Конспекти занять з дітьми.
«Випробування для майбутніх космонавтів»
Конспект заняття ФЕМП (старша група).
Автор: Кузьміна Тетяна Олександрівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.
Мета: формування прийомів розумової діяльності.
Завдання:
1. закріплювати знання про склад числа 5;
2. розвивати дрібну моторику, логічне мислення;
3. виховувати здібності колективної роботи.
Матеріали: площинні геометричні фігури, лічильні палички, масажні килимки, плакат, папір формату А-4, картонні зірки двох кольорів, ракета з об'ємних геометричних фігур.
Хід заняття:
Ми сьогодні будемо фантазувати, на деякий час ми перетворимося на космонавтів.
Щоб стати космонавтом
Треба дуже багато знати
Треба багато вміти
А при цьому, а при цьому
Ви зауважте-ка
Космонавтам допомагає арифметика.
На чому літає космонавт?
Ракета складається з різних частин відсіків, де працюють і живуть космонавти під час польоту.
- Пропоную вам хлопці побудувати ракету з лічильних паличок.
Індивідуальна робота: З яких геометричних фігур побудована ракета (опитування деяких дітей групи).
Щоб не збитися в польоті з шляху космонавт повинен вміти добре орієнтуватися. Пропоную вам хлопці виконати диктант за моїми умовами. На аркуші паперу площинними геометричними фігурами.
- Покладіть в лівий верхній кут аркуша маленький червоний круг;
Покладіть в правий верхній кут маленький жовтий круг;
Покладіть в нижній лівий кут маленький жовтий квадрат;
Покладіть в нижній правий кут маленький червоний трикутник;
Покладіть в середину листа великий зелений круг;
Індивідуальна робота: яка геометрична фігура лежить у правому (лівому) куті, де лежить великий зелений круг?
Порахуй скільки всього геометричних фігур у тебе на аркуші?
Запрошую вас на розминку (физминутка)
Один, два - летить ракета
Три, чотири - літак
Один, два - бавовна в долоні
А потім на кожен рахунок
Руки вище. Плечі ширше
Один, два, три, чотири.
Зверніть увагу хлопці, скільки зірок, напевно, був листопад (зірки безладно лежать на підлозі групи)
- Скільки зірок? (5) візьміть картку з потрібним числом і закріпіть на дошці. Чи всі зірки однакові? За якою ознакою можна розділити зірки? (за розміром) скільки великих зірок? (2) візьміть картку з цифрою, яка означає кількість великих зірок.
Скільки маленьких зірок? (3) Знайдіть картку з цифрою, яка означає кількість маленьких зірок і закріпіть на дошці. Скільки всього було зірок? (5) 5 Значить це скільки? Це 2 і 3. Знайдіть картку із записом і закріпіть її під цифрою 5. Чи зміниться кількість зірок, якщо ми поміняємо їх місцями? (немає) Знайдіть запис на картці і помістіть її під цифрою 5.
За яким ще ознакою можна розділити зірки? (за кольором) Скільки червоних зірок? (1) Знайдіть картку з цифрою, яка означає кількість червоних зірок і закріпіть на дошці. Скільки зірок жовтого кольору?(4) Знайдіть картку з цифрою, яка означає кількість жовтих зірок і закріпіть на дошці. Скільки всього було зірок? (5) 5 Значить це скільки? Це 1 і 4. Знайдіть картку із записом і закріпіть її під цифрою 5. Чи зміниться кількість зірок, якщо ми поміняємо їх місцями? (немає) Знайдіть запис на картці і помістіть її під цифрою 5. Значить 5 це скільки? Прочитайте математичні записи.
Хлопці у нас є ще завдання. (На дошці плакат)
4.З'єднайте чарівної ниточкою віконечко з геометричними фігурами у верхньому ряду з віконцем з цифрою, яка означає необхідну кількість у нижньому ряду.
Діти помічають конверт, що лежить біля ракети. Розкривають і виявляють послання про нагородження майбутніх космонавтів пройшли перші випробування для космонавтів. Хлопці, а чим ми сьогодні займалися, що було для вас легко, а що складно?