logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Експериментальна діяльність з дітьми.

Автори: Коржавина Марина Ігорівна, вихователь, Климушина Ганна Сергіївна, вихователь, ГДОУ дитячий садок N 93 компенсуючого виду Фрунзенського району Санкт-Петербурга.


Актуальність.
Досліди та експерименти в дошкільному віці, як засіб розвитку у дітей пізнавальної активності, допитливості, прагнення до самостійного пізнання і роздумів.
Діти дошкільного віку є дослідниками навколишнього світу. Саме в дослідно-експериментальній діяльності створюються умови для дитини, в яких предмети найбільш яскраво виявляють свою сутність, приховану в звичайних ситуаціях. Досліди і експерименти, як і ігрова діяльність, сприяє розвитку цілісної особистості дитини. В основі експериментальної діяльності дошкільнят лежить жага пізнання, прагнення до відкриттів, допитливість, потреба в розумових враження, що веде до інтелектуального та емоційного розвитку.
Правила проведення дослідницької роботи:
- вибір досліджуваного об'єкта або предмета;
-розглядання об'єкта чи предмета. Збір інформації про предмет. Його замальовка. Узагальнення.
1. Етап. На цьому етапі дитина вибирає картку з досліджуваним об'єктом за темами: «домашні тварини», «людина», «птахи»риби», «нежива природа», «комахи».
2. Етап. На другому етапі вихователь за допомогою навідних запитань або постановкою проблемної ситуації в ігровій формі, допомагає дитині самостійно зробити висновок, виходячи з якого дитина визначає, якого виду бувають досліджувані об'єкти/предмети, яку функцію вони виконують, якими властивостями, відмінними або подібними рисами володіють у порівнянні з іншими об'єктами або предметами, на що можуть впливати.
3. Етап. Етап проведення самого дослідження, збору інформації і зарисовывание об'єкта чи предмета. Для цього я веду з дітьми «Щоденник спостережень».
4. Етап. Узагальнення отриманих знань. Тут можна використовувати заздалегідь підготовлений текст з помилками, при прочитанні якого, діти швидко знайдуть помилки, виправлять їх, систематизують і закріплять новий матеріал.

Заняття з дітьми «Плаваюче перо»

Цілі: Розширювати уявлення про використання людиною факторів природного середовища: формувати уявлення дітей про значення чистої води і повітря в житті людини.
Завдання:
- розвивати спостережливість, вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати, розвивати пізнавальний інтерес дітей в процесі експериментування, встановлювати причинно-наслідкової залежності, вчити вмінню робити висновки;
- формувати навички комунікативності, самостійності, спостережливості, елементарного самоконтролю та саморегуляції своїх дій;
- виховувати емоційно-ціннісне ставлення до навколишнього світу;
-створювати сприятливу атмосферу доброзичливості та взаєморозуміння.
Цей досвід наочно показує, як забруднення навколишнього середовища згубно позначається на плавучості водоплавних птахів зокрема. Забруднена вода потрапляє в природне середовище. А через ґрунтові води вона просочується у ставки, озера та інші водойми.
 
Матеріал:
- Два білих пташиного пера, куплені в магазині (не використовуй знайдені пір'я)
- Широка миска з водою
- 2 столові ложки (30 г) рідини для миття посуду
- Харчова фарба синя
- 2 ватні кульки, паперовий рушник, пінцет.

Хід заняття
Здрастуйте, хлопці! Давайте з вами посміхнемося один одному і поділимося гарним весняним настроєм. Дорогі хлопці! Сьогодні ми з вами продовжимо розмову про водоплавних птахів, і проведемо невеликий досвід. Але спочатку давайте пригадаємо, яких птахів відносять до водоплавним? Хлопці, відгадують загадки і з'являються ілюстрації з названими птахами.
 Відгадайте загадки:
Я люблю негоду
Поважаю дуже воду.
Я від бруду бережуся,
Охайний, сірий... (Гусак)
Ходить на риболовлю не поспішаючи, перевальцем;
Сама собі вудка, сама собі човник....(Каченя)

Це наш старий знайомий:
Він живе на даху будинку -
Довгоногий, довгоносий,
Довгошиїй, безголосий.
Він літає на полювання....(Лелека)
За жабами до болота.
На одній нозі стоїть,
У воду пильно дивиться.
Тицяє дзьобом навмання -
Шукає в річці жабенят.
На носі повисла крапля.
Впізнаєте? Це... (Чапля)

Молодці, хлопці, всі загадки відгадали. Пригадаймо разом з вами пальчикову гімнастику про птахів.
Пальчикова гімнастика «Качечка»
Гойдаючись На хвилях, качечка пливе:
То пірне, то вирине
- Лапками гребе
Здійснювати плавні рухи кистями обох рук справа наліво, потім імітувати рухи лапок качки у воді.
Порівняння двох птахів за планом:
Давайте з вами порівняємо двох птахів ворону і чайку.

  • Велика чи маленька?
  • Яке пір'я?
  • Який дзьоб?
  • Лапи.
  • Хвіст.
  • Якісь крила?
  • Як пересувається (літає, ходить, стрибає)?
  • Водоплавна.
  • Співоча чи ні? Як кричить?
  • Чим харчується?
  • Де живе?

Робиться висновок, що чайка - це водоплавна птиця. А тепер подумайте, пригадайте і скажіть, чому цих птахів називають «водоплавними»? Що їм допомагає плавати? Як вони пересуваються по воді? (Відповіді дітей, узагальнення вихователем.) Правильно, лапки у них з перетинками. Вони як весла у човна допомагають птахам відштовхуватися у воді. Вчені назвали таку будову лап веслоногие.

 

Физминутка «Лелека»

Лелека, лелека довгоногий,
Покажи дорогу додому.
Топай правою ногою,
Топай лівою ногою
І тоді прийдеш додому.
Знову - правою ногою,
Знову лівою ногою,
Після - правою ногою,
Після - лівою ногою.
Ось тоді прийдеш додому.
Молодці, хлопці. Сідайте. Спинки у всіх прямі, ніжки стоять на підлозі.
Хлопці, я знаю, ви всі з батьками гуляли в парках. Вам там сподобалось? А бачили ви водоплавних птахів? Яких? Вірно, в парках багато качок. А ви не помітили, в якій воді вони плавали, вона була чистої або забрудненої? Давайте з вами зробимо досвід і з'ясуємо, як уточкам плавають у наших парках. Для цього нам знадобиться миска з введенням. У неї ми додамо трохи синьої фарби і обережно пінцетом опустимо перо. Засікаємо хвилини на пісочному годиннику. Тепер дістанемо наше перо і обережно проведемо за нього ватною кулькою. Подивимося на кульку. Покладемо перо на паперовий рушник. Тепер додамо у воду дві столові ложки (30 г) рідини для миття посуду. Обережно розмішуєм, щоб не було бульбашок. Акуратно опустити на поверхню води друге перо. Через одну хвилину дістанемо перо і обережно проведемо за нього ватною кулькою. Подивимося на кульку. Покладемо перо на паперовий рушник.
Що сталося з нашими пір'ям? Вони однакові чи ні? Чим відрізняються один від одного? Як ви думаєте, чому це сталося? Що це може означати?
Результат: Плавати будуть обидва пера, але в мильній воді перо пропустить воду - на ватному кульці побачимо блакитний колір.

Пояснення: Щоб зрозуміти, що сталося, треба уважніше поглянути на будова пера. Тут роздаємо дітям збільшувальні стекла, лупи. "Стовбур" пера, який прикріплюється до тіла птаха, називається остю пера. Від ості відходять тонкі пір'яні пелюстки, які щільно зчеплені один з одним крихітними гачками і утворюють суцільну поверхню. При додаванні миючого засобу поверхневий натяг води зменшується, і вона може проникнути між гачками. Крім того, мило розчиняє жирову змазку пташиного пір'я, і в результаті птах стає у воді "важкою", рухається повільніше і швидше втомлюється. Від забрудненої милом води страждають не тільки гуси, качки та інші водоплавні птахи, але й водоплавні ссавці - видри, бобри та інші.
Замальовка досвіду.
Хлопці, що нового ви дізналися? Сподобалося вам заняття?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове