Конспекти занять з дітьми.
Конспект проведення режимного моменту з розвитку мовлення
(підготовча до школи група).
Автор: Кузьміна Тетяна Олександрівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.
Мета: розвиток зв'язного мовлення в режимних моментах
Завдання:
1.Вчити зв'язно, послідовно викладати свої думки в мові;
2.Розвивати дрібну моторику, слух, увагу, пам'ять;
3. Виховувати культуру спілкування.
Хід заняття:
Стоячи на килимі по колу діти виконують физминутку:
Придумана кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися: «Доброго ранку!»
Доброго ранку! Усміхненим особам
І кожен стає добрим, довірливим...
Нехай добрий ранок триває до вечора...
Приготуйте, будь ласка, діти долоні для пальчикової зарядки «Рибки»
П'ять маленьких рибок грало в річці,
Лежало велику колоду на піску.
І рибка сказала: «Пірнати тут легко»
Друга сказала: « Адже тут глибоко»
А третя сказала - мені хочеться спати
Четверта стала трохи замерзати
А п'ята крикнула - тут крокодил!
Пливіть звідси, щоб не проковтнув.
Діти теж «перетворюються» в рибок і пливуть за дзеркалами для артикуляційної гімнастики (комплекс упр., кожне виконують 5-8 разів).
- Усмішка - хоботок.
- Віконечко.
- Маячок.
- Пили пила.
- Потягушки.
- Годинник.
- Футбол.
- Хованки.
Пройшли по колу, поклали дзеркала. Підійшли до природного куточка. А в який час року живеться рибкам легше?
Чому?
Яка пора року зараз? За якими ознаками можна сказати, що зараз зима? А який день тижня сьогодні?
Яке сьогодні число? Що можна сказати про грудні? «Грудень рік кінчає, а зиму починає» Послухайте загадку:
М'який він, а не подушка. Білий він, а не пушок.
Він холодний, як жаба, а зігрієш - потічок (Сніг)
Бесіда з питань:
- Доберіть ознаки до слова сніг. На що схожий сніговий покрив?
- З чого складається сніг?
- А чому сніг рипить?
- Чому взимку йде сніг, а не влітку?
Тепер спробуємо під звучну музику (Сніг кружляє - літає) уявити себе сніжинками і покружится. А зараз сніжинки опустилися на землю і перетворилися в дівчаток і хлопчиків. Встали на ноги і повторили за вихователем:
Інки-інки-інки падають сніжинки.
Інка-інка-інка падає сніжинка.
Інку-інку-інку здули ми сніжинку.
Вишикувалися один за одним. Ра-ра-ра на зарядку нам пора.