logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ З НАВЧАННЯ ХУДОЖНІХ ПРОМИСЛІВ»

Автор: Панасенко Ірина Миколаївна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії, МДОУ 2, компенсуючого виду,Краснодарський край, ст. Новопокровская.

 

Програмовий ЗМІСТ: Продовжувати знайомити дітей з предметами побуту - скринею. Познайомити дітей з одним із видів народно - прикладного мистецтва - filimonovskoj іграшкою. Розвивати творчість, формувати естетичний смак. Виховувати дітей на народних традиціях.
МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: дымковские і филимоновские іграшки; скриня: маленький і великий; фарба гуаш: червона, жовта, зелена, помаранчева; підлога альбомного аркуша
ХІД ЗАНЯТТЯ
-Ах! У теремі розписному я живу
До себе в хату всіх гостей я запрошу.
Гей, девчоночки - подружки,
Веселушки - реготухи,
Гей, хлопці - молодці,
Пустотливі молодці.
Проходьте, гості милі
У нашу світлицю, під светелицу,
Проходьте, проходьте
Тільки сильно не шуміть. (Діти проходять в хату).
- Хлопці, раніше у давнину в хаті була одна велика кімната. Всі предмети побуту служили господині, зайвого нічого не було. (Звертає увагу на скриня).
- Діти, як ви думаєте, для чого потрібні були в старовину скрині?
- Щоб зберігати гроші, речі.
- В скринях раніше зберігали речі: серветки, рушники. Давайте відкриємо скриня і подивимося, що ж там знаходиться.
- У великій скрині завжди зберігали ще й маленька скринька. Для чого потрібен він? ( Відповіді дітей).
- В маленькій скриньці зберігали коштовності (кільця, намиста, брошки), листи, фотографії.
- А чим скрині схожі?
- Вони обидва дерев'яні.
- Чим відрізняються?
- Один великий, а інший маленький. Маленький скринька гарний, ошатний, різьблений.
- Хлопці, як можна ще назвати скриня?
- Скринька дерев'яний, гарний , ошатний.
- Що ще було окрасою хати?
- Іграшки. (Діти звертають увагу на дымковскую іграшку).
- Це дымковские іграшки. Де робили дымковские іграшки?
- В селі Дымково.
- З чого робили іграшки?
- З глини.
- Які іграшки робили майстри?
- Козли, панянки, качечки - свистульки, коні.
- Які елементи розпису використовували майстри?
- Кола, крапки, дуги, смужки.
- Чим вам подобаються дымковские іграшки?
- Вони яскраві, ошатні, веселі, святкові.
- Сьогодні я вас познайомлю ще з однією народною іграшкою - filimonovskoj.
- У старі - старі часи в одне село прийшов чужинець. Звали його Филимоном. На цій землі водилася добра глина. Ось цей Филимон, зимовими вечорами робив глиняний посуд. Потім продавав на ярмарках, базарах. Одного разу він зробив свистульку. Дітям вона дуже сподобалася. Так з'явилася филимоновская іграшка. Іграшки були дуже прості: панянки, наїзники, корови, барани, ведмеді, курки, півники. Форма іграшок була витягнута. Розфарбовували майстра смужками різних кольорів: жовті, червоні, зелені, сині, помаранчеві. Вони чергували кольору.
Физминутка.
- Сьогодні ми з вами будемо теж майстрами - художниками. Ми будемо розфарбовувати смужками наших півників.
День у нас для ремесла,
Домашнього вогнища.
День не для неробства,
День для рукоділля.
Майстрині - майстри,
Справа йде на лад з ранку
Пензлі, фарби взяли в руки
І не стало в будинку нудьги. ( Діти малюють під музику).
А як шили, малювали
Так і наспівували пісні.
Співали, правда, від душі
Але і пісні хороші. ( Розглядають роботи. Аналізують).
- «Справі час - потісі годину». Я вас запрошую покататися на каруселі.
Все крутиться і миготить
Всюди чути дзвінкий сміх,
Дзвінко музика грає
Карусель кличе нас усіх.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове