logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Подорож в Фигурград.

Математичне заняття в підготовчій до школи групі.

Автор: Ігнатенко Ольга Дмитрівна, МАДОУ ЦРР дитячий садок N10, Ст.Канівська, Краснодарський край.

 

Мета: закріпити назви геометричних фігур (трикутник, квадрат, коло, прямокутник, овал, чотирикутник); вчити аналізувати форму предмета і окремих частин; закріплювати вміння викладати ланцюжок фігур за алгоритмом; удосконалювати навички кількісного й порядкового рахунки; закріплювати просторові уявлення, навички орієнтування на аркуші паперу.
Розвивати логічне мислення, цілеспрямоване увагу, дрібну моторику рук.
Виховувати дружні стосунки між дітьми, бажання допомогти потрапившим в біду.

 Матеріали: у вихователя: плащ, корона; великі ворота; набір - вулиця чотирикутників; схема доріжки, набір фігур на па підлозі; квадратів різних кольорів, розрізані на 4 частини на паласі; картки із зображенням поїзда для зафарбовування, магнітна ширма - вулиця з будиночками.
у дітей: набори геометричних фігур для доріжки; набори геометричних фігур на магнітах для будиночків.

Хід заняття.
(Входить вихователь з короною на голові і в плащі.)
- Здрастуйте, хлопці! Нарешті я добралася. Ви впізнаєте мене?
-Так, я королева. Але не проста. Я-королева Математика. Подивіться, яка в мене гарна корона. А який плащ! Що на ньому зображено? (Геометричні фігури)
- У моєму королівстві дуже багато міст. Один з них - Фигурград. Як ви думаєте, хто в ньому живе? (Геометричні фігури)
Хлопці, але сьогодні вночі у цьому місті трапилася біда.
Злий чарівник побував.
Все зруйнував, поламав.
Фігури всі сумують і плачуть.
Дуже просять вас, дітей
На допомогу до них прийти швидше.
-Ви можете допомогти жителям Фигурграда?
- Як можна відправитися в чарівний місто, ви ж читали казки? (На килимі-літаку, з допомогою чарівного клубка, заклинання,...)
- Так, у казкове місто можна потрапити по-різному. Але у мене є чарівний плащ. Щоб потрапити в Фигурград, треба накритися цим плащем і вимовити чарівні слова.
(Накриває себе і дітей плащем)
- Крабли-крабле-бур, перенеси нас в місто фігур!
(Звучить музика)

- От ми й прибули до міста. (Вихователь підводить дітей до воріт) Подивіться, які гарні ворота. (Додаток 1)
- Які геометричні фігури ви бачите на воротах міста?

1. Завдання «Порахуй фігури»
- Пройти через ці ворота і потрапити в місто може тільки той, хто порахує всі фігури.

- Але спочатку відгадайте загадку.
Немає кутів у мене.
І схожий на блюдце я ,
На тарілку і на кришку,
На кільце, на колесо.
Зі столу скачусь я раптом.
А зовусь я просто... (коло).
- Порахуйте, скільки кіл зображено на воротах. Скажіть хором.(4)

- Порахуй і подивися:
У нього три сторони.
Три вершини, три кути
Як звуть його, друзі? (трикутник)
- Скільки трикутників. Покажіть на пальцях. (5)

- Він давно знайомий мій
Він весь рівний і прямий
Всі чотири сторони
Однакової довжини.
Вам представити його радий,
А звуть його (квадрат).
- Скільки квадратів. Хлопніть в долоні. (2)

- Якщо всі кути прямі
І всього чотири кута
Ну а по дві сторони
Протилежні рівні.
Цей чотирикутник
Назвемо.... (прямокутник)
- Скільки прямокутників. Скажіть мені на вушко. (3)
-Ви впоралися із завданням. Тепер можна заходити в місто. (Діти проходять через ворота)
2. Робота з геометричним матеріалом. ( Додаток 2.)
(На дошці ряд геометричних фігур).
-Хлопці, подивіться, це вулиця, на якій живуть геометричні фігури.
Давайте порахуємо фігури справа наліво. З якої фігури почнемо? (З червоного квадрата) Скільки фігур? (7)
- Порахуйте фігури зліва направо. З якою почнемо? (.З фіолетового прямокутника) Скільки фігур?
- Де більше? (Порівну) Чому?
- Правильно, хлопці. Кількість фігур не залежить від напрямку лічби. Можна починати рахувати з любої фігури. Головне, щоб всі фігури були пораховані і не одна фігура не була злічено двічі.
- Назвіть кольору фігур. Що вони вам нагадують? (Веселку)
- Фігура якого кольору третя за рахунком?
Назвіть сусідів блакитний фігури.
- Назвіть сусідів синьої постаті.
- Фігура якого кольору крайня праворуч? А ліворуч?
- Фігура якого кольору знаходиться праворуч від жовтої?
- Ліворуч від синьої?
- А як можна назвати ці фігури одним словом? (Чотирикутники)
- На які групи можна поділити ці фігури? (Квадрати, прямокутники)
- Скільки квадратів? (4)
- Скільки прямокутників? (3)
- Молодці. Тепер можна рушати далі.

3. Завдання «Побудуй доріжку» (Додаток 3)
(Вихователь з дітьми проходить далі. На підлозі розкидані геометричні фігури: коло. Квадрат, прямокутник, трикутник. Поруч на стіні висить схема)
- Хлопці, подивіться. Злий чарівник зруйнував доріжку, і ми не можемо далі йти.
- Як же нам вчинити? (Потрібно побудувати нову доріжку)
- У нас є підказка - схема доріжки.
- Назвіть фігури. (Вихователь показує фігури на схемі, діти називають їх)
- Починати будувати доріжку можна з будь-якої фігури, але обов'язково слідувати строго по стрілочці.
Спільна робота вихователя і дітей:
- Мені подобається коло. Давайте почнемо з нього. (Викладає на підлогу коло)
- Яка фігура буде наступною? (Квадрат)
- А потім? (Прямокутник)
- А наступна фігура? (Трикутник)

Самостійна робота дітей.
- Хлопці, але однієї доріжки мало для всіх жителів міста.
Як же ми можемо їм допомогти? (Потрібно побудувати багато доріжок)
- Візьміть набори геометричних фігур, пройдіть за столики і побудуйте кожен свою доріжку для жителів цього міста за цією схемою. Але не забудьте, що починати будувати доріжку можна з будь-якої фігури, але обов'язково слідувати строго по стрілочці (Діти проходять за столи і викладають ланцюжок фігур за схемою)
- Ось ми і побудували доріжки для жителів міста. Тепер можна вирушати далі

4. Завдання "Збери фігуру"
(Вихователь підводить дітей до палацу, на якому розкидані квадрати різних кольорів, розрізані кожен на чотири трикутника)
- Злий чарівник розбив віконце в будинках жителів міста і розкидав уламки. На яку геометричну фігуру схожі осколки? (Трикутник)
- Нам потрібно зібрати ці осколки.
Маша, якого кольору осколок ти вибираєш?
А ти, Сашко? (Діти по черзі вибирають осколки і називають кольори)
- А тепер зберіть всі осколки вашого кольору.
- Скільки у вас трикутників? (По чотири)
1.Складіть з двох трикутників квадрат. (Додаток 4,А)
2.А тепер подумайте, яку геометричну фігуру можна скласти з 4 трикутників. І викладіть кожен свою нову геометричну фігуру на паласі. (Додаток 4,Б)
- Назвіть геометричні фігури, які у вас вийшли.( Квадрат, прямокутник)
- Як можна одним словом назвати ці фігури? (Чотирикутники)
- Молодці, хлопці. Підемо далі.

5. Завдання «Засіли будиночок геометричними фігурами» ( Додаток 5.)
(Вихователь підводить дітей до магнітної ширмі з будинками-схемами.)
- Подивіться, ціла вулиця багатоповерхових будинків. Давайте розглянемо будиночки. Скільки в них поверхів? (3)
- Але щось жителів у цих будинках не видно. Злий чарівник і тут побував. Він вигнав усіх жителів зі своїх квартир. Бідні фігури зібралися всі разом і ніяк не можуть знайти свої квартири. Давайте їм допоможемо.
- Виберіть собі будиночок.
-Я буду говорити де живуть фігури, а ви будете їх розселяти в квартири. (Діти вивішують фігури на магнітах в будиночки)
- Помістіть в праву верхню квартиру коло.
- В ліву нижню - трикутник.
- В праву нижню - квадрат.
- У верхню ліву - прямокутник.
- У центральну - овал.
- Порахуйте, скільки квартир ми заселили.(5)
- Скільки залишилися порожніми?(4)

Підсумок заняття.
- Ось і закінчилась наша подорож. Де ми сьогодні побували? Чим займалися? Які добрі справи зробили?
- Нам пора повертатися в дитячий садок
(Накриваються плащем.)
- Крабли-крабле-бур, перенеси нас в місто фігур!

Завдання - сюрприз "Розфарбуй малюнок"(Додаток 6)
- Спасибі, хлопці, що ви допомогли мешканцям мого міста. У подяку за ваші добрі справи я дарую вам малюнки. Що на них зображено?
- Але це не простий поїзд. На ньому ви зможете знову відправитися в Фигурград. Потрібно тільки розфарбувати малюнки, а в віконцях намалювати себе і своїх друзів, яких ви захочете взяти з собою в подорож. А мені пора повертатися в своє королівство. До побачення!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове