logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Робота моїх батьків.

Автор: Чудайкина Юлія Євгенівна, вихователь дитячого садка N203 ВАТ «РЖД», р. Абакан.

 

Мета: Розширювати і конкретизувати уявлення дітей про професії людей. Упізнавати і називати людей різних професій. Розвивати інтерес до професій близьких людей. Виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.
Завдання:

  • Створити позитивний емоційний фон в групі, атмосферу добра і захищеності.
  • Уточнювати і розширювати словниковий запас дітей з темою заняття.
  • Продовжувати знайомство з залізницею і професіями працівників залізничного транспорту (машиніст).
  • Розвивати монологічне та діалогічне мовлення дітей, уміння правильно будувати речення.
  • Розвивати пізнавальні процеси в дітей.

Матеріали: підготовка мультимедійної презентації по темі заняття, саморобка-подарунок.
Попередня робота:

  • Напередодні заняття дітей просять дізнатися, де і ким працюють їх батьки; батькам пропонують розповісти дітям про свою роботу.
  • Розучування вірша «Які бувають професії?».
  • Читання художньої літератури про професії людей, у тому числі про працівників залізниці.
  • Розглядання ілюстрацій по темі заняття.
  • Проведення сюжетно - рольових ігор по темі.
  • Пропонуються книги - розмальовки з теми «Професії людей».

Хід заняття.
Психологічна мовленнєва настройка (діти встають у коло, беруться за руки разом з вихователем).
- Я рада сьогодні бачити всіх діток нашої групи здоровими, веселими, у гарному настрої. Мені дуже хочеться, щоб такий настрій у всіх нас збереглося до самого вечора. А для цього ми всі повинні частіше посміхатися, радіти один одному. Посміхніться один одному та нашим гостям. Від посмішки стане всім світліше! (на мультимедіа з'являється перший слайд, що символізує веселий настрій).
Актуалізація знань про професії. (з'являється другий слайд - люди різних професій).
- Щоранку мами і тата приводять вас в дитячий сад. А куди ж вони йдуть? (відповіді дітей)
- Правильно, майже всі дорослі йдуть на роботу. (якщо хтось з дорослих не працює - пояснюється причина: відпустка по догляду за дитиною, через хворобу)
- А чому дорослі повинні працювати? Навіщо вони ходять на роботу? (відповіді дітей)
- За роботу платять гроші, на які дорослі купують одяг, їжу і все інше, необхідне для життя. Давайте пригадаємо, де і ким працюють ваші мами і тата. (розповіді дітей)
- Молодці, хлопці, ви багато знаєте про роботу своїх батьків, і роботи в них такі різні і цікаві! Але також є одна схожість - хто помітив, яке? (залізниця)
- Вірно, багато хто з ваших батьків працюють на залізниці. І дитячий сад наш - залізничний.
Зустріч з цікавими людьми, батьками-залізничниками.
- Ось сьогодні до нас в гості на заняття прийшов чудовий і дуже цікавий чоловік, тато Софійки Изместьевой - Максим Володимирович. Він хоче розповісти вам про свою роботу, а після розповіді ви нам скажете де і ким він працює, тому слухайте дуже уважно, щоб нічого не пропустити.
Розповідь батька про професії машиніста та помічника машиніста. (розповідь супроводжується попутно слайдами, що наочно ілюструють роботу машиніста: фотографії, картини по темі)
По закінченні:
- Так ким і де працює Максим Володимирович? (відповіді дітей)
- Молодці, дітки, всі старалися і слухали уважно. Який цікавий розповідь приготував для нас Сонін тато. Давайте скажемо йому величезне спасибі і подаруємо подарунок, який ми зробили своїми руками.
Физминутка.
- Ми трохи втомилися, і тому я пропоную вам відпочити і пограти разом зі мною в цікаву гру «Де ми були - ми не скажемо, а що робили, покажемо.» Я буду вам називати роботу дорослого, а ви - виконувати рух, яке найчастіше робить людей даної професії:
-кухар - помішуємо їжу в каструлі;
-кондитер - пече пироги;
-шофер - крутить кермо;
-лікар - слухає дихання пацієнта;
швець - стук молотка за взуття, ремонтує чоботи;
-художник - малює;
-кравець - шиє одяг.
- Добре, ось і відпочили і заодно повеселилися!
Дидактична гра «Вгадай професію».
- Послухайте, хлопці, зараз на нашому чарівному екрані будуть з'являтися різні картинки. Ваше завдання вгадати, як називається правильно робота людини, який буде зображено. (автоінспектор, вихователь, лікар, машиніст, моряк, музикант, перукар, кухар, пожежний, швачка (кравчиня), листоноша, продавець, столяр, будівельник, вчитель, художник)
Підсумок заняття.
- Про хороших працівників у народі горять: «майстер» або «золоті руки». Таким людям можна довірити серйозна справа, вони не підведуть і все зроблять добре. Я впевнена, що ваші мами і тата саме з таких: старанні, сумлінні, знавці своєї справи. І дуже хочеться присвятити їм ці рядки. (діти виходять і читають вірш «Які бувають професії?»

Які бувають професії?
Кожен дорослий кимось став:
Металурги варять сталь,
Поїзд веде машиніст,
Піаніст концерт дає,
Пекар хлібець пече,
А швачка шиє одяг,
Будує міста будівельник,
Знання дає вчитель,
Хлібороб вирощує пшеницю,
Доктор лікує нас в лікарні,
Композитор пише пісні,
А геологи нафту шукають,
У лісничого - турбота,
Ліс зберігати його робота,
Рибу ловлять рибалки,
Шиє швець чоботи,
Літак веде пілот,
Чекає робочого завод,
Кожен знає свою справу,
І працює вміло!
Вихователь:
- Професій - сто тисяч. Всі різні!
Професії у світі всі важливі! (з'являється заключний слайд на мультимедіа). Спасибі всім!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове