logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Втрачені намисто»

Відкрите заняття з ознайомлення з навколишнім з використанням пальчикових ігор у другій молодшій групі.

Розробила: Грудько Наталія Миколаївна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії, магістр педагогіки, МДОУ «Берізка», р. Суровикин.

 

Мета: створити позитивний емоційний настрій дітей; розвивати здатність до співпереживання, співчуття, бажання допомогти; закріплювати знання про властивості води (каламутна, світла, холодна, тепла), піску (сухий, мокрий, сиплеться); розширювати обсяг словника ; вправляти дітей у розрізненні ваги предметів (легкий, важкий), їх властивостей (плаває, тоне); уточнити уявлення дітей про поняття «один», «багато»; тренувати координацію і синхронність роботи рук, вміння відтворювати рухи пальців у відповідності з текстом; розвивати уяву, пам'ять, мислення.

Попередня робота: використання ігор і вправ позитивно впливають на емоційне самопочуття дітей; ознайомлення дітей з властивостями води, піску, предметів (важкий - тоне, легкий - плаває), розучування ігор та вправ на розвиток дрібної моторики рук.

Обладнання: ляльковий чайний сервіз, невелике дитяче покривало ; таз з холодною, підфарбованою водою; таз з теплою і світлою водою, таз із сухим піском; мисочки з дрібними камінчиками на кожну дитину; великі камені, дерев'яні палички, невеликі вафельні серветки для рук; намистини різного розміру, товста волосінь.
                                        Хід заняття:
Діти заходять в групу, вихователь просить привітатися з гостями.
В:- щось ви такі мляві, мабуть, ще не прокинулися. Давайте розбудимо наші очі, ручки, ніжки.
- З добрим ранком, оченята! ( труть вказівним пальцем очі)
Ви прокинулися? (вправа «окуляри»).
- З добрим ранком, вушка! (труть вуха)
Ви прокинулися? (вправа «чебурашка»).
З добрим ранком, ручки! (погладжування рук)
Ви прокинулися? (оплески)
З добрим ранком, ніжки! (погладжування колін)
Ви прокинулися?(тупають)
З добрим ранком, сонце! (руки вгору)
Я, прокинувся!!
Стук у двері.
В:- Діти, хтось у двері стукає. Ви сідайте на стільчики, а я подивлюся, хто до нас прийшов. Заходить дівчинка з підготовчої групи, плаче.
В: - Як тебе звуть, дівчинко? І чому ти плачеш?
Д:- Мене звуть Іра, а я плачу від того, що втратила свої буси.
В: - А де ж ти їх втратила?!
Д: - Біля озера була, там, де світла вода.
По пісочку я гуляла, камінчики збирала,
Намисто свої десь там і втратила!
Все шукала й шукала, тільки ніжки витоптала!
Сильно, сильно я втомилася!!! (плаче)
В: - Подивіться хлопці, Іринка, втомилась, засмучена. Що потрібно зробити, коли хтось втомився, плаче? (пошкодувати, зігріти ніжки, напоїти чаєм). Діти гладять дівчинку, накривають ковдрою ноги, «поять» чаєм.
В: - Ти, Іринко, не переживай, а сиди і відпочивай! Ми з хлопцями допоможемо знайти твоє намисто. Допоможемо?! Тоді вирушаємо в дорогу.
Діти йдуть за вихователем, промовляючи: - По рівненькою доріжці крокують наші ніжки: топ-топ, топ-топ. Підходять до столу, де стоїть таз з піском.
В: - По пісочку Іринка гуляла, може тут намисто втратила? Давайте пошукаємо.
Діти опускають руки в пісок і роблять вправи, відповідні тексту:
- Ми по жовтому пісочку ніжками ходили:
Топ-топ, топ-топ.
А потім ми ручками разом ямку рили:
Ось-ось, ось-ось,
Разом ямку рили.
В:- Пісочок сухий, сиплеться. Який пісочок? Чому сиплеться?(сухий).Запитати кожної дитини.
- Знайшли намистинки в пісочку? (ні).
- Ручки отряхнем і знову шукати підемо!
По вузенькій доріжці крокують наші ніжки: топ-топ, топ-топ. Підходять до тазу з каламутною і холодною водою .
В: - Подивіться, озеро. Давайте спробуємо пальчиком , яка тут водичка
(холодна). Киньте камінь, видно його? (ні, погано) Чому? (вода каламутна).
- Ні, Іра тут не гуляла. Про яке озеро вона говорила, з якою водичкою? Вона була на озері з теплою і світлою водою. Підемо далі.
- По широкій доріжці крокували наші ніжки: топ-топ, топ-топ. Підходять до тазу зі світлою, теплою водою.
Вихователь пропонує взяти кожній дитині в одну руку камінь, в іншу паличку (Камінь - важкий, паличка - легка). Киньте у воду, що сталося? Чому? (камінь важкий, тому потонув; паличка легка - плаває). Чому ще паличка плаває? (зроблена з дерева). Запитати кожної дитини.
Камінчики видно на дні? (видно) Чому? (вода чиста, світла).
Опустіть ручки у воду. Яка вода? (тепла, світла). А в тому озері , яка була вода? (Холодна, каламутна).
В: - Ми з вами кидали камінці, рибок налякали. Пальчикова гра у воді.
- Рибки плавали, пірнали в чистій светленькой воді,
То стискатимуться, разожмутся, то закопаємося в піску.
В: - У цьому озері намистинок теж немає.
Вихователь просить дітей взяти вафельні серветки і насухо витерти кожен пальчик.
-Руки були які?(мокрі). А стали?(сухі).
Ручки струснемо, підемо далі шукати. Діти, де ми шукали? (В піску, у воді). Де ще треба пошукати? Іра, де гуляла? (на озері, по пісочку). Що збирала? (камінці).- Правильно, залишилося в камінцях пошукати. Але перш ніж в камінцях шукати, потрібно ручки нам розім'яти. Давайте сядемо, відпочинемо, наші ручки розімніть!
Діти з вихователем сідають за стіл, кладуть руки долонями вниз і виконують дії за текстом.
- Ручки на столі лежать і поки, що міцно сплять.
А тепер одна прокинулася і тихенько потягнулася,
Це права рука.
Ось і ліва рука прокинулася,
Теж солодко потягнулася
Тепер обидві прокинулися,
Сильно-сильно потягнулися.
А тепер ми будемо кицьки:
Гей, не підходьте близько -
Поцарапаем трошки - не
Хлопці ми, а кішки!
- До нас на стіл заліз слон,
почав голосно тупотіти він.
І конячки прибігли,
І копитцями стукали.
Обережні і легкі приповзли
До нас павучки.
А жаби поскакали і в
болото втекли.
Тихо по землі шарудячи
Повзе змійка не поспішаючи.
В: - Розім'яли ручки, тепер пошукаємо намисто. Перед кожною дитиною ставиться тарілочка з дрібними камінчиками і захованими в ній намистинками. Діти шукають намистинки, а потім нанизують їх на волосінь.
В: - Намистинки знайшли, зібрали, пора повертатися, Іра нас вже зачекалася.
Діти віддають намисто дівчинці, вона їх дякує і запитує, як хлопці намисто шукали (відповіді дітей).
Д: - Спасибі вам, хлопці! За те, що ви мені допомогли, я приготувала вам частування! Дівчинка роздає частування, прощається і йде.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове