logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Слався Росія диво-майстрами»

Конспект бесіди старший дошкільний вік.

Автор: Тетенова Валентина Рудольфівна, вихователь МАДОУ «Дитячий садок N 6», р. Пермі.

 

Мета: Розширити уявлення дітей про народні промисли.

Завдання:
1. Продовжувати знайомити дітей з народними промислами: хохлома, гжель, филимоновская, семенівська, димковская іграшка.
2. Прищепити любов і інтерес до російської старовини, фольклорним традиціям.
3. Розвиток уваги, пам'яті, пізнавального інтересу.
4. Розвиток уміння чути і слухати.
Обладнання: дымковские, филимоновские, семеновские іграшки, предмети з хохломской розписом, гжель.
Хід заняття:
1 частина: ввідна
Вихователь схвалює дітей, бажає успішної діяльності на занятті.
Комунікативна гра «Дружні долоньки».
Хід гри: Діти утворюють коло. Вихователь пропонує привітатися один з одним за допомогою долонь, показуючи як це можна зробити. Читає вірш:
Ми долоню до долоні поклали
І всім свою дружбу запропонували (з'єднують руки)
Будемо дружно ми грати
Щоб добрими, розумними стати! (піднімають руки вгору)
Ми ображаємо один одного? Ні, ні, ні
Ми один одного поважаємо ? Так, так, так! (розмикають руки)
Потім діти передають по колу компліменти, по черзі кажучи один одному щось приємне.
2 частина: основна
Вихователь в російській народному костюмі:
Слава нашій стороні, слава нашої старовини
І про цю старовину, я почну розповідати
Щоб діти могли знати, про справи рідної землі.
Вихователь: Діти, а ви знаєте про великий наш народ? Про те, як люди жили, пісні співали, майстрували?
Вихователь: Адже перекази старовини ми не повинні забувати.
Вихователь: Був такий диво-майстер. Різне про нього старі люди розповідали, будь-то, він оселився в глухому лісі, хату поставив, стіл та ложку знайшов спільної мови, посуд дерев'яну вирізав. Пшеничну Кашу варив, да не забував пшона пташенятам сипати. Прилетіла до його порогу жар-птиця, торкнулася крилом до чашки, вона стала золотою. Це казка, та в ній натяк, а не з цієї казки з'явилася дивовижна краса?
Вихователь загадує загадку:
Всі листочки як листочки,
тут же кожен золотий,
красу таку люди
називають....(хохломою)
Вихователь з дітьми розглядає хохломские вироби.
Вихователь: Скоро казка мовиться....
Один купець поїхав подорожувати в Росію з червоною трояндою, яка подарувала йому дружина. Але троянда від морозу замерзла і посиніла. Побачили гжельские майстри такий гарний квітка і намалювали його на своїх виробах. Тільки не червоний, синій. А купець відвіз дружину в подарунок цю посуд.
Вихователь загадує загадку:
Синя казка - очам чудо,
Немов весною крапель,
Ласка, турбота, тепло і терпіння,
Дружна дзвінка.....(гжель)
Вихователь і діти розглядаю вироби гжельських майстрів.
Вихователь:
Є під Тулою село Филимоново звуть
І живуть там майстрині,
Що добро в будинку несуть,
А добро там не просте,
І не золото, срібло,
Filimonovskoj іграшкою називається воно.
Вихователь: Багато іграшок придумали народні майстри для дітей. Робили з різного матеріалу. Особливо любили майструвати фігурки тварин і птахів (розглядання іграшок).
Вихователь: Різні бувають на світі іграшки: з соломи, глини, дерева, тканини. А ця іграшка живе в Росії більше ста років. Відгадайте, про кого я кажу.
Є у нас одна іграшка,
Не конячка, не петрушка,
Красуня-дівчина,
Кожна сестриця,
Для меншої темниці (матрьошка)
А ви знаєте, що прообраз дерев'яної порожній ляльки художник Сергій Малютін побачив в Японії. Але ця лялька була сердита, на вигляд була старим-японцем. Ось і переодягнув художник ляльку в російський костюм. А вже майстри, які виточують, розписують матрьошок - люди добрі, веселі, балакучі! Так іграшка, яка радісна. Не дарма кажуть: «Який майстер, така й робота». А майстри живе в селі Семеново.
Біля Вятки самої Дымково селище
Оточений лісами куточок веселий,
Там живуть знатні майстер і майстрині,
А село знамените, а знаєте чому?
Діти.
Вихователь:
Игрушкою своєї,
В ній немає кольору димного,
Що сірості серей
А іграшки незвичайні чарівні, розписні.
Розглядання дымковских іграшок (індик, кінь, панночка)
Що однакове у цих іграшках? (візерунки)
Ось земля - наша земля майстрів, людей, чиї руки дружать з сокирою, пилкою, глиною і фарбами. Адже людина може перетворити дерево і глину у житло, корисні речі, іграшку. Передається майстерність від батьків до синів, від дідів до онуків і правнуків. Вчать вони своєму ремеслу не тільки користі заради, але і для краси.
3часть: заключна
- Що особливо було цікавим для вас?
- Про що ви розкажіть батькам вдома?
- Яка розпис вам найбільше сподобалася? Чому?

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове