Конспекти занять з дітьми.
«Зайчик в гостях у дітей»
Підсумкове заняття з математики 2мл. група
Автор:
Ахметова Р. В., р. Набережні Челни.
Мета: Закріпити знання дітей про геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник), уміти використовувати слова багато, мало, один, ні одного, закріпити порівняння предметів по довжині і ширині, закріпити розрізнення частин доби ранок, ніч.
Матеріал для дітей: паперові стрічки різної довжини та кольору.
Матеріал для вихователя: заєць, чудесний мішечок, трикутник, коло, квадрат, ілюстрації з частинами доби, курчата.
Хід заняття
Діти заходять в групу і на шляху вони зустрічають гостей (курчат).
-Вихователь: Хлопці, подивіться, на нашій галявині граються курчата. Скажіть скільки курчат?
-Діти: Багато!
-Вихователь: Кілька курчат втекли до мами під крильце, скільки залишилося на лузі курчат?
-Діти: Мало!
Вихователь: А скільки на галявині виросло у нас квіточок?
-Діти: Один.
Вихователь: Правильно, молодці. Ой, хлопці на луг прибігла собачка і розлякала наших курчат. Скільки курчат у нас залишилося?
-Діти: Ні одного.
Вихователь: Молодці! А тепер давайте сядемо за стіл.
-Вихователь: Хлопці, чуєте, хтось до нас стукає. Хто ж це? Піду, подивлюся. Ой, хлопці, так це ж зайчик, наш старий друг. Зайка, що ти такий сумний? Ой, хлопці зайчик щось хоче мені розповісти (прикладає до вуха і слухає). Хлопці зайчик до нас прийшов не просто так, а по дуже важливій справі. Він посперечався з лисичкою, про те у кого дорога до нашого дитячого садка довше. Зайчик каже, що у лисиці довше, а лисиця каже, що у нашого зайчика довше. Хлопці допоможемо зайчику. Хлопці у вас на столі лежать паперові доріжки, синя доріжка - це зайкіна, а червона - це лисичкіна. Як ми дізнаємося яка довший?
-Діти: Треба накласти одну смужку на іншу.
Вихователь: Отже, яка смужка довша червона або синя?
-Діти: Червона.
Вихователь: Молодці! От зайчик як ми швидко дізналися, що лисичкіна дорога довша, а у тебе коротше. Зайчик говорить нам спасибі. Хлопці, а зайчик запрошує нас до себе в гості на галявинку, ви згодні, так?
-Діти: Так.
-Вихователь: але спочатку давайте разом з зайчиком пограємо в гру.
«Чудесний мішечок»
-Вихователь: Хлопці у мене в руках чудовий чарівний мішечок, але щоб дізнатися, що там лежить, треба трохи попрацювати.
Вихователь пояснює правило. Підходить до одного дитині дає мішечок. Дитина засовує руку і на дотик вгадує, що там лежить. Спочатку вгадує, а потім дістає і показує дітям, діти відповідають правильно чи ні.
-Вихователь: Молодці хлопці і з цим ми з вами впорались, а тепер ми з вами підемо на галявину до зайчику відпочивати.
-Вихователь: Ой, хлопці, щоб до галявини нам дійти, потрібно перейти струмочки, як ми це зробимо?
(Перед дітьми лежать струмочки: одне вузьке, інше широке, давайте спробуємо перейти. Діти стрибають і перестрибують перший струмочок)
Вихователь: Молодці, а тепер ще один струмочок у нас на пвп, давайте спробуємо перестрибнути, але все по черзі потрапляють в струмочок.
-Вихователь: Чому ми змогли перестрибнути перший струмочок?
-Діти: Тому що вузький.
-Вихователь: Чому ми не змогли перестрибнути через другий струмочок?
-Діти: Тому що він широкий.
Вихователь: Правильно, молодці. А тепер, щоб більше ніхто не впав, давайте подивимося місток і перейдемо через нього.
Вихователь: Ось ми і прийшли на зайкіну галявинку. Давайте хлопці сядемо на травичку і трохи відпочинемо. А поки ви будете відпочивати, я вам покажу картинки. Що намальовано на цій картинці (дівчинка прокидається, сонечко яскраво світить). Хлопці, коли це буває?
-Діти: Вранці.
Вихователь: А що ви бачите на цій картинці (дівчинка спить, а мама читає казку, у віконці світять зірки і місяць). Коли це буває?
-Діти: Вночі.
-Вихователь: Правильно! Хлопці, що ми з вами робимо вранці?
-Діти: Йдемо в садок, вмиваємося, а наші мами йдуть на роботу.
Вихователь: а що робимо вночі?
-Діти: Лягаємо спати.
Вихователь: А що робить мама, бабуся, дідусь?
-Діти: Теж сплять.
-Вихователь: А зайчик вночі що робить?
-Діти: Спить.
-Вихователь: Хлопці, а тепер послухайте загадки:
Зірки на небі засяяли
Хлопці полягали спати
Ранок, день помчали геть
Їм прийшла на зміну (ніч)
Коли півник раніше всіх встає
Голосисто співає
Сонечко зустрічати кличе (ранок)
-Вихователь: Молодці хлопці!
Хлопці, зайчик нам щось сказати хоче (прикладає до вуха). Зайчик говорить нам спасибі, за те, що ми його проводили і багато чому навчили його.
-Діти: Показали зайчику різні фігури коло, квадрат і трикутник. Навчили, як переходити через широкий і вузький струмочок і вирішили суперечку лисиці і зайчики.
-Вихователь: А тепер пора прощатися з зайчиком. Ой, зайчик нам щось приготував, подивіться хлопці, що це.
-Діти: Це подарунки. Спасибі і до побачення.
-Вихователь: Дякуємо, зайчик і до побачення.