logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Скринька чудес»

Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами ЗКР у старшій групі.

Автор: Зубковська Олена Павлівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, Муніципальних дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.

 

Мета: Навчання образного мовлення.

  • Працювати над технікою мови.
  • Активізувати м'язи язика, губ, щік.
  • Розвивати мовне дихання.
  • Розвивати мислення на матеріалі описових загадок.
  • Розвивати загальну та дрібну моторику пальців рук.
  • Розвивати зорове і слухове сприйняття.

Завдання:
Вчити уважно слухати і відповідати на запитання.
Закріплювати вміння знаходити помилки і виправляти їх.
Формувати вміння граматично правильного вживання прийменників.
Розширювати словниковий запас.
Виховувати добрі почуття, прагнення надавати допомогу, використовуючи казкові ситуації, показати непривабливість поганих вчинків, викликати бажання активно протистояти їм.
Матеріал:
Іграшки: півник, лисиця, жаби, їжачок, ведмідь, вовк, заєць.
Будиночок-Теремок. Скринька із дзеркалом усередині. Дзвіночок. Хустку, Ялинки.
Дидактичний матеріал: Картки з силуетами тварин, картки із зображенням тварин та їх жител, прості олівці. Дидактична гра: «Чий хвіст, чия голова?»
Попередня робота:
Проведення пальчикових гімнастик, відгадування і придумування загадок.
Закріплення знань про тварин на заняттях по ознайомленню з навколишнім світом, через дидактичні ігри, через рухливі ігри, імітація рухів тварин.
Проведення етичних бесід на тему «Ввічливі слова».
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття.
Лунає дзвін дзвіночка. Для дітей готується сюрпризный момент.
Закрийте очі. До дітей виходить Бабуся - Загадушка.
Б-З: - Здрастуйте хлопці, Це мій дзвіночок Вас до мене в гості запросив.
Що ви знаєте хлопці
Про мої вірші - загадки?
Де відгадка, там кінець!
Хто підкаже, молодець!
А ви любите загадки? А казки? А сюрпризи і подорожі?
Послухайте діти.
За горами і лісами
Скринька є з чудесами,
Скринька та з чудесами,
Ми його побачимо самі!
А перебувати у країні красивих слів і добрих справ. Я покажу вам шлях.
- А ви готові робити добрі справи?
- А гарно і правильно говорити?
Щоб гарно розмовляти
Потрібно вимовляти
Все правильно і виразно,
Щоб було всім зрозуміло.
Діти сідають на килим і виконують артикуляційну розминку.
1 вправа: «Беззвучний дзвіночок»
Рот розкритий, а язичок рухається від одного куточка рота до іншого.
Вправа 2: «Голосистий дзвоник»
Губи розтягнуті в посмішці, вимовляється «Дінь-дінь-дінь-дінь».
3 Вправа: «Трубочка»
Витягли губи трубочкою і заспівали: ду-ду-ду-ду.
4 Вправа: «Кульки»
Перетворіть язичок в кульку і покатайте його, то за однією щокою, то за іншого, а потім по колу.
Спасибі вам хлопці. А тепер пора в дорогу.
Гра «Літаки»
Всі діти пілоти, перевірка шасі, насос, мотор, крила, зліт.
Б-З: Що за диво острівець!
На ньому будиночок - Теремок!
Хто в будиночку живе?
Подивіться: - Півник!
Справжній півень або казковий?
Назвіть півня лагідно. ( Петрусю, півник)
Хто там ще є?
Та це ж лисиця!
Назвіть лагідно.
Тут ще жаба є і ведмідь!
Б-З і пропонує їх назвати ласкаво.
Звірі нам дякують за добрі і ласкаві слова.
А нам пора далі в дорогу.
1,2,3, повернись, та в казковому лісі опинившись!
Ось ми з вами і в лісі. Не боїтеся?
Подивіться, нас зустрічає клубок, ні голови, ні ніг (ЇЖАК)
Він приготував для нас кілька ігор-завдань. (Відкриваємо конвертик, а в ньому листочки з силуетами тварин)
Пропонується заштрихувати даний силует і назвати тварину, яка живе в цьому лісі.
А як називають тварин, які живуть у лісі?
Б-З: А в конвертику ще одне завдання є.
Пропонується пограти в гру «Хто де живе?»
(На столах у дітей розкладені картинки із зображенням тварин, а на дошці - малюнки із зображенням жител цих тварин).
Діти розселяють тварин по своїх домівках.
Б-З питає: А чому ви поселили ведмедя в цей будинок і як він називається?
Отже, де живе ведмідь? (У барлозі). І так з усіма тваринами.
Б-З дякує дітей за виконане завдання.
І останнє завдання з конвертика їжачка Бабуся-Загадушка , «ненавмисно» розсипає.
Б-З: - Хлопці, допоможіть мені, будь ласка, зібрати картинки (Картинки із зображенням хвостів, вух, голів різних тварин)
Проводиться гра: «Чий хвіст, чия голова?»
Чий хвіст у тебе? (Лисячий хвіст, беличий хвіст, собачий, коров'ячий і т. д.)
Чиє це вухо?
Чия голова?
Ви втомилися? Давайте трохи відпочинемо.
Физминутка «Теремок»
Б-З: Молодці хлопці! Ви сьогодні так красиво і правильно говорите, а скільки добрих справ вже зробили.
Як швидко час пролетів у нашому казковому лісі,
Але знову в дорогу нам пора.
1,2,3, повернися,
У своїй групі опинившись.
Ну, ось ми і вдома. Хлопці, а гляньте, що нам передав їжачок з казкового лісу.
Та це ж Скринька з чудесами.
Скринька я отворю
Чудеса вам подарую!
Ви чуєте дзвін дзвіночка? Це означає, що ви сьогодні з усіма завданнями впоралися.
А що ви сьогодні робили?

Б-З: Я відкрию скриньку, а ви по черзі загляньте в нього, і скажіть мені , кого ви там бачите?
(Діти по черзі заглядають у скриньку, а в ньому дзеркальце, і бачить там себе)
- Кого побачив Паша? І т. д.
Ви побачили в ньому себе, таких добрих і красивих, слухняних і турботливих. І я думаю, що ви назавжди захочете залишитися такими і будете робити тільки добрі справи.
До побачення, хлопці! До наступної зустрічі!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове