logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Світ дерева.

Комплексне заняття.

Автор: Ситникова О. В., вихователь.

 

Мета: Розвиток мовлення дітей, активізація словника (тверда, головна, шорстка, товста, тонка, поверхня, тріщинка, барабанка)
Навчити впізнавати речі, виготовлені з деревини. Визначати властивості горить, не б'ється, не тоне у воді.

Матеріал: Качалка, ляльки для лялькового театру. Лисичка, їжачок, плакат із зображенням дерева, указка, пеньок (дерев'яні предмети невеликі дощечки, брусочки, сірники, за кількістю дітей) ємність з водою. Музичні інструменти: балалайка, тріскачки, барабанка, дерев'яні ложки. Посуд та іграшки зроблені з дерева.

Музичний ряд: Аудіозапис «Звуки живої природи», дитячий альбом Чайковський «Марш дерев'яних солдатиків».

 

Награвання і розповіді Про російських народних музичних інструментах» (Балалайка)

Попередня робота: Розглядання ілюстрацій та картин з різними видами дерев. Бесіда на прогулянці, які дерева на нашій ділянці. Слухання награвання на російських народних інструментах: балалайка, дерев'яні ложки, свистульки, барабанка, трещетка.

 

Хід заняття: Емоційний настрій «Разом з сонечком встаємо».
Разом з сонечком встаємо, (Діти витягують руки вгору) Разом з птахами співаємо. (Махають руками - крилами) З добрим ранком, з ясним днем,
Ось як дружно ми живемо. (Виставляють праву руку вперед, потім ліву, беруться за руки і похитують вперед - назад зчепленими руками).

Вихователь: Я запрошую вас у казковий ліс, який повний чудес. Ходімо зі мною (Звучить марш дерев'яних солдатиків) Великі ніжки йдуть по доріжці
Топ-топ-топ. Маленькі ніжки біжать по доріжці
Топ-топ-топ Ось і прийшли ми з вами в лісок. (Звучить музика Шум лісу, голоси птахів)
А ось це хто сидить на пеньку?

Діти: Лисиця.
Лисиця: Здрастуйте діти. Я бігла стежкою, знайшла скалочку (показує.)
Скажіть, а для чого потрібна качалка? Діти: Тісто розкачати Лисиця: А з чого зроблена качалка? Діти: З дерева
Лисиця: (здивовано) З дерева..., а де росте дерево? Діти: в лісі
Лисиця: Діти розкажіть мені, а дерево - воно яке?
(Діти підходять до стенду, де висить плакат із зображенням дерева. Розповідають, де знаходяться біля дерева коріння, стовбур, гілки, листочки) Вихователь: У лісі росте багато дерев.
Лисиця послухай, які дерева знають діти. Діти: Береза, сосна, тополя, дуб, клен, ялина. Лисиця: Ви, хлопці, молодці.
За ваш цікавий розповідь я вам подарую скалочку, вона вам знадобиться.
Діти: Спасибі. , ."
Вихователь: А ми з вами вирушимо далі в подорож.
(Звучить музика) Великі ніжки йдуть по доріжці
Топ-топ-топ. Маленькі ніжки біжать по доріжці
Топ-топ-топ Хлопці, подивіться, куди ми вьппли. На велику галявину. А хто це там сховався?
Діти: Їжачок
Їжачок: Здрастуйте діти!
Діти: Здрастуй, їжачок!
Їжачок: А навіщо ви прийшли на мою галявину?
Вихователь: Дорогою їжачок раэтой галявині ми тШт з хлопцями провести невеликі досліди, якщо не заперечуєш ти можеш подивитися їх,
(На столі заздалегідь приготовлені: дерев'яні предмети (за кількістю дітей) невеликі дощечки, сірники, брусочки, ємність з водою). Вихователь: Що у мене в руках?


Діти: Сірники
Вихователь: А скажіть сірник тонка або товста? Діти: Тонка
Вихователь: Її можна переломити (діти ламають сірник) Вихователь: Якщо спичинка тонка, то брусок, який? Діти: Товстий.
Вихователь: А брусок можна переламати? Діти: Немає.
Вихователь: А чому? Діти: Тому що брусок товстий.
Вихователь: А якщо брусок кинути на підлогу, він розіб'ється чи ні? Відповіді дітей:
Вихователь: Давай кинемо брусок на підлогу (діти кидають на підлогу брусок) Вихователь: Б'ється? Діти: Немає.
Вихователь: Давайте опустимо наші дощечки у воду і подивимося, що ж буде.
(діти кладуть дощечки у воду)
Дощечки потонули? Діти: Немає, вони плавають.*
Вихователь: Предмети з дерева тверді, гладенькі, шорсткі,
бувають тонкі і товсті не б'ються і не тонуть у воді. Дорогий їжачок тобі сподобалися наші відповіді? Бжик: Дуже сподобалися, я так багато дізнався. Але мені пора йти. До побачення, хлопці. Діти: До побачення.
Вихователь: З дерева роблять меблі та посуд, іграшки, музичні інструменти.
Назвіть предмети у групі, які зроблені з дерева. Діти: Стіл, стілець, полку, піаніно, кубики, матрьошки. Вихователь: Молодці, ми вирушимо далі в подорож.
(Звучить музика) Великі ніжки йдуть по доріжці
Топ-топ-топ. Маленькі ніжки біжать по доріжці
Топ-топ-топ Дивіться, куди ми потрапили?
(За столом сидить бабуся, перед нею на столі предмети кухонного начиння; іграшки, музичні інструменти)
Бабуся: Здрастуйте, діти! Мене звуть старенька-веселушка.
Діти: Здрастуйте.
Бабуся: Гості в хату до мене прийшли, До чого ж гарні! Як звуть моїх гостей? Розкажи мені мерщій. (Діти називають свої імена) Бабуся: Я давно вас виглядаю.
Покажу вам дерев'яні предмети, а якщо ви знаєте, як називається предмет, то підкажіть мені.
(Якщо предмет не знайомий дітям, бабуся його називає сама, а діти повторюють)
А ще у мене є музичні інструменти.
(Показує і називає)
Ми можемо на низ пограти. Вихователь: Дякуємо бабуся порадувала ти нас, за це ми тобі подаруємо скалочку.
До побачення. Бабуся: До побачення.
Вихователь: нам пора повертатися в дитячий сад.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове