Конспекти занять з дітьми.
«Подорож в осінній ліс»
Автор: Плотнікова Ст. Л., вихователь МДОУ д/с N36 «Зірочка» компенсуючого виду
р. Новотроїцька оренбурзької області.
Мета:
- здатність розвитку розумових здібностей: кмітливості, уваги, кмітливості, логіки.
- Закріпити навички рахунку і відліку предметів в межах 10 і в запам'ятовуванні чисел в рахунку звуків і у встановленні відповідності між кількістю звуків і предметов6 вправляти в розрізненні геометричних фігур, основних кольорів і назві листочків від того чи іншого дерева.
Матеріал до заняття: осінні листочки, маска їжачка, дидактичний роздатковий матеріал: гриби, шишки, геометричні фігури, м'яч.
Хід заняття.
Ст. - Хлопці сьогодні ми вирушимо подорожувати. До подорожі необхідно приготуватися.
(діти говорять слова з рухами)
1 - 5 - тупотів ногами
1 - 5 ляскаємо руками
1 - 5 не будемо відволікатися
1 - 5 будемо рушати.
З'являється їжачок ( дорослий )
Їжак. - Здрастуйте, діти! Я чую, ви кудись збираєтесь? Хочу вас запросити до себе в гості в осінній ліс. Ви згодні? ( Так )
Тоді вирушаємо. Повторюємо за мною слова:
Два бавовни над головою
Два бавовни перед собою
Дві руки за спину сховаємо
І на двох ногах поскачем.
Їжак. - Я скакати не вмію, тому побіжу попереду вас. Ось ми і в лісі.
Ст. - Хлопці, подивіться, як гарно в лісі! Скільки багато листя лежить на землі! А чому вони лежать на землі, ви, хлопці, знаєте?
Д. - Листопад, осінь настала
Ст. - Діти, давайте пограємо з ними, але спочатку я пропоную порахувати листочки.
( рахунок листків)
Завдання інд:
- Наташа візьми 2 кленового листочка, 3 березових, 3 дубових і т. д.
- Порівняння двох величин: у кого більше? У кого менше?
Гра з листочками: Візьміть по листочку і влаштуємо листопад
Ми - листочки... ...
Їжак.- Хлопці, добре з вами грати, але мені треба готуватися до зими. Скоро настануть холоди, і щоб в моєму будиночку взимку було тепло, мені треба наносити листочків. Взимку я ними сховаюсь, і мені буде тепло.
Ст. - Хлопці, давайте допоможемо їжачку зібрати листя в кошик.
Їжак. - Спасибі вам хлопці. До побачення
Ст. - А ми продовжимо подорож по лісі. Сядемо на «пеньочки» і послухаємо стукіт дятла.
- Ск-ко раз він отстучит, стільки ви покладете грибочків в кошик.
(діти виконують, викладають зліва направо 4 грибочка)
- А ще покладіть стільки ж шишок. Що можна сказати про грибочки і про шишки?
( їх порівну)
- Що потрібно зробити, щоб грибів стало більше.
(прибрати одну шишку)
Ст. - Молодці, хлопці. Для кого залишимо в лісі ці запаси?
( для білочок)
Ст. - Хто живе у лісі?
( відповіді дітей )
А зараз, я хочу вам показати план лісу, ви запам'ятаєте, і зробіть такий же.
Придумайте, хто в цих будиночках може жити з тварин ( ведмідь, лисиця, заєць, білка, вовк, їжак)
Ведмідь - берлога
Білка - дупло
Лисиця - нора
Вовк - нора-лігво
Заєць - під кущиками
Їжак - під листочками
Ст. - Будиночки побудували. Тварини задоволені. Я вас запрошую пограти з м'ячем.
Гра називається « назви швидше? »
- Яка зараз пора року?
- Який день тижня?
- Який місяць?
- Скільки пальців на руці?
- Скільки волосся на голові?
- Назвати частини доби?
Ст. - подорож закінчено. Хлопці, давайте дружно скажемо їжачку спасибі. А він для нас залишив яблуко, яке ми розділимо на всіх.