Конспекти занять з дітьми.
«ВЕСЕЛКА ЗДОРОВ'Я»
Конспект проведення оздоровчого заняття в старшій групі
Автор: Гладських Л. А., інструктор з фізичної культури МДОУ N52 «Ластівка», р. Старий Оскол Білгородської області.
Програмовий зміст: Вчити дітей прийомам масажу біологічно
активних точок. Вправляти дітей в ходьбі по гімнастичній лаві з мішечком на голові, зберігаючи правильну поставу і рівновагу, в стрибках на батуті, в ходьбі по масажерів і доріжках «здоров'я» з метою профілактики плоскостопості. Удосконалювати вправи
«тачка», «раки», «тарганів». Розвивати комунікативні якості, вміння долати бар'єри у спілкуванні, спритність і сміливість.
Виховувати усвідомлене ставлення до свого здоров'я, сприяти формуванню позитивних емоцій. Зміцнювати здоров'я дітей.
Обладнання: Масажери для ніг, доріжки «здоров'я», стьопи, килимки, батут, гімнастична лава, мішечки, тренажери «колібрі», магнітофон, фонограма пісень Шаїнського « Разом весело крокувати», «Від посмішки», великий гумовий м'яч, трубочки для дихання, різнокольорові стрічки веселки, зубні щітки, іграшка-барабан, дитячі парасольки.
I
Методи і прийоми: Художнє слово, показ, пояснення, індивідуальна робота.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Діти входять в спортивний зал в колоні по одному.
Інструктор з
фізкультури: Хлопці, сьогодні у нас оздоровче заняття. Але
сьогодні воно буде незвичайним, так як до нас прийшли гості.
Привітайте гостей і подаруйте їм свої посмішки (діти вітаються
З гостями і дарують їм ластівок з усмішками).
ЛУНАЄ СТУКІТ У ДВЕРІ.
Інструктор з
фізкультури: Хто стукає в наші двері Пвсмотрю-ка, я швидше!
В СПОРТИВНИЙ ЗАЛ ВХОДИТЬ НЕЗНАЙКО.
Інструктор з
фізкультури: Хлопці, до нас у гості прийшов Незнайко. А чому ти такий сумний?
Незнайко: Я кашляю, чхаю
Як здоровим стати не знаю.
Інструктор з
фізкультури: Незнайко, а ти знаєш на яке слово схоже слово Здоров'я?
Незнайко: Ні, не знаю.
Інструктор з фізкультури: Хлопці, допоможіть Незнайку. Відповіді дітей. Інструктор з
фізкультури: Правильно, діти, слово здоров'я схоже на слово
Здрастуй. Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. Давайте і ми поздороваемся один з одним і з Незнайкой.
ПРОВОДИТЬСЯ КОМУНІКАТИВНА ГРА «ЗДРАСТУЙ» (діти вітаються один з одним 'пальчиками великим і мізинцем при цьому проспівуючи низьким і високим голосом).
Незнайко починає хникати, шмигати носом, скаржачись на застуду.
Інструктор з
фізкультури: Незнайко, навіть дощику стало тебе шкода, он він як дзвінко закапав по доріжках.
ХОДЬБА ПО КОЛУ З ПІСНЕЮ ПРО ДОЩИК.
Інструктор з
фізкультури: Незнайко, якщо хочеш дізнатися, як ніколи не хворіти, вирушай з нами в дорогу. І тоді ти зрозумієш чому у нас такі діти здорові.
Під фонограму пісні Ст. Шаїнського « Разом весело крокувати» діти йдуть вколонне по-одному .Ходьба на високих носках, п'ятах, зовнішніх склепіннях стопи сразными прложениями для рук, дрібним і широким кроком, з високим підніманням коліна, по доріжках «здоров'я».
Біг звичайний в колоні по одному, по сигналу «змійкою», приставний крок.
ПРОВОДИТЬСЯ ГРА « СОНЕЧКО І ДОЩИК»- біг врозтіч в чергуванні з ходьбою (2раза).
Діти перебудовуються в колону поЗ.
Незнайко сідаючи: « Ох, втомився,я посиджу. Мені б поспати..» Інструктор з
фізкультури: Не хникай, незнайко, навіть дощику тебе жалко стало. Він закінчився і в небі засяяла веселка.
Що за чудо-чудеса! В гості веселка прийшла, Сім доріжок принесла. Всі доріжки не прості, А чарівні такі.
По доріжках хто піде Той і танцює і співає, Веселиться і грає Як здоровим стати-дізнається!
Інструктор з
фізкультури: Перша червона доріжка-вона нас навчить робити зарядку.
КОМПЛЕКС ОРУ ЗІ СТЕП ДОШКАМИ ПІД МУЗИКУ. Інструктор з
фізкультури: А на помаранчевій доріжці ми будемо вмиватися.
ПРОВОДИТЬСЯ МАСАЖ ПАЛЬЦІВ «УМИВАННЯ».
Знаємо,знаємо-так,так,так по Черзі масажують кожен
палець.
Де ти ховаєшся вода! Виходь,водиця, Ми прийшли вмитися.
Енергійно розтирають долоні і кисті рук.
Ні,не потрошку ПОСМЕЛЕЙ!
Лийся на долоньку По-ньому-ніж-ку.
Будемо вмиватися, веселіше!
Інструктор з
фізкультури: Далі в дорогу ми йдемо, на блакитний доріжці ми будемо тренераваться.
Діти перебудовуються в колону по 2 і виконують ОВС.
-Рівновага - ходьба по гімнастичній лаві з мішечком на голові-Стрибки на батуті
- Вправи на тренажерах «Колібрі», массажерах для ніг.
- Виконання вправ «тачки»,« раки»,« тарганів».
Інструктор з
фізкультури: Діти, подивіться як яскраво засяяло сонечко і освітило Жовту доріжку.
ПРОВОДИТЬСЯ ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ « СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК».
Інструктор з Продовжуємо наш шлях. А посиней доріжці котиться м'яч Фізкультури: веселий і дзвінкий, він хоче грати.
ПРОВОДИТЬСЯ РУХЛИВА ГРА «ПЕРЕДАЙ М'ЯЧ» (Зрази).
Ходьба врозтіч і вправа на відновлення дихання « Чарівні трубочки» (5-6 раз)
Проводиться масаж біологічно активних точок для профілактики простудних захворювань.
Інструктор з
фізкультури: На фіолетовою доріжці ми бачимо барабан.
ПРОВОДИТЬСЯ МАСАЖ СПИНИ « БАРАБАН».
Інструктор з
фізкультури: А на зеленій доріжці ми відпочинемо. А потім вирушимо додому.
ПРОВОДИТЬСЯ РЕЛАКСАЦІЯ «ЧАРІВНИЙ СОН» під повільну Спокійну музику.
Після релаксації шикуються в колону по 1.
год
Інструктор з Ось і закінчилося наше оздоровче заняття. фізкультури: Зрозумів, Незнайко, Що потрібно робити, щоб не хворіти і відчувати себе завжди добре.
Незнайко: Роздягається, знімає зайвий одяг. Щоб не хворіти треба загартовуватися і займатися спортом, а ще треба посміхатися і бути як діти веселими.
Інструктор з Запам'ятайте, хлопці, запам'ятай Незнайко, що... Фізкультури:
Безвілля,неохайність і лінь
До захворювань перша щабель.
Гуляй на повітрі,не їси ти перед сном,
А влітку спи з розкритим вікном,
Дружи з водою, купайся, обтирайся
Взимку і влітку займайся фізкультурою!
Загартовуйся, дітвора, в добрий час Фізкульт-
ДІТИ: УРА!УРА!УРА!
Незнайко: Спасибі, хлопці, Що ви мені допомогли впоратися з лінню і нудьгою.Тепер я знаю ,що треба робити. Я ХОЧУ ПОДАРУВАТИ ВАМ ЗУБНІ ЩІТКИ, ЩОБ ВАШІ ЗУБИ НЕ БОЛІЛИ.
Незнайко ПРОЩАЄТЬСЯ З ДІТЬМИ ТА ГОСТЯМИ І ЙДЕ.
Інструктор з
фізкультури:: Хлопці Я БАЖАЮ ВАМ ЗДОРОВ'Я,
До ПОБАЧЕННЯ!