Конспекти занять з дітьми.
Колективне панно до казки Р. Х. Андерсена «Дюймовочка».
Конспект заняття з конструювання способом орігамі в підготовчій групі.
Автор: Птіцина Марина Анатоліївна, вихователь вищої категорії з Санкт-Петербурга.
Мета:
- Продовжувати знайомити з зарубіжними казкарями, розвивати активне тяжіння дошкільника книзі
- Удосконалювати вміння дітей при створенні виробів у техніці оригамі, користуватися інструкційними картами та схемами
- Розвивати творчість і уява, підбираючи різні за кольором та розміром заготовки квадратів. Використовувати в роботі додаткові деталі
- Вчити створювати колективне панно, об'єднуючи частини загальної композиції. Вміти вибрати для своєї вироби місце на колективному панно
- Сприяти бажанню дітей прийти на допомогу своєму товаришеві в разі необхідності
Матеріал до заняття
Портрет письменника, оформлена виставка книг письменника, предмети-малюнки (горошина, санки, паперовий корабель, кропива, качине яйце). Квадрати паперу різного кольору і розміру, клей, ножиці, папір для додаткових деталей
Попередня робота
Читання казок Андерсена, виготовлення фігурок Дюймовочки і ельфа, підготовка фону для панно
Хід заняття
Хлопці, давайте привітаємо один одного
Давайте порадіємо сонцю і птахам,
А також порадіємо усміхненим особам
І всім, хто живе на цій планеті
«Доброго ранку» скажемо ми разом.
«Доброго ранку!» дорослі і діти
Яка незвичайна тиждень у нас нещодавно пройшла? Чому вона називається «Книжкина тиждень»? Виставки книг по якій темі ви бачили? Який у нас тепер рік (назвіть цифри)? В цьому році 2 квітня виповнюється 205 років від дня народження чудового данського казкаря Р. Х. Андерсен. Раз це данський казкар, в якій країні він жив? Покажи цю країну на нашій карті. Андерсен написав понад ста сімдесяти казок та історій. Багато з цих казок - це старі казки, почуті ним у дитинстві й переказані по-своєму.
Які ви знаєте казки, які написав цей письменник? Чи зможете ви дізнатися з предмета чи малюнка казку Андерсена і показати її на нашій виставці
- Горошина ("Принцеса на горошині").
- Санки (Кай, "Снігова королева").
- Паперовий кораблик ("Стійкий олов'яний солдатик").
- Кропива ("Дикі лебеді").
- Качине яйце ("Гидке каченя").
Дізнайтеся, про яку казку йдеться у цій загадці
З'явилася дівчинка в чашечці квітки,
І була та дівчинка трохи більше нігтика.
В горіховій шкаралупці та дівчинка спала
І маленьку ластівку від холоду врятувала
Чому дівчинку назвали Дюймовочкою? (її зростання 2,5 см - дюйм). Яка вона була (маленька, крихітна, невелика...). Давайте згадаємо зміст цієї казки.
- Що виросло з зернятка, яке посадили в квітковий горщик? (Квітка на якому сиділа Дюймовочка).
- Що послужило Дюймовочці озером, з яким вона плавала на пелюстці тюльпана? (Тарілка).
- Хто викрав Дюймовочку? (Жаба).
Що можна сказати про жабі і її синочка. Які вони страшні, потворні, некрасиві, огидні)
- «У неї тільки дві ніжки! Шкода дивитися! У неї немає вусиків! Яка у неї тонка талія. Фі! Вона зовсім як людина! Як негарно!» (жучки-панянки)
Не сподобалася жукам Дюймовочка, вони посадили її на галявину і полетіли. Навколо Дюймовочки було багато квітів. Закінчите моя пропозиція і ви дізнаєтеся, які квіти росли на галявині
Навколо Дюймовочки синіли... |
волошки. |
Поруч дзвеніли... |
дзвіночки. |
А ось, подивіться, рожевіє... |
конюшина, кашка. |
І вся поляна біліє від... |
ромашок. |
- Хто так говорив: "Дурниці! Тільки не капризничай! А то я вкушу тебе - бачиш, які у мене гострі білі зуби?" (Миша - Дюймовочці).
Вам сподобалася польова миша. Яка вона добра, чуйна, привітна...)
- Чим займалася Дюймовочка в будинку у миші? (Прибирала кімнати і розповідала казки).
- Який птиці допомогла Дюймовочка, а та потім допомогла їй? (Ластівка).
Чому не полетіла ластівка?
Чим закінчилася казка? Кого зустріла наша героїня. Що запропонував їй ельф. Подивіться герої казки Дюймовочка і принц ельфів прилетіли до нас. Але що їм подобалося найбільше (перелітати з квітки на квітку). Я пропоную зробити для наших казкових героїв квіткову галявину, щоб вони залишилися трохи погостювати у нас. Які ви знаєте польові квіти? Але так як ми робимо казкову галявину, у нас можуть бути будь-які квіти, в тому числі і казкові, чарівні
Діти підходять столів. Вибирають схему квітки, квадрати паперу для квітки. Приступають до роботи. Звучить фонограма музики. Уявіть, що ви чарівники і скоро ви зумієте створити чарівну галявину, де ростуть чудові квіти різноманітного відтінку. Нашим героям вже не терпиться опиниться на цій чарівній галявині. Не забувайте, що у кожної квітки є стебло, листя. Для цього приготована папір, ножиці. Не забувайте допомагати своїм друзям, якщо у них щось не виходить. Подумайте, в якому місці нашої поляні буде рости ваш квітка. Можете зробити ще іншу квітку. Не забувайте, приклеювати свою роботу акуратно, прибрати своє робоче місце за собою.
Давайте помістимо наших героїв на вашу роботу. Як їм тут все подобається.
Згадайте, про казках якогось письменника ми сьогодні говорили? В якій країні він жив? Коли у нього день народження, і скільки йому б виповнилося років? Ви добре попрацювали. Молодці. Спасибі.