![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||||||
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.КОСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ ЕЛЕМЕНТАРНИХ МАТЕМАТИЧНИХ УЯВЛЕНЬ "В ГОСТІ ДО ПАРОВОЗИКУ" ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИАвтор: Співак М.В., вихователь д/с N 47 ВАТ "РЖД" місто Александров, Володимирська область
МЕТА: вправляти дітей у порівнянні рівних і нерівних груп предметів, користуючись прийомом додатки предметів однієї групи до предметів іншого; позначати результати порівняння кажучи, більше, менше, стільки, скільки, порівну; закріплювати вміння порівнювати предмети контрастні і однакові по довжині і висоті, вживати слова і вирази довший, коротший, керувати в правильному назві знайомих геометричних форм: коло, квадрат, прямокутник. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ: Фланелеграф, 2 поїзди, у червоного 3 вагони поїзда, у синього 4 вагони, вагони розташовані один під іншим." будиночка: жовтий і червоний. Висота жовтого будиночка -4 поверху, червоного - 3этажа. РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ: Конверти з геометричними фігурами. В них 6 кіл, 1 квадрат. 3 прямойгольника. ХІД ЗАНЯТТЯ Вихователь: -Хлопці, до нас в гості прийшов Ведмідь. Він хоче подивитися, як ви займаєтеся математикою. У мене є паровозики. Подивіться, вони однакові чи різні? (на фланелеграфе викладаються два потяги, один під іншим). Відповіді дітей. Вихователь: -Порівняємо, який поїзд довше, а який коротше? Чому? Відповіді дітей. Вихователь: -Будь вагонів більше, а яких менше? Відповіді дітей. Вихователь: -Молодці! Ви правильно визначили, те, що червоний поїзд коротше, а синій довше, тому що у червоного поїзда вагонів менше, а у синього більше. Вихователь: -Хлопці, а що потрібно зробити, щоб і червоних і синіх вагонів було порівну або однакову кількість? Дитина: -Потрібно прибрати один зайвий вагончик. Вихователь: -Добре, ми приберемо один вагончик. Що у нас вийде? Дитина: -Вийшло порівну або однакову кількість -3 червоних вагона і 3 синіх. (4-5 відповідей). Вихователь: А як ми з вами порівняємо поїзда, щоб вони були однакові? Дитина: -Можна додати один червоний вагон, і у нас вийде порівну або однакову кількість вагонів, поїзди будуть однакові за величиною. ФІЗКУЛЬТУРНА ХВИЛИНКА Вихователь: -Мишко запросив нас покататися на поїзді. Поїдемо? Вихователь: -Тоді ставайте і в шлях. (Діти стають паровозиком і роблячи колоподібні рухи руками, повторюють: "Чу-чу-чу". Зробивши коло по групі, діти зупиняються біля макетів двох будинків. Вихователь: -Ось стоять два будиночка. Як ви думаєте, вони різні чи однакові? Відповіді дітей. (Жовтий будинок вище, а червоний нижче, так як у жовтого чотири поверхи, а біля червоного лише три). Вихователь: -Молодці. Давайте покажемо який будинок вище, а яке нижче. Коли я скажу "жовтий будинок", ви піднімаєтеся на носочки і витягує руки вгору, а коли я скажу "червоний будинок", ви присідаєте (гра проводиться 2-3 рази). Потім вихователь пропонує дітям конверти з геометричними фігурами (кола, квадрати і прямокутники) і запитує: -Які фігури у вас у конвертах? Відповіді дітей. Вихователь: -Пропоную побудувати з цих фігур поїзд. Потім питає, які фігури знадобилися дітям для того, щоб побудувати поїзд, якого кольору ці фігури. Після цього пропонує дітям поїхати на цих потягах у казковий ліс. |
|||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |