logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож в країну Математику»

Заняття з "методички" дошкільної програми "Стежки"

Автор: Султанова Марина Наумівна, автор математичного блоку проекту "Стежки" (науковий керівник проекту В. Т. Кудрявцев).

 

Мета.

  • Закріпити навички порядкового рахунку до 5. Формувати навик прямого і зворотного рахунку до 10
  • Формувати навик пересчитывания до 5
  • Розвивати здатність розпізнавати схематичний малюнок.
  • Закріпити знання про взаєморозташування тіл у просторі. Формувати поняття «між», «близько», «біля» і т. д.
  • Закріпити знання дітей про геометричні фігури.
  • Знайомство з прямої і кривої лінії.
  • Розвивати моторику рук, координацію рухів, логічного мислення, пам'яті, уваги.

Хід заняття.
-Хлопці, сьогодні ми з вами знову вирушаємо в чарівну країну Математики. Йдемо?
1. Вірш з рухами «Рахунок до 5».
Йшов я по доріжці,
(Діти марширують, показуючи один палець)
Йшли зі мною мої дві ніжки,
(Марширують, показуючи два пальці)
Раптом на зустріч три мишеняти:
(Зупиняються, показують три пальці)
- Ой, ми бачили кошеня,
(Обхоплюють долонями щоки і хитає головою)
У нього чотири лапки,
(Показують чотири пальці)
В лапках гострі царапки,
(Показують, як кошеня дряпається)
Один, два, три, чотири, п'ять-
(По черзі загинають пальці однієї руки іншого)
Треба швидко тікати.
(Біжать на місці)
- Ну, от ми з вами і прийшли на одну з вулиць країни Математики. Подивіться, які тут гарні будинки. На що вони схожі? (Геометричні фігури). Будинки в цій країні дуже люблять грати в хованки. Давайте з ними пограємо.
Гра «Вулиця»
В ряд прикріплені шість «будинків», педагог просить дітей запам'ятати розташування елементів вулиці. Діти закривають очі, а дорослий змінює розташування елементів. Діти відкривають очі і кажуть, що змінилося. (Використовують поняття «великий - малий», «високий - низький», «перед», «після» і т. д.)
- Подивіться, поки ми з вами грали на вулиці, хтось теж захотів пограти з нами і сховався за парканом.
Гра «Знайди зайчат».
На дошці зображення забору, з-за якого визирають заячі вушка.

- Скільки зайчиків сховалося за парканом?

Діти закривають очі. Педагог додає ще одного зайця

- Скільки тепер зайчиків? (Діти перевіряють)

- Викладіть стільки кіл, скільки зайців за парканом.

- Ось які веселі зайчата, а все тому, що вони вранці зарядку роблять і ні коли не хворіють. А ви робите зарядку? Давайте покажемо зайчикам як.
Гра «Зарядка за картками»
Педагог показує картки зі схематичним зображенням рухів, діти їх виконують.
Я хочу розповісти вам про те, що сталося нещодавно в країні Математики
«Казка про пряму і криву лінію»
На одній з вулиць жили-були по сусідству дві лінії пряма і крива. Пряма робила все прямо, а крива - криво. (Показ картинки із зображенням прямого і кривого будиночка) Як ви думаєте, який будиночок і доріжку намалювала крива, а який - пряма. Прямий будиночок стояв міцно, а кривий незабаром впав. Стали пряма та крива лінії доріжками. (На підлозі викладаються дві мотузки.)

- За якою доріжці можна пройти швидше?

Вихователь викликає двох дітей. Діти перевіряють, хто швидше пройде по доріжках, потім випрямляють мотузки і визначають, яка доріжка довше. Крива зробила свій місток, а пряма - свій... (Показ картинки із зображенням прямого і кривого містка)

- За яким мосту зручніше ходити чи їздити?

- Так що ж краще крива або пряма?

Образилася крива: «я нікому не потрібна, то і зовсім піду». І ось що після цього сталося...(Показ картинки із зображенням прямої і кривої веселки, прямих і кривих хмар)

- Світ змінився. Яким він став? Світ став якимось несправжнім без кривих ліній. Виявляється, всі лінії важливі: і криві, і прямі.
Гра «ніжки Ходять по доріжці»
У кожної дитини аркуш із зображенням прямої і кривої доріжки. З допомогою пальців рук діти зображують чоловічків. Один чоловічок йде по прямій доріжці, а інший по кривій.

- Хлопці, хто швидше прийде? (Діти перевіряють.)

- Як довго ми з вами гуляємо по чарівній країні, я навіть встигла зголодніти. А ви? Давайте зваримо кашу. Тільки пам'ятайте, щоб каші вистачило на всіх, кожен повинен відрахувати п'ять ложок крупи.

Діти відраховують ложки і викладають кружечки на смужці (щоб не заплутатися). Після чого пересипаємо в загальну каструльку. Скільки багато каші вийде і гостям, теж вистачить. Я пропоную повернутися в дитячий сад і попросити кухарів зварити нам плов.
Вірш з рухами «Зайці і вовк»
Один, два, три, чотири, п'ять-
(Діти загинають пальці на правій руці)
Вийшли зайці погуляти.
(Показують руками вуха і рухають ними)
Вовк на зустріч - шість, сім,
(Прямими руками зображують пащі вовка)
Каже: «Зараз вас з'їм».
(Погрожує пальцем)
Вісім, дев'ять - це ясно,
Що в лісі гуляти небезпечно.
(Оглядаються)
Десять - це всім зрозуміло-
Будемо тікати назад!
(Біг на місці)
Десять, дев'ять, вісім, сім -
Треба сховатися зовсім.
(Сідають навпочіпки і закриваються руками)
Шість, п'ять, чотири, три -
Ну-ка, вовк, тепер дивись!
(Приставляють до лоба руку козирком)
Два - і твій обід поплив,
Ти залишився, вовк, один!
(Підстрибують і показують один палець)
Наша подорож закінчилася, але ми обов'язково ще не раз повернемося в чарівну країну під назвою Математика. А зараз, йдемо на кухню.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове