logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Весняні подорож»

Розвага для дітей старшої групи.

Автор: Максимкина Наталія Григорівна, МДОУ ЦРР д/з N5 «Казка» московська область р. Озеры.

 

Цілі: вчити дітей розрізняти ознаки пір року, допомогти дітям пізнати послідовність життєвих процесів у природі і ті закономірності значення, які в ній відбуваються, за допомогою поетичного слова, показати красу, різних явищ, повторити птахів (перелітних, зимуючих), тісний зв'язок з усною народною творчістю, приказки про весну, прикмети, розвивати логічне мислення, уяву, виховувати взаємодопомогу один до одного.
  Обладнання: ілюстрації птахів (ластівка, синиця, дятел, грак, шпак), автобус зупинки «Вгадай-ка», «музична крапель», «Віршована крапель», «Чарівні пальчики», касета звуки живої природи, магнітофон, вологі серветки, підноси для солоного тіста, альбомні листи для кожної дитини, ілюстрації до загадок.
 Попередня робота: малювання пальчиками і долонями весняну траву з солоного тіста, ліпити мати-мачуху на альбомному аркуші.
Хід заняття.
- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо у Весняні подорож. А ви любите подорожувати? (Так) тоді ми вирушаємо в подорож, і будемо подорожувати на автобусі. Проходимо і сідаємо на сидіння. Давайте пригадаємо правила поведінки в автобусі. Ми повинні бути спритними, сміливими, відповідати повними відповідями.
-Отже, вирушаємо в подорож, щоб нам було веселіше їхати давайте заспіваємо пісню «Ми їдемо, їдемо...». І ось наша перша зупинка «Вгадай-ка».
Я вам загадую загадки. А ви відгадуєте загадку і доводите відповідь.
Любите загадки?
Ну-ка по порядку
Відповідайте Хором
Допомагайте один одному!
1) В яр струмками котиться
Деревам дарує платтячко
В квіти одягне луг
І стане влітку раптом
Ти знаєш, хто вона... (Весна).
- Назвіть приклади весни? (обґрунтуйте відповідь).
2) Дме теплий вітер південний
Сонечко все яскравіше світить
Сніг худне, мякнет, тане
Грач горлатий прилітає,
Що за місяць? Хто дізнається? (Березень).
- І як в народі березень називають? І чому?
 Березень-капельник, протальник.
17 березня день називали на Русі грачовник.
А чому?
А які прикмети знаєте про березень?
Березень з водою, квітень з травою, а травень з квітами.
3) Несамовито реве річка
І розламує лід
В долині свій шпак повернувся
А в лісі ведмідь прокинувся
В небі жайворонка спів чути
Хто ж до нас прийшов? (Квітень).
- Як у народі називали місяць квітень? І чому?
Квітень - снегогон, запали снігу, заграй ярки.
Квітневий шпак - весни гонець.
4) Зеленіє даль полів
Заспівує соловей
В білий колір одягнувся сад,
Бджоли перші летять
Грім гуркоче. Вгадай,
Що за цей місяць? (Травень).
Як називали травень в народі? І чому?
Травень - травник, цвітень.
5) лісовий Господар, прокидається навесні
А взимку під хуртовинну виття,
Спить в хатинці снігової (Ведмідь).
-В якому місяці прокидається ведмідь? (Квітні).
6) Навесні у пня
Метушня, біганина
Народ робочий
Весь день клопоче. ( Мурахи)
7) На жердині палац, -у палаці-співак. (Грач)
8) На укосі, на лузі
Босоніж по снігу
Перші квіточки-
Жовті очі. (Мати-мачуха).
Молодці! Впоралися із завданням. А тепер, щоб нам було цікаво подорожувати. Ми виконаємо весняну пісеньку Про дощик» (співають всі діти). ми відпочили і знову вирушаємо в подорож .Наступна зупинка «Віршована крапель» .
На цій зупинці ми прочитаємо вірші про весну.

  • Всі чорніше з кожним днем

Стежки і доріжки
І на вербах сріблом
Світяться сережки. Маршак. С.
2) Усмішкою ясною природа
Крізь сон зустрічає ранок року,
Синея, сяють небеса,
Ще прозорі лісу
Як ніби пухом зеленіє. Пушкін А..
3) Повертаються шпаки
Наші старі мешканці
Горобці в калюжі
Галасливою зграйкою кружляють. Р. Лавошников.
4) Боргу йшла весна потайки
Від вітрів і холоднечі
А сьогодні - прямо
Чалапає по калюжах
Жене талі сніги
З гомоном і дзвоном
Щоб виліпити луки
Зеленим оксамитом. Я. Акім.
5) Уж тане сніг, біжать струмки
У вікно повіяло весною
Засвищут скоро солов'ї
І ліс одягнеться листвою! А. О.плещеєв.
Ми прослухали вірші про весну. Що вона принесла?
Який настрій викликає у вас під час слухання цих віршів?
Молодці!
А зараз ми відпочинемо і чистим повітрям подихаємо. Діти виходять з автобуса і слухають голоси птахів.

 

Гра «Не сорока, не ворона»
Зараз ми будемо грати в гру, де потрібно знати птахів. А для цього спочатку я хочу запитати. На які групи поділяються птахи? Перелітних, зимуючих.
А які перелітних птахів ви знаєте? Назвіть зимуючих птахів? А також назвіть прислів'я птахів?
 Грач - грач лісів і полів лікар.
 Дятел - лікар лісу.
 Шпак - побачив шпака-весна у крильця.
Поясніть свою відповідь? А тепер будемо відгадувати птахів. Відповідь має бути повним. Слухайте уважно.

  • «Не сорока, не ворона і не чайка»

А який це птах? Відгадай.
Відповідь дітей «Не сорока, не ворона, а синиця»
2) «Не ворона, не синиця і не горобець»
Так скажіть-но, як називається цей птах?
        Відповідь дітей «Не ворона, не синиця, а ластівка»
3) «Не ластівка, не зозуля і не чайка»
Як називається цей птах?
Відповідь дітей «Не ластівка, не зозуля, а дятел»
4) «Не дятел, не синиця і не соловей»
Так скажіть-но, як називається цей птах?
        Відповідь дітей «Не дятел, не синиця, а грач»
5) «Не синиця, не дятел і не горобець»
А яка ця птиця?
Відповідь дітей «Не синиця, не дятел, а шпак»
    Молодці! Знаєте птахів.
- А тепер ми вирушаємо далі в дорогу. І ось наша остання зупинка. «Чарівні пальчики і ручки».
Тут ми з вами будемо виконувати з солоного тіста (жовтого кольору) квіти мати-й-мачуху ліпити на попередню роботу (долонями намальована трава).
А перед тим як будемо виконувати роботу, давайте зробимо масаж для пальчиків.

 

 

Десять пташок - зграйка. Ірина Токмакова.
Співай-но, подпевай-ка
Десять пташок - зграйка
Ця пташка - соловей
Ця пташка - горобець
Ця пташка соловейко
Сонна голівонька.
Ця пташка - свиристель,
Ця пташка - деркач,
Ця пташка - шпачок,
Сіре пір'ячко,
Ця зяблик
Ця - стриж.
Хлопки. Почергове погладжування всіх десяти пальчиків.
Ця розвеселий чиж
Ну, а ця - злий орлан
Пташки, пташки по домівках!
Пальчики ховаються за спину.
А тепер подивіться, що вийшло у нас (весняний килим).
Молодці! Вам сподобався весняний килим? Отже, ми закінчили нашу Весняну подорож.
- Діти вам сподобалося подорожувати? (Так).
- І ось діти я вам за вашу роботу приготувала частування.
Ось і закінчилося наше подорож
Розходиться нам пора
Поспівали, пограли і розгадали усі загадки,
Розважалися хоч куди
Настав час розлучатися
Прощайте всі, до нових зустрічей.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове