Конспекти занять з дітьми.
"Добрі справи живуть на білому світі"
Конспект заняття з пізнавального розвитку дітей середнього дошкільного віку.
Автор: Овчарова Інна Вікторівна, вихователь першої категорії, МДОУ дитячий сад 57 "Веселка", р. Старий Оскол.
Програмовий зміст: Розвивати здатність дітей до співпереживання, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, уява, пам'ять, мова, пантомимическую і мовну виразність, творчість. Закріплювати поняття про добро, чесності, ввічливості та інших моральних якостях; вчити розуміти, що ввічливі слова допомагають людям в спілкуванні. Вправляти у підборі слів-антонімів. Формувати бажання брати участь у спільних іграх, інтерес до мультиплікації. Виховувати почуття доброти, поваги.
Матеріал та обладнання: килимки у вигляді хмар, іграшки-персонажі з мультфільмів, екран, мультимедійна установка, шапочки Нюши і Совуньї, м'яч, картки для гри, коробочки з зображеннями різного настрою людини, диски з мультфільмами: "Пригоди Кота Леопольда", "Чебурашка і Крокодил Гена", "Ну, постривай!"
Хід заняття
(Діти входять в зал)
Педагог: Діти, до нас сьогодні завітали гості, давайте поздороваемся.
Діти: Здрастуйте.
Педагог: А які слова можна сказати при зустрічі?
Діти: "Добрий день", "добрий вечір", "доброго ранку".
(Лунає телефонний дзвінок.)
Педагог: Алло, привіт.
Голос за ширмою: Доброго дня, Інна Вікторівна, це телефонує вам Нюша. Ми з Совуньей посварилися, а як помиритися не знаємо. Допоможіть нам, будь ласка.
Педагог: Звичайно, допоможемо. Чекайте нас.
Діти, ви здогадалися, герої якого мультфільму посварилися?
Діти: Смішарики.
Педагог: Давайте допоможемо Нюше і Совунье помиритися, але для цього нам треба відправитися в країну "Мульти-пульти". У цій країні живуть герої мультфільмів. А чи любите ви мультики?
Діти: Так!
Педагог: Тоді нам пора в дорогу, а ми полетимо в "Мульти-пультию" на хмарах. А хто ж катався на хмарах?
Діти: Ведмежа, їжачок і зайчик - герої мультфільму "Трям" здравтвуйте"
Педагог: Правильно. Молодці. Ось і ми полетимо на хмарах-кониках.
(Діти сідають на килимок у вигляді хмар. Педагог пропонує закрити очі і уявити, як вони летять високо-високо над містом).
(Звучить фонограма Пісня "Хмари")
Педагог: Ось ми прилетіли в країну мультяшок. Подивіться скільки тут різних героїв з ваших улюблених мультфільмів. Ви їх впізнали?
Діти називають персонажів і вибирають собі одного, але не знаходять серед іграшок Нюшу і Совунью.
Педагог: "Діти, а ось і чарівний екран, на якому показують тільки мультфільми. Давайте подивимося, може бути на екрані якого-небудь мультфільму, ми знайдемо Нюшу і Совунью.
Перегляд фрагментів з мультфільмів:
1. "Пригоди кота Леопольда"
2. "Крокодил Гена і Чебурашка"
3. " Ну, постривай!"
Питання після кожного перегляду:
1. Назвіть назва мультфільму?
2. Хто чинить правильно і вірно?
3. Як надходить Шапокляк? Яка вона?
4. Як веде себе Вовк? Чому?
5. Правильно поступають мишенята? Чому?
6. Які слова говорить Леопольд?
Педагог: Ми переглянули мультфільми, а Нюши і Совуньї у них немає. Де ж вони?
(Педагог одягає шапочки на 2-ух дівчаток, персонажів "Смішариків")
Педагог: Ось же вони!
Інсценізація "Нюша і Совунья посварилися"
Інсценізація "Нюша і Совунья"
Вихователь: Жили-були Нюша і Совунья, жили вони дружно. Але одного разу Нюша і Совунья не стали, як зазвичай грати разом, надулися і відвернулися один від одного. Що сталося? Чому ви такі сердиті? Посварилися? Так треба миритися.
Нюша: Я з Совуньей миритися не буду! Вона не ввічлива. Я сказала їй "Здрастуй", а вона не відповіла мені.
Совунья: А навіщо відповідати, я тебе вчора бачила.
Нюша: Але, я ж сказала "Здрастуй".
Совунья: Ну і що? У мене ще " вчорашнє" не скінчилося.
Вихователь: Совунья, ти хочеш, щоб Нюша захворіла?
Совунья: Ні, я не хочу, щоб Нюша хворіла.
Вихователь: А що ж ти для неї "Здрастуй" пожаліла? Адже слово "здрастуй"- це значить будь здоровий, не хворій!
Совунья: Нюша теж не дуже ввічлива. Коли вона до мене звертається, то кричить: "Ей, ти!"
Вихователь: Отже, ви обидва винні. Треба один одного поважати!
Совунья: Прости мене, будь ласка, Нюша. Я завжди буду вітатися.
Нюша: І ти, прости мене, будь ласка, Совунья. Я завжди буду чемною.
Вихователь: Ви зрозуміли, як треба себе вести? Будьте завжди ввічливими, уважними і ніколи не сваріться.
Педагог: А щоб ви не забули правила поведінки, пограйте з нами в гру.
Проводиться гра: "Розклади правильно"
Діти класифікують картки з картинками "хороший - поганий вчинок"
Педагог: Молодці діти. Ви все зробили правильно і Совунья з Нюшею впоралися із завданням.
(м'ячик котиться в зал.)
Педагог: Подивіться, діти, який гарний м'ячик, але чомусь він сумний. Чому?
Діти: Напевно з ним ніхто не грає.
Педагог: А ви хочете пограти з м'ячем?
Проводиться гра! "Скажи навпаки"
(Педагог кидає м'яч дитині, дитина повинна назвати слово антонім)
Розірвати книгу - склеїти книгу
Штовхнути - обняти
Вдарити - приголубити
Намусорить - прибрати
Поламати - полагодити
Нагрубити - подякувати
Промовчати при зустрічі - привітатися
Кинути у птахів каменем - погодувати птахів.
Педагог: Молодці! Ось і м'яч розвеселили. А тепер нам пора в дитячий сад. Займайте свої місця на хмарах, полетимо додому!
(Звучить фонограма)
Педагог: Ну, от ми і вдома, у нашому дитячому садку. Сьогодні ми з вами говорили про що?
Діти: Про ввічливість, про добрі вчинки, про доброту.
Педагог: Помирили ми Нюшу і Совунью?
Педагог: Але бути ввічливими і уважними, це не тільки говорити ввічливі слова, але і намагатися зробити приємне іншим людям. Запам'ятайте це на все життя.
Діти виконують один куплет пісні з мультфільму "Кота Леопольда"
Педагог: "Діти, вам сподобалось в країні Мульти-пульти"?
Тоді посміхніться і попрощайтеся з гостями.
Діти: До побачення.