logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Ладушки, ладушки»

Конспект комплексного корекційно розвивального заняття з розвитку мовлення.

Автор: Агафонова Ірина Леонідівна, Бюджетна установа ХМАО-Югри Урайский спеціалізований Будинок дитини.

 

Мета: Викликати у дітей радість від повторення знайомої потішки, вчити імпровізації, розвивати уяву і формувати довільну увагу.
 
Програмне зміст:

  • Викликати у дітей бажання слухати потешку, підговорювати слова;
  • Розвивати уяву, вправляти в підборі іменників до дієслова.
  • Розвивати уявлення про навколишній світ.
  • Розвивати дрібну моторику.
  • Вчити класифікувати предмети за кольором;
  • Розвивати психічні процеси: зорове і слухове увагу, уяву;
  • Робота над розвитком артикуляційного апарату;
  • Виховувати бажання працювати.

Матеріал:

  • тарілка з оладками,
  • картинка з зображенням,
  • ігровий куточок з ляльками,
  • посуд червоного і синього кольору,
  • тісто, дощечки для моделювання.

Хід заняття:

  1. Читання потішки.

Вихователь повільно 2 рази поспіль читає потешку, виділяючи голосом імена дітей і кількість оладків: «Даші (пауза) два. Паші (пауза) два» і т. д. показуючи дії на картинці.
Оладки

Ладушки, ладушки!
Пекла баба оладки,
Маслом поливала,
Детушкам давала.
Даші - два,
Паші - два,
Вані - два,
Тані - два,
Саші - два,
Маші - два,
Гарні оладки
У нашої доброї бабусі!

Вихователь:
- Льоша покажи на картинці де Даша? (показ дитини).
- Льоша, що бабуся дала Даші?
- Оладок. (відповідь дитини)
- Кому ще бабешка дала оладки?
- Паші. (відповідь дитини)
- Молодець Льоша.
Вихователь : «Гарні оладки у нашої бабусі!»

Читає потешку ще раз, називаючи імена дітей присутніх на заняттях.

  • Дихальна гімнастика з аромотерапією.

Діти оладки у нашої бабусі тільки з печі вони гарячі і ароматні.
Давайте понюхаем їх. (Вихователь роздає оладки дітям).
Діти виконують дихальну вправу - аромотерапія.
- Які ароматні оладки у нашої бабусі. Як вони смачно пахнуть.
- Давайте ще понюхаем їх.

- А тепер дути на оладки. Тримайте перед дитиною оладок. Запропонуйте дитині подути на нього, збільшуючи з кожним разом відстань між дитиною і оладышком.
Діти виконують дихальну вправу, вихователь стежить, щоб видих був правильний - не роздуваючи щоки, а так само за тривалістю видиху.
- Покладемо наші оладки на тарілочку.
Діти складають їх на тарілку.
Вихователь:

- Діти, що пекла бабуся?
- Оладки (відповідь дітей).
- Що ще можна пекти?
- Булочки, пиріжки, ватрушки. (відповідь дітей)
- Молодці хлопці, правильно.
- «Хороші оладки у нашої бабусі!»
- А тепер давайте пограємо в гру.

  • Хороводная гра «Коровай».

 

Як на Нинины іменини,
Спекли ми коровай-
Ось такої ширини,
Ось такої вишини,
Ось такий нажины!
Коровай - коровай,
Кого хочеш, вибирай.
- Я люблю, звичайно, всіх,
А ось цю більше всіх!
(Гра повторюється 2 рази)

  • Пальчикова гімнастика: «Вийшли пальчики гуляти».

 

Раз, два, три, чотири. П'ять Почергово розгинаємо пальчики з кулачків,
Вийшли пальчики гуляти, починаючи з великого пальця.

Раз, два, три, чотири, п'ять по Черзі згинаємо пальці в кулачки,
В будиночок сховалися знову. починаючи з мізинця.

  • Ліплення:

 

Вихователь:

- Хлопці наша бабуся нам напекла оладки. А наші ляльки теж хочуть оладки, давайте з вами з нашого тесту зліпимо, оладки для них.

Педагог роздає дітям дощечки для моделювання, шматочки тіста. Діти спочатку скачують з тіста кулю, а потім придавлюють куля долонями таким чином. Щоб він став схожий на корж - оладок.

- От молодці, які гарні оладки зробили.
- Ніна покажи, які оладки ти зліпила.
- Тепер Давайте пригостимо нашими оладки ляльок.

  

  • Гра: «Чаювання для ляльок»

Вихователь веде дітей у ігровий куточок і пропонує влаштувати чаювання для ляльок. Малюки накривають на стіл, а педагог вимовляє двустишия, спонукаючи дітей до договариванию слів.

Будемо на стіл накривати,
Будемо подавати чай.
Будемо ляльок ми напувати,
Будемо ляльок ми годувати.
Ось стакан для серветок,
Ось ваза для цукерок.
Ось чашка і блюдце,
Обережно вони б'ються.
Ось чайник в ньому чай,
Чай швидше наливай,
І оладки роздавай.
Вихователь:
- Як багато оладків ми з вами налепила..
- Діти, давайте пригостимо наших ляльок . Вони у нас зголодніли.


- Льоша дай Каті два оладка.
- Льоша налий чай у червону чашку.
- Даша дай Васі один оладок.
- Даша дай Васі синю чашку.
- Діти ми наших ляльок нагодували, напоїли чаєм , вони нам говорять спасибі.
- А тепер давайте скажемо їм до побачення. Сходимо, помиємо ручки сядемо за столи і будемо їсти оладки які спекла нам бабуся..
Діти прощаються з ляльками і йдуть .

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове