logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«З історії ручки»

Конспект заняття (навколишній світ, старша група).

Автор: Кузьміна Тетяна Олександрівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.

 

Мета: навчання дітей вмінню визначати причинно-наслідкові зв'язки.
Завдання: дати поняття про призначення ручки, її необхідність у житті людини;
Розвивати інтерес, допитливість дітей;
Виховувати дбайливе ставлення до предмета праці.
Матеріал:
Іграшка-каркндаш, деревні угольки, перо птаха, сталеве перо, чорнило, ручка.


Хід заняття:
1. Подивіться діти, хто сьогодні до нас прийшов у гості! Це олівець. А що з ним трапилося, він сумний чомусь?
Олівець каже, що він втратив палю подружку. Вона завжди була поруч з ним на столі, а сьогодні вона пропала. Як ви думаєте, кого він втратив?
Послухайте загадку, якщо ви її отгадаете, то дізнаєтеся, що втратив олівець.
Довга ніжка
У загостреному чобітку
Швидко біжить по рівній доріжці.
Її сліди - ваші праці (ручка)
Як ви думаєте, куди могла зникнути ручка? (відповіді дітей)
А ви кидаєте свої ручки? Вони у вас можуть загубитися? (відповіді дітей)
Скажіть, а ручка річ корисна чи ні? Давайте розповімо олівцю, яка корисна річ ручка. Подивіться на цей стіл, що ви бачите? Як лежать речі на цьому столі? (безладно) Давайте наведемо порядок на столі (наводять порядок діти).
А ось і ручка знайшлася! Де ж вона була?
Сідайте зручніше, я розповім вам цікаву історію:
Давно-давно жили люди. Вони ще не вміли добре розмовляти та виражати свої думки за допомогою малюнків. Вони малювали гострими предметами на дереві, паличками на землі, вугіллям на камені (показ картинок). Але минали століття, і людині захотілося описати своє життя. І тоді люди для письма почали використовувати пір'я птахів. Їх умочували в чорнило, виготовлені з рослин і писали. Ось подивіться, навіть великий поет Пушкін всі свої твори писав гусячим пером. Потім стали використовувати сталеве перо, яке теж умочували в чорнило. І, нарешті, прийшли до сучасної ручці, до якої ми з вами зараз користуємося.
Перед дітьми розкладені всі перераховані предмети.
Ніж спочатку писали люди? Вугіллям.
В цьому було хорошого, а що поганого? (відповіді дітей)
Добре - вугілля можна було взяти прямо з погаслого багаття, малюнки були великими. Погано - від малюнка після дощу ні чого не залишалося, коли писали вугіллям руки, були чорними, брудними.
Діти беруть аркуш паперу і пишуть на ньому вугіллям своє ім'я.
Скажіть, а добре чи погано - писати гусячим пір'їнкою?
Добре - гусячим пером писати зручніше, ніж вугіллям. При листі виходять лінії тонкі і красиві. На одному аркуші можна багато написати.
Погано - пір'їнка швидко ламалося, вони висихали, і сипався сміття. А ще розповідали, що в чорнило потрапляли мухи, і потім вони падали на листок і виходила клякса.
Педагог. Хлопці, щоб писати гусячим, пером його треба було правильно заточити і розрізати навпіл. Подивіться, у вас теж є пір'ячко на столах. Діти пишуть на своїх листках паперу ім'я гусячим пером.
Физминутка:
Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися
Ми трошки відпочинемо і знову почнемо писати.
2. Після гусячого пера стали писати сталевими пір'їнками. Подивіться на стольні пір'ячко і порівняйте їх з гусячими перами. Що в них спільного?
Вони також заточені. І розділене пір'їнка навпіл. Його теж треба вмочати в чорнило. Діти пишуть сталевими пір'ям на аркуші паперу своє ім'я...
Що ж ви помітили хорошого в сталевому пере порівняно з гусячим?
Сталеве перо не треба так часто вмочати в чорнило, можна писати швидше.
Погано те, що їм теж можна посадити пляму.
Якими ж ручками ми користуємося зараз? (чорнильними, кульковими, гелієвими)
Діти беруть ручку і пишуть своє ім'я на аркуші паперу.
Подивіться уважно на свої листочки і зробіть висновок, який ручкою писати краще?
Скажіть, а ручкою можна тільки писати, або ще щось робити?
(можна малювати)
Ну, от хлопці, ви тепер знаєте, що ручка пройшла довгий історичний шлях, перш ніж стати такою, якою ми звикли її бачити.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове