logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Зима прибрала природу в небачені вбрання»

Конспект заняття з образотворчої діяльності (тістопластика) у старшій групі.

Автор: Лобазнова Любов Федорівна, вихователь. Муніципальне дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини-дитячий садок N73 «Мішутка». Місто Старий Оскол Бєлгородської області.

 

Мета: вчити дітей відображати враження, отримані при спостереженні зимової природи, базуючись на зміст знайомих творів і репродукцій картин; використовувати холодну гаму кольорів для передачі зимового колориту.
Розвивати художньо-творчі здібності, емоційну чуйність на красу рідної природи, вміння переносити знайомі способи і прийоми роботи з солоним тістом в нову творчу ситуацію. Продовжувати розвивати дрібну моторику рук. Закріплювати знайомі прийоми ліплення з солоного тіста.
Виховувати комунікативні навички, самостійність, любов і дбайливе ставлення до рідної природи.
Активізувати словник: «снігопад», «пейзаж», «бісер», «стеклярус»,
«паєтки».
Попередня робота: спостереження на прогулянці за явищами живої і неживої природи, розглядання дерев (ялини, горобини, верби та ін), чагарників, розглядання репродукцій художника В. Грабар «Зимовий пейзаж», «Лютнева блакить», читання віршів, оповідань про зиму. Ліплення з солоного тіста ялинок, снігурів, заготівля для майбутнього заняття фону способом кольорової розтяжки.
Матеріал та обладнання: картон з наліпленим з тіста фоном, солоне тісто зеленого, білого, коричневого, червоного, жовтого кольорів, стеки, трубочки від соку, пензлики, клей ПВА, мокрі серветки для рук, кольорові нитки, білі пір'я, бісер, стеклярус, паєтки, білий папір або серветки, дошки, клейонки, качалки, печатки-трафарети, магнітофон, касета із записом зимової мелодії.
Хід заняття. Діти послухайте загадку. Коли це буває?
Справ у мене трохи -
Я білою ковдрою
Всю землю прибираю,
Білю поля, будинки
Звуть мене... (зима).
Правильно взимку.
- А зараз яка пора року? Звичайно, зима.
- Який зараз місяць? Так, місяць лютий.
- Ми з вами багато говорили про зиму, спостерігали багато природні явища взимку.
- Хто їх може ще раз назвати? (діти називають). У ході відповідей кільком дітям вихователь пропонує повторювати слово «снігопад».
- Послухайте, діти, про зиму деякі рядки з віршів російських поетів.

«Зима»
Вийшов на простори погуляти мороз,
Білі візерунки в косах у беріз
Снігові стежки, голі кущі,
Падають сніжинки тихо з висоти
Або ще інші рядка
«Синій вечір»
Вечір зимовий в небі синьому
Зірки сині запалив
Гілки сиплють синій іній
На подсиненный сніжок ...
- А. С. Пушкін писав про зиму: «Йде чарівниця зима! Прийшла, розсипалася жмутами», «Під блакитними небесами, чудовими килимами, виблискуючи на сонці сніг лежить...». Сподобалися вам ці слова з віршів? Слухаючи ці рядки, які картини зимової природи ви собі уявили? (відповіді дітей).
- Діти, третій місяць в природі господарює чародійка «зимушка-зима». Скрізь вона гуляє. В місті у нас по мікрорайонах, в селі, в полі і в лісі. В який колір вона прикрасила природу? Правильно, білий і біло-блакитний. А як вона прикрасила природу? Звичайно, насипала скрізь снігу, жодного натяку замети, запорошила дерева, чагарники. Чому я сказала, що зима прибрала природу в біло-блакитний наряд? Так, ми з вами спостерігали, що у тіні сніг не чисто білого кольору, з блакитним відтінком. Згадайте, якого кольору сніг на сонці? Звичайно, білий. Якими словами можна ще його назвати? (чистий, блискучий, сяючий, блискучий).
- Давайте ми виконаємо вправу «Сніжинка».
Кружляють сніжинки
В морозному повітрі
(кружляють на носочках)
Падають на землю
Мереживні зірки
(повільно присідають, показуючи руками плавне падіння сніжинок)
Ось одна упала
На мою долоньку
(встають, ловлять уявну сніжинку на долоньку)
Ой, не тай, сніжинка,
Почекай трошки
(дбайливо прикривають «сніжинку» на долоні іншої долонькою)
- Діти, ми вже розглядали репродукції картин «Лютнева глазур», «Зимовий пейзаж». Ми сьогодні теж перетворимося на художників і з солоного тіста виліпив зимовий пейзаж. Готову картину виставимо в роздягальні для наших батьків, запросимо в гості дітей з інших груп, вихователів: нехай помилуються пейзажем.
- Фон для нашої майбутньої картини ми вчора приготували, ось він. Якого кольору він у нас вийшов? Правильно, біло-блакитний. Давайте з вами задумав: що ми будемо зображати на своїй картині? Звичайно ж дерева, чагарники, занесені снігом. Що ще можна придумати? Діти обговорюють деталі зображуваного пейзажу.
- Звичайно, діти нам треба зробити яскравий, зимовий пейзаж. Що нам для цього потрібно? Так, матеріали. Давайте подивимося, що ж у нас є. (діти перераховують і всі разом уточнюють що з цього матеріалу можна зробити з тіста дерева, з пір'я теж дерева і чагарники, хатинку або будиночок лісника можна віддрукувати трафаретом, доріжки з ниток, сліди віддрукувати стеком, прикрасити сніг, іній бісером, паєтками).
- Діти, сьогодні ми буде робити одну велику картину. Тому нам треба домовитися між собою, хто що буде робити (діти домовляються, вихователь допомагає їм у цьому). В ході роботи вихователь нагадує дітям, якими способами вони будуть ліпити дерева, допомагає розташовувати зображення по всьому листу. Допомагає дітям оформити картину в рамку (рамка ліпиться з солоного тіста, роблять рельєф стеком і трубочками для соку). Після того, як діти закінчили роботу, вихователь пропонує дітям помилуватися картиною, розглянути, як у їхній картині чарівниця-зима зачарувала ліс, як одягла природу в небачені вбрання. Запитує дітей, що їм самим сподобалося в своїй роботі. Пояснює, що така картина вийшла завдяки тому, що всі дружно працювали і дуже старалися.
Після заняття вихователь пропонує послухати мелодії «Снігопад», «Дзвенять бубонці».

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове