logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Наші помічники - вуха»

Заняття для дітей старшої логопедичної групи по освоєнню розділу освітньої програми «Пізнання»

Автор: Жигулова Е. В., вихователь вищої кваліфікаційної категорії, МДОУ ЦРР - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорськ, республіка Хакасія.

 

Мета - формування уявлень дітей про органи почуттів людини.
Завдання:
1. Закріплювати знання дітей про значення слуху в житті людини, про правила догляду за вухами.
2. Формувати уявлення про здоров'я, як однієї з головних цінностей життя.
3. Розвивати пошукову активність, вміння вільно спілкуватися в заданій ситуації.
4. Виховувати гуманні почуття, доброзичливе ставлення до навколишнього світу, дружні взаємини між дітьми.
Методичні прийоми: з/гри; практичні дії.
Засоби навчання:
Наочні: білі халати; макет (вухо); гітара; папір для трубочок; баночки з наповнювачами (насіння, горох, скріпка, пінопласт); слайди - вухо; кішки, риби, коники, метелик, змії; фонограми звуків дощу, річки, проїжджої дороги.
Технічні: ноутбук,мультимедійна установка.
Попередня робота: пояснення дітям призначення білих халатів; пояснення слів Лабораторія - це місце, де щось вивчають Вчені - це люди, які багато знають.
Хід заняття
1. Організаційний момент
Педагог: Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну подорож. Ми з вами відвідаємо «Інститут здоров'я».
- Як ви думаєте, що вивчають в цьому інституті?
- Хто може відповісти, що таке здоров'я? (Це сила, це краса, це коли все виходить і т. д.)
- Ви хочете бути здоровими? (Я хочу!)
- Хлопці, а ви знаєте, що кожна людина може зміцнити здоров'я? Недарма кажуть:
Я здоров'я збережу,
Сам собі я допоможу.
- А як можна зміцнити своє здоров'я? (Займатися фізкультурою, спортом, приймати вітаміни тощо)
-Як багато ви знаєте! Молодці!
Педагог: В «Інституті здоров'я», ми побуваємо в лабораторії, де відбувається дослідження наших органів почуттів.
- Скажіть, які органи чуття ви знаєте? (Відповіді дітей.)
- Так, очі, вуха, ніс, язик, руки - це наші органи почуттів. Вони допомагають нам пізнавати навколишнього світ, і ми, тому називаємо їх - НАШІ ПОМІЧНИКИ.
2. Основна частина
Гра «Подорож у лабораторію - Вуха»
Педагог: Вирушаємо в дорогу. Я загадаю вам загадку, відгадавши її, ви зрозумієте, який орган чуття досліджують у лабораторії.
Загадка: Два брата на одній голові живуть,
Всі чують, а один одного не бачать.
- Так, у цій лабораторії вивчають вухо.
Педагог тихо каже: «Сядьте, будь ласка, всі на стільчики. (Діти сіли.) А чому ви сіли?»
Діти: Бо почули, що ви сказали.
Педагог: - чим ви це почули? (Відповіді дітей.)
- Хлопці, а ви знаєте, для чого потрібні вуха?
Педагог: Вухо - один з найцікавіших органів нашого тіла. Воно може чути як тихе цокання годинника, так і оглушливі вибухи.
- Що можна почути вухами? (різні звуки).
- Так, діти, процес «слухання» починається зі звуку.
- А що таке звук? (Педагог бере гітару і перебирає всі струни, а потім бере одну струну, відтягують і різко кидає; слухаємо звук і бачимо тремтіння струн).
- Тому, що тремтить струна, з'являється звук. Зараз ми перевіримо, чи так це.
Практична гра «Звук»
Педагог: Візьміть паперовий листок, скрутіть в трубочку і подуйте в нього. Що ви відчуваєте? Паперова трубочка тремтить, пальцям стало лоскітно. Звук змушує тремтіти паперову трубочку, а трубочка лоскоче пальці. Відчули?
Педагог: Вухо складається з трьох основних частин: зовнішнє вухо, середнє вухо і внутрішнє вухо. Зовнішнє вухо від середнього відділяє тонка шкіра, вона називається барабанна перетинка (більш докладні відомості про вусі ви дізнаєтеся в школі на уроках біології: за барабанною перетинкою в середньому вусі є три маленькі кісточки, які називаються «молоточок», «ковадло» і «стремінце»).
Фізкультхвилинка «Дізнайся по голосу»
Діти стоять у колі, одна дитина в центрі. Діти йдуть по колу і говорять:
«Єгор, ти стоїш в колі, ми кличемо тебе: «Ау».
Швидко оченята закривай, хто покликав тебе, дізнайся» (діти кличуть по імені).
З/гра «Вгадай по звуку, що в баночці лежить»
Для цього треба уважно прислухатися (насіння, горох, пінопласт, скріпки тощо).
Гра «Хто як чує?»
Цікаві факти про братів наших менших.
Педагог:
***А чи знаєте ви, хто краще чує: людина або кішка? (слух у кішки в три рази досконаліше слуху людини).
*** Чи можуть риби чути? (вуха у риби всередині, а не зовні, як ми до цього звикли).
*** Як ви думаєте, чи чують нас комахи? (для більшості комах світ беззвучен. Але у цвіркунів, коників, сарани, нічних метеликів є слухові органи. Тільки вони розташовані не на голові, а на ногах або навіть на черевці. Барабанні перетинки у цвіркунів і коників поміщені на передніх ногах. Рухаючи ногами в різні сторони, вони намагаються вловити звідки йде звук).
*** Змія чують...щелепами! У неї є слухова кісточка, яка допомагає їй вловлювати звуки. Змії добре бачать, їх очі завжди відкриті, немає рухомих століття. Свою жертву зауважує руху.
З/гра «Вгадай, де можна почути такі звуки» (звуки дощу, річки, проїжджої дороги).
Педагог: Наш світ сповнений прекрасних звуків, варто тільки прислухатися. Ці звуки приносять багато радості. Але іноді буває, що люди не чують.
Таких людей ми називаємо глухими. Ми ніколи не повинні сміятися над глухими людьми або погано чують. Адже вони страшенно страждають.
- Давайте з вами закриємо вуха (діти закривають вуха). Сподобалося вам нічого не чути? Так, дуже неприємно і важко жити без слуху.
Слух для людини - це велика цінність. Щоб вуха були здоровими, добре чули всі звуки, треба за ними доглядати, берегти їх.
- Чого можуть боліти вуха?
(Часто причиною болю у вусі буває випадково потрапило туди стороннє тіло. Діти з пустощів засовують що-небудь собі або товаришам у вуха.
В результаті застуди у вусі починаються «стріляючі» болі.
Неправильно сякається, затискає одну ніздрю. Коли сморкаешься, слід продувати обидві ніздрі одночасно.
Багато буває різних причин, по яких болять вуха.)
*** У будь-якому випадку, необхідно відразу звернутися до лікаря ЛОРА.
З/гра «Що треба робити, щоб зберегти вуха в порядку»
3. Підсумок заняття:
-Діти, час нашої подорожі в лабораторії «Інституту здоров'я» закінчується.
- Щоб ви хотіли побажати, порадити один одному, дорослим?
-Давайте порадуємо вуха наші друзів, які не були з нами, розповімо їм, що бачили і чули.
                          А тепер ми посміхнемося, міцно за руки візьмемося,
І які ж слова, говоримо ми, йдучи?... (Діти самі знаходять слова прощання).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове