logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Свято картоплі.

(для дітей підготовчої до школи групи)

Автори: старший вихователь Чебан А. Я., інструктор ФІЗО Гаряева Е. І., МДОУ ДС ОВ «Сонечко», р. Новий Уренгой, ЯНАО.

 

Мета: закріплювати навички рухової активності, отримані на фізкультурних і музичних заняттях; формувати позитивні емоції, розкривати творчі здібності дітей.
Завдання:
-гартувати дітей під час проведення свята на свіжому повітрі;
- створювати позитивні емоції у дітей і дорослих;
- закріплювати рухові навички в основних рухах і рухливих іграх;
- розвивати у дітей спритність, швидкість, швидкісно-силові якості;
- пробуджувати інтерес до музичних та фізкультурних занять за допомогою створення сюжетно-ігрових ситуацій;
- виховання морально-вольових рис характеру, сміливості, дружелюбності.
Обладнання: муляжі фруктів і овочів, 2 парасольки, 3 відра, листя-загадки, 12 обручів, чавунець з вареною картоплею, 3 кошики, костюми для персонажів.
Дійові особи: ведучий, вовк, музичний керівник.
Хід заняття
Діти сидять у залі, входить ведучий свята.
Ведучий: Здрастуйте, діти! Вам зручно сидіти? Всі мене бачать і чують? Я запросила вас на незвичайне свято, спробуйте вгадати, на якій.
Якщо на деревах листя пожовкло,
якщо у край далекий птахи відлетіли,
Якщо небо хмуриться, якщо дощик ллється,
Це час року - як воно зветься?
Діти: Осінь!
Ведучий: Скажіть, діти, що восени в городі виростає? (діти відповідають) А найголовніше - смачна, розсипчаста картопля. І сьогодні у нас з вами буде свято картоплі. (Ведучий виносить мішок з написом «Картопля».) А зараз, діти, відгадайте мої загадки.

  1. У яких овочів «червоний ніс»? (У буряка, редиски.)
  2. Назвіть вусаті овочі. (Горох, огірки.)
  3. Який овоч заважав спати принцесі? (Горох.)

Діти відгадують загадки.
Ведучий: Молодці, хлопці! А тепер я пограю з вами в гру.
Гра «Розклади за кольором»
В протилежному від команд кінці залу гірка з овочів і фруктів. Кожній команді потрібно принести в свій кошик овоч або фрукт певного кольору.
Ведучий: Цікаво ви грали, швидко гірку розібрали. (Розкриває парасольку)
Ходить осінь по доріжках,
Промочила в калюжах ніжки.
Ллють дощі і немає просвіту.
Сонце загубилося десь.
Хлопці, а хочете побігати по калюжах?
Гра «Біг по калюжах»
Кожна команда отримує по розкритого парасольці. Перший учасник повинен пробігти до відмітки і назад, наступаючи на калюжі-картинки, і передати парасолька наступному гравцеві.
Ведучий: Хлопці, а як ми зрозуміємо, що настала осінь? (Діти висловлюють свої припущення).
Вранці ми у двір йдемо.
Листя сиплються дощем,
Під ногами шелестить
І летять, летять, летять.
Ведучий: Хлопці, ви помітили, що листопад схожий на танець? Давайте ми теж потанцюємо, як листочки.
Імпровізаційний танець з листям під музику вальсу.
Ой, хлопці, тихіше,тихіше,
Щось дивне я чую...
Гість який-то до нас спішить
І ніби в двері стукає.
Ведучий йде. З'являється Вовк.
Вовк: Привіт, хлопці,
Дівчата і хлопці!
Я тут повз пробігав,
Сміх веселий почув.
І вирішив я не на жарт
Заглянути хоч на хвилинку,
Подивитися, що за народ
В цьому садку живе?
Які ви гарні, які ви красиві. Я напевно, вас зараз з'їм!
Музичний керівник: Та ви що, Сірий Вовк! Подивися, які веселі, розумні у нас діти. Ти краще пограй з ними.
Вовк: Пограти з такими розумними? Ну, добре. Я подивлюся, які вони у вас сильні і спритні.
Гра «Пастка»
Вовк сидить на стільці і зображує, що він спить. Діти підходять до нього і кажуть: «Раз, два, три, раз, два, три, ну скоріше нас лови!» Вовк ловить дітей.
Вовк: Що я бачу! Моя улюблена смачна картопелька. Зараз я її приховуючи з собою, до мене сьогодні гості прийдуть, а їх треба пригощати. Сидіть тихо і мовчіть, нікому не кажіть.
Звалює мішок на спину і йде. Входить ведучий.
Ведучий: Що сталося, чому ви кричали?
Діти розповідають, що сталося.
Музичний керівник: Приходив Сірий Вовк і забрав з собою мішок картоплі.
Ведучий: А давайте ми зателефонуємо в ліс. (Ведучий бере телефон і набирає номер.) Алло, це ліс? Запросіть до телефону Вовка.
Вовк: Слухаю!
Ведучий: Вовк, ти, чому забрав у хлопців картоплю?
Вовк: Для своїх гостей, але я поверну її, якщо зможуть знайти мої сліди і по них прийти до мене в гості.
Ведучий: Ну що ж, тоді ми вирушаємо в дорогу.
Далі свято проходить на вулиці.
Діти з ведучим і вихователями збираються біля будівлі дитячого садка. Ведучий показує дошкільнятам на землі слід, на якому написано завдання.
Завдання 1. «Стрільба з лука»
Кожен учасник команди добігає до лінії, бере в руки цибулину і намагається закинути його в корзину. Перемагає команда, у якої більше цибулин в кошику.
Ведучий з дітьми вирушають далі по слідах і бачить перед собою дерево з листочками-загадками.
Завдання 2. «Відгадай загадки»
Ягідка красива, соковита і солодка,
Дуже навіть мила - зросла на грядці я!
(Полуниця.)
В сінокіс гірка, а в мороз солодка.
(Горобина.)
Дві сестри влітку зелені. До осені одна червоніє, а інша чорніє.
(Червона і чорна смородина.)
Намисто червоні висять,
З кущів на нас дивляться!
Дуже люблять ці буси
Птахи, діти і ведмеді.
(Малина.)
Ти весь світ обогреваешь
І втоми не знаєш.
Посміхаєшся в віконце,
І звуть тебе все ...
(Сонце.)
Над тобою, наді мною
Пролетів мішок з водою.
Наскочив на далекий ліс,
Продірявився і зник.
(Хмара.)
Пил роздуває, дерева хитає,
Виє, завиває, з дерев листя зриває,
Хмари розганяє, хвилі підійма.
(Вітер.)
Мене чекають - не дочекаються,
А як побачать - розбіжаться!
(Дощ.)
Ведучий: Ой, дивіться, хлопці, на останньому аркуші написано, що ви повинні виконати ще одне завдання.
Завдання 3. «Зроби зарядку»
Діти імітують рухи тварин, про яких йде мова.

  1. Мишка, мишка, сіре пальтечко,

мишка тихо йде, в нірку зернятко несе.

  1. А за пахвою йшов ведмідь, так як він почав ревіти:

«У-У-У! Я повільно йду».

  1. Ось жаба скаче по доріжці, вытянувши ніжки.

По болоту скок-скок-скок, під місток - і мовчок.

  1. У повітрі над калюжкою бабки швидко кружляють.

Злітають і сідають, граються на сонечку.
Ведучий разом з дітьми підходить до спортивного майданчику і бачать Вовка.
Вовк: Молодці ви, діти! Усі випробування пройшли і до мене в гості прийшли. Хочете спробувати моє частування? Тоді виконайте останнє завдання.
Завдання 4. «Збери картоплю»
Кожній команді дається по маленькому цеберку. Перший учасник біжить і по дорозі збирає у відро картоплю, розкладену в обручах. Добігає до кошики, висипає в неї картоплю. Повертається бігом з порожнім відром, передаючи її іншому учаснику.
Вовк: Ну молодці, а тепер я буду пригощати вас печеною картоплею.
Вовк виносить уз кущів чавунець, ведучий відкриває кришку, а там...шишки.
Ведучий: Ти що, Вовк? Це не картопля, а шишки. Цілий мішок картоплі у нас потягнув, а тепер хочеш обдурити наших дітлахів.
Вовк: Тут без магії не обійтися. Закривайте, діти, оченята і не підглядайте. Абра кадабра, сім салабим. Перетворюйтеся шишки ялинові, соснові у картопельку запашну, смачну, пишну.
Звучить пісня «Антошка». Вовк знімає рушник з чавунця, і всі бачать, що там знаходиться картопля.
Ведучий: Вовк, ти справжній чарівник.
Вовк: Пригощайтеся, тільки не обожгитесь.
Ведучий: Спасибі, Сірий Вовк.
Вовк: А я своїм друзям картоплі віднесу.
Ведучий: До побачення, Сірий Вовк. (Отсыпает вовкові відро картоплі.)
Вовк: До побачення, хлопці, їжте картоплю!
Діти їдять печену картоплю.
Ведучий: Ви, хлопці, були сміливими, сильними, спритними, вмілими, перебороли всі перешкоди.
Музика звучить для нас,
Потанцюємо ми зараз!
Діти танцюють, веселяться.
Ведучий: Наш свято, хлопці, підійшов до кінця, сподіваюся, він вам сподобався. До побачення, До наступної зустрічі.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове