Конспекти занять з дітьми.
«Взаємовідносини сім'ї та дитячого садка» на базі МДОУ «Казка»
Відкрите заняття з соціально - емоційного виховання дітей 1 молодшої групи
Автор: Морозова Т. П., МДОУ Дитячий садок «Казка», р. Буинск.
Мета: вчити дітей розрізняти сумне і веселе настрій, стимулювати увагу дітей, продовжувати знайомити з залізницею.
Використовуваний матеріал: іграшки або картинки з зображеннями Петрушки, мишки, зайчика, бичка, ведмедики; лялька Таня, Сніговик, подарунки.
Хід заняття
Вихователь повідомляє дітям, що сьогодні вони будуть кататися на паровозику, якого звуть Непосида. Він дуже добрий, веселий.
Вихователь:
- Ми йому посміхнемося і займемо місця у вагончику.
Співає пісеньку «Паровоз» (Муз. З. Компанейца).
Паровоз кричить: « Ду-ду!»
Я йду, йду, йду.
А вагони стукають,
А вагони кажуть:
«Так - так, так - так,
Так - так, так - так».
А ось і перша зупинка « Весела галявина». На цій галявині живуть різні герої. Які вони: сумні чи веселі?
Відповіді дітей: Буратіно - веселий. А хто ще веселий?
Діти називають персонажів, які веселі.
Вихователь звертає увагу на пеньок, каже, що там хтось сховався.
Хто сховався за пенечком? А який зайчик? Веселий чи сумний? Звертається до зайчику:
Що ти, зайчик, там сидиш?
Ти сумуєш, і сумуєш?
До нас скоріше скачи, малюк.
Вихователь просить дітей пострибати як зайчики.
Діти стрибають, а потім беруть зайчика з собою в вагончик.
Вихователь:
Знову ми у вагоні розмістилися
І помчали, покотилися.
Ми котимося по колу,
Посміхаємося один одному.
Стоп! Ще одна зупинка- « Сумна поляна». Хто живе на цій галявині? І скажіть, які вони: сумні чи веселі? Назвіть їх. Давайте їх розвеселимо - вручимо подарунки.
Тані подаруємо що? ( м'яч)
Бичку подаруємо що? ( цукерочку)
Ведмедику пришьем що? ( лапу)
Зайцю подаруємо що? ( моркву)
Вихователь:
- Якими були герої на цій галявині?
А ким стали?
Вихователь хвалить дітей:
- Молодці! Ви зробили добру справу - розвеселили героїв.
А нам знову пора відправлятися в шлях. Стоп! Ми приїхали на галявину, де можна танцювати. Діти танцюють, потім вони сідають в поїзд і приїжджають в дитячий сад.