logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Про дружбу і друзів».

(Конспект заняття, середня група).

Автор: вихователь Казначеевская Ганна Миколаївна, р. Білгород МДОУ дитячий сад N36.

 

Мета: формувати уявлення про дружбу, навчити виходити з конфліктних ситуацій. Вчити знімати емоційні напруження, використовуючи изодеятельность, зміцнювати дружні взаємини.
Матеріали: іграшки-тварини, грамзапис пісні «Разом весело крокувати...», великий аркуш паперу, фарби.
Хід заняття:Звучить музика - У кожної людини є один. Розкажіть про нього.
Вправа «Опиши одного».
-Хто такий друг?
-Кого можете назвати своїм другом?
Підводжу підсумок дитячим суджень:
-Друг-це той, хто готовий розділити твою радість, твоє горе, поділитися з
тобою іграшкою.
Розповідь: Вітя і Коля - друзі. Вони любили грати разом. Одного разу вони
розсміялися і розсипали коробку з іграшками. Побачивши маму, Вітя
закричав:
-Це Коля винен.
-Миколка, це ти розсипав іграшки, - суворо запитала Вітина мама.
-Я,- зітхнув Коля і відвернувся.
-Хоча Коля і винен, я покараю тебе, - сказала мама Віті.
-А за що? - і відсунувся від Колі.
Мама пішла.
-Теж мені друг називається, - пробурчав Вітя.
Бесіда з питань:
-Що ви думаєте про дружбу цих хлопчиків? -Чому мама покарала обох? -Хотіли б ви такого друга, як Вітя?
Вправа: «Посварилися - помирилися» Діти в парах виконують задані руху:
Як діти сваряться?
Як миряться?
Як образилися один на одного?
Як весело грають разом?
-Хлопці, а хто ще може стати вашим другом, крім людей?
-Правильно, тварини, птахи.
На цьому столі стоять іграшки-тварини. Виберете тварина. Приголубте його. Покажіть виразом обличчя, що ви раді і любите його. Ласкаво назвіть тварину.
Гра «Назви лагідно»
-Уявіть, що у дворі ви зустріли новеньку дівчинку (хлопчика).
Як ви познайомитеся з нею? (відповіді дітей). В які ігри ви можете
пограти разом? (пропозиції дітей). А хочу вам запропонувати таку
гру.
Гра: « Чарівні зарості».
Хлопчики стоять у колі, взявшись за руки. Дівчата намагаються проникнути в середину кола, використовуючи ласкаві або чарівні слова.
-Ви пам'ятаєте розповідь, як посварилися Вітя і Коля. Як їх можна помирити? (відповіді).
Пальчикова гімнастика:
Дружать в нашій групі
Дівчатка і хлопчики.
Ми з тобою подружим
Маленькі пальчики.
1, 2, 3, 4, 5- починаємо їх рахувати.
1, 2, 3, 4, 5- ми закінчили рахувати.
-А тепер давайте разом заспіваємо пісеньку дружних хлопців «Разом весело
крокувати".
-Яке тепер настрій у вас? (відповіді). Можна передати фарбами на
папері настрій людини? (відповіді). Нехай кожен з вас спробує
передати в кольорі свій настрій.
Діти фарбами на папері передають свій настрій під музику.
Після заняття в групі вивішується «цветопись настрою».
(Можна прочитати уривки з казок: «Крилатий, волохатий та масляний»,
«Зимовище звірів», «Заюшкина хатинка» та інші, запропонувавши дітям вгадати
казки.)
Гра: «Вгадай-ка».
-Вгадайте, що вам подобається у вашому сусідові.
У Саші мені подобається його доброта. ( Діти по колу говорять про позитивні
якостях свого сусіда.)
Гра: «КВК»
(між командами дівчаток і хлопчиків, які відгадують знайомі
пісні про дружбу і друзів.)
У висновку рухлива гра «Веселий паровозик». Діти з піснею
«Блакитний вагон» пересуваються «паровозиком», долаючи перешкоди
по групі, намагаючись не розчепити вагони.
- Разом весело грати? (Так). Так давайте дружити, грати не сварячись,
допомагаючи один одному. І тоді ми станемо з вами справжніми друзями.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове