Конспекти занять з дітьми.
«Котенька - коток»
Конспект заняття з звукової культури мовлення у другій молодшій групі.
Автор: Зубковська Олена Павлівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, Муніципальних дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.
Мета: Закріплення вміння чітко і правильно вимовляти звук «О» в словах, складах і під фразового мовлення.
Завдання:
Вчити слухати пісеньки.
Вчити дітей на одному видиху вимовляти 3-4 складу.
Розвивати графічні навички (малювати слитные лінії круговими рухами, не відриваючи олівця від паперу)
Прищеплювати любов до тварин; моральні якості; доброту, турботу, співчуття, співпереживання.
Матеріал: Іграшка кіт, папір ½ альбомного листа , кольорові олівці, клбки ниток, кошик. Іграшки для гри: «Хто це» - віслюк, слон, бегемот, кріт.
Хід заняття:
В: - Хлопці, подивіться, а хто це до нас у гості прийшов? (Котик)
Послухайте, яку пісеньку знають наші дітки.
Вже, ти котенька - коток!
Котя, сіренький лобок!
Ти прийди до нас ночувати,
Нашу деточку качати,
Вже, як я тобі, коту
За роботу заплачу.
Дам глечик молока
І шматок пирога.
Ти їж, не криши,
Більше котик не проси.
Запитання до дітей:
- Про кого ця пісенька?
- Як кота лагідно називають у пісеньці?
Який він? (діти гладять його)
А що любить пити котик? (молоко)
- А хто дає нам молоко? (корова)
У: хлопці, давайте заспіваємо пісеньку про корову. «Далеко, далеко»
Лунає стукіт.
В: Хто це до нас стукає? Піду я подивлюся.
(Вихователь заводить Корову (переодягнений дорослий))
Корова: Привіт хлопці, Ви мене впізнали?
Я Корова. Почула вашу пісеньку, вона мені дуже сподобалася.
- Подивіться, що я принесла! (Молоко)
Ви п'єте молоко в дитячому садку?
Давайте пригостимо котика молочком.
В: Подякуйте корову за частування.
До: Будьте здорові хлопці і завжди пийте молоко
Ну а мені пора на лужок. До побачення.
В: Ось наш котик підкріпився,
Відпочив, повеселішав.
Хоче котик пограти,
І клубочок покатати.
Потрібен котику клубок,
Щоб грав наш голубонько.
В: Що - то, хлопці я не можу знайти клубочок. Допоможіть, пошукайте.
Немає ніде. Що ж робити?
Давайте - но ми з вами намалюємо нашому котику багато різнокольорових клубочків, нехай грає.
(Діти підходять до столів і малюють клубочки)
В: які гарні клубочки ви намалювали. Як гарно у вас вийшло!
- якого кольору намалював клубочок Микита? Катя? Оля? І т. д.
- Давайте подаруємо наші клубочки котику.
Візьміть свої малюнки.
А як же котик буде грати з ними?
Ось, що я придумала!
Ми будемо з вами чарівниками. Складемо наші малюнки у кошик, накриємо їх хусткою і перетворимо їх на справжні.
(На столі кошик з справжніми клубочками)
Всі за мною дружно повторюйте:
Ко-Ко-ко! Ко-Ко-ко! - котик любить молоко!
Але-але-але! Але-але-але! - не підемо ми далеко!
Ми дути! Ми взмахнем!
І клубочки, ми візьмемо.
Вийшло? Так!
Подаруйте котику клубочки. Він вас дякує.
У: Хлопці, ви втомилися?
Давайте дружно відпочинемо
І грати потім почнемо.
Физминутка «Чок та чок»
В: А тепер котик хоче з вами пограти. Подивіться які іграшки він приніс!
Гра: «Хто заховався»
(Виставлені іграшки: діти дивляться, потім всі закривають очі, в цей час вихователь забирає одну з іграшок і запитує:- «Хто сховався?»)
Хорові й індивідуальні відповіді дітей виділяючи голосом звук «О» тихо і голосно.
В: Котику дуже сподобалося у нас, і він приготував для вас сюрприз. Частування. Це для вас! Що потрібно сказати котику?
В: Ну ось прийшов час прощатися з котиком, іграшками, гостями. Скажемо всім чарівне слово. До побачення!