисел.
2) Вправляти дітей в умінні складати прості арифметичні задачі на додавання і віднімання з даними числами і по картині, в правильному формуванні відповідей на питання, називати складові частини завдання, орієнтування на аркуші паперу, у прямому і зворотному рахунок від 1 до 20, у рахунку «двійками», «трійками», «четвірками», «п'ятірками».
3) Розвивати уяву, дрібну моторику м'язів пальців рук, увагу, самоконтроль, логічне мислення, слухову увагу.
4) Виховувати у дітей уміння адекватно оцінювати свою діяльність і діяльність інших дітей, самостійність у своїх рішеннях, у виконанні завдань.
Словникова робота: космодром, «прибульці», всесвіт, сонячна система.
Індивідуальна робота з Дашею, вправляти її в рахунку «двійками» від 1 до 20 в прямому і зворотному рахунку.
Матеріал: макет ракети, ляльки-прибульці, олівці, цифри, зошити в клітку на кожну дитину, плакат «Будова Сонячної системи», демонстраційний матеріал: картинки для вирішення завдань.

Хід заняття:
Діти заходять в групу, стають півколом. У групі макет космічної ракети «ляльки - прибульці», на столі конверти із завданнями.
- Хлопці, у нас в гостях прибульці з космосу. Вони побували на багатьох планетах. А скільки у нас планет? І зараз розкажуть, що ж вони побачили. Прибульці хочуть вас взяти з собою в космічну подорож, але для цього вони перевірять вас на кмітливість, кмітливість. Для цього вони приготували завдання у конвертах з символами планет. (Завдання розкладені на столі).
- Послухайте прибульців: вони опинилися на планеті, яка виглядала червоної, раніше люди думали, що на цій планеті є живі істоти, але вони помилялися. Це планета... (правильно, «Марс»). Знайдіть на столі конверт із зображенням Марса і прочитаємо завдання.
- Хлопці, в конверті завдання: математичний графічний диктант. Вам потрібно буде відповісти на питання:
- скільки днів у тижні?
- який день тижня буде після середовища (перед суботою, за вівторком, між четвергом і суботою).
- назвіть робочі дні тижні, вихідні дні у зворотному порядку, перший день тижня, і т. д.
- скільки місяців у році? Перший, останній, п'ятий.
- Молодці хлопці! Ви добре впоралися із завданням. Зараз пройдіть за столи, відкрийте зошити. Від прибульців наступне завдання - графічний диктант. (Малюнок - ракета).
(Гімнастика для очей)
II) Коли прибульці підлітали до цієї планеті, то помітили кільця, які її оточували. Це планета... (Сатурн). Молодці хлопці! (Діти знаходять завдання в конверті з виглядом планети «Сатурн». Вихователь зачитує завдання.)
- Погляньте, в конверті числа і картинки. Прибульці хочуть, що б з вами вирішили завдання на додавання і віднімання по цій картинці і з цими числами. А запис завдань ми викладемо цифрами, які у вас на столах. Хлопці, а в конверті ще веселі завдання на кмітливість.
- скільки кінців у палиці? У двох палиць?
- по двору ходили кури, всього було 6 ніг. Скільки було курей у дворі?
Розумниці, дітлахи, сміливо виконуєте всі завдання прибульців. Послухаємо прибульців далі.
Физминутка «Ракета»
III) На який ще планеті побували космічні прибульці. Вони кажуть, що побували на найбільшій планеті. Це планета... (Юпітер, діти називають). З чого вона складається? Правильно, з рідини і газу.
- Пропоную знайти конверт з планетою Юпітер і дізнатися завдання космічних прибульців.
- Хлопці, це усний математичний диктант. Тут дуже багато питань, на які ми з вами повинні відповісти.
- як називається число 5 по відношенню до числа 6?(попередній)
- як називається число 10 по відношенню до числа 9? (подальший)
- покажіть число передує числу 4 (3)
- наступне число за 8 (9)
- напиши число, що складається з 1 десятка і 5 одиниць (15)
- два десятка (20)
- що означає перша цифра? Друга?
- доданок 5, другий доданок 2, чому дорівнює сума?
- уменьшаемое - 9, від'ємник - 1, чому дорівнює різниця?
У вас на столах, хлопці, лежать малюнки - ракети, вони не прості, в ілюмінаторах на вас дивляться цифри. Візьміть олівці і поставте знаки >, <, =. (В цей час вихователь на стіл вішає картини - будиночки, де потрібно скласти числа 8 і 6 з двох менших чисел, це виконують ті діти, хто закінчив роботу за столами.) Молодці, хлопці!
IV) Залишилася одна загадка у космічних прибульців до вас. Послухайте.
- Ця планета - наш улюблений будинок. Планета прекрасна: моря, океани, квіти і дерева там, різні країни. Правильно, хлопці. Це планета - наша Земля. Ось і ми полетимо з прибульцями в космічну подорож з нашої планети. Але у них хлопці одна умова, політ потрібно відправитися в певний час, рівно о 10.00. Ось з годинником вони працювати зовсім не вміють. Ми їм повинні допомогти. Спочатку ми їм розкажемо про годинник. Адже у них інший час, інші години.
- що показує велика стрілка? Як вона рухається?
- що показує маленька стрілка? (годинник)
- як розташовані стрілки, коли годинник показує рівно 10.00?
- як пересунутися стрілки, якщо не пройшов повний годину, а тільки половина (хвилинна стрілка повинна пройти половину кола, і стрілка вказує на цифру 6, коли пройшли півгодини, а годинна стрілка за половину години повинна пройти половину шляху (тобто між цифрами)
- Хлопці, у нас залишилося небагато часу до відправлення в політ. Підійдіть до мене ближче. Ви сьогодні добре попрацювали, знаходили вихід з важкої ситуації, допомагали один одному. Скажіть будь ласка, що вам запам'яталося найбільше? Вам Було цікаво? З чим вам сьогодні було легко впоратися, що вам далося важко? Як ви оцінюєте свою діяльність? Хто з хлопців сподобалося на занятті? Чому? Молодці!
Як ви думаєте, кого можна сьогодні вибрати капітаном? Першим, другим пілотом, бортінженером? Чому? Постарайтеся оцінити справедливо. У мене на столі для вас зірочки від прибульців з хитринкою. Як ви помітили, зірочки різної величини. Подумайте і візьміть зірочки, як ви заслуговуєте. Я вважаю, що ви сьогодні заслужили всі великі зірочки, тому що ви були активними, сміливими, підтримували один одного. І так, час 10.00 і ми готові до польоту.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове