logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«День іменинника»

(Конспект ігри-змагання, старша група)

Автор: Казначеевская Ганна Миколаївна, вихователь МДОУ N 36 «Росинка», р. Білгород.

 

Цілі:

  1. познайомити дітей з правилами гостинності, вчити спілкуватися з однолітками, узгоджувати свою діяльність з діяльністю інших людей;
  2. виховувати почуття доброзичливості, участі;
  3. виробляти вміння дарувати і приймати подарунки;
  4. вчити використовувати при спілкуванні ввічливі слова.

Дидактичний матеріал:
Надувні кулі з завданнями; атрибути до гри « Хто швидше перейде болото, не замочивши ноги»; дидактична гра « Дружні предмети »; кошик з солодощами; сувеніри для кожної дитини; магнітофон, записи пісень: « Пісня Крокодила Гени », « Усмішка »; група прикрашена повітряними кульками.
Хід заняття.
У групі грає пісня Крокодила Гени » про день народження. Діти стоять у колі, іменники стоять у середині кола і тут заходять гості: Буратіно, Червона шапочка, Олівець.
Педагог: Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов у гості, на свято? Давайте дружно поздороваемся з нашими гостями.
Гості: Здрастуйте, хлопці!
До чого ж гарні
І ошатні малюки!
Як дивитися на вас приємно,
Всі одягнені так гарно!
Це значить дитячий садок
Свято відзначає, З Днем народження хлопців Нині вітає! А ми дізналися, що у вас свято і вирішили прийти до вас та привітати іменинників з днем народження. Хлопці, а ви впізнали нас, хто ми?
Відповіді дітей.
Олівець: Ми прийшли до вас не з порожніми руками, а принесли подарунки. Але незвичайні подарунки, з їх допомогою ми дізнаємося, які ви дружні і веселі діти. І як ви вмієте грати один з одним.
Буратіно: Давайте з вами влаштуємо змагання між двома командами. Капітанами будуть наші іменинники. Тепер нехай капітани дадуть назви своїм командам.
Ну. Тепер давайте почнемо наше змагання. І перше завдання приготував вам я. Ми будемо відгадувати загадки. За кожну правильну відгадку я буду давати вам сніжинку. А як ви думаєте, чому снежинку7?
Діти: Тому що на вулиці зима. І так хочеться, щоб було більше снігу, щоб грати в ігри на вулиці.
Буратіно: Ну, тепер почнемо. Я буду загадувати загадку по черзі кожній команді. А кожна команда дружно відповідає.
1 команда 2 команда
1. Тільки дощик пішов, Хто сидить на міцній ніжці
В небі місток з'явився В листі бурих біля доріжки?
Яскраво вигнувся дугою Встала шапка з трави
Ніби пояс золотий. Немає під шапкою голови.
(веселка) (гриб)
2. Коли за грибами Хто як тільки стане жарко
Ти в гай йдеш, Шубу на плечі натягне?
Її неодмінно. А наскочить холод злий,
З собою береш. (кошик) Скине з її плечей геть. ( ліс)

3. На собі везе не прудко, Замість вовни - голки суцільно.
Будиночок власний....... Ворог мишей - колючий
(равлик) (їжак)

4. По річці пливе колоду Живе спокійно, не спішить,
Ох. Зловісне воно! На всякий випадок носить щит.
Тим, хто в річку влучив. Під ним не знає страху,
Ніс відкусить.................. Гуляє
(крокодил) (черепаха)

5. Подивіться-но якась. Де він живе?
Вся горить, як золота. В самій частіше,
Ходить в дорогий шубі, Самою, самою справжньою
Хвіст пухнастий і великий. Там гуляє, там і спить,
На виверти майстриня. Там своїх дітей ростить. (ведмідь)
Як звуть її? (лисиця)
( Відповідей повинно бути порівну, щоб була нічия ).
Буратіно: Яка ви дружні команди. У вас однакову кількість сніжинок, виграла « нічия ».
Червона Шапочка: Я теж приготувала завдання для вас, хлопці. Подивіться, які гарні у мене повітряні кульки. Але це не прості кульки, в кожній кульці сховався сюрприз для кожної команди - записка з питанням. З ваших відповідей я зрозумію які ви виховані, чемні і дружні хлопці. За кожну правильну відповідь ви будете так само отримувати сніжинки. Почнемо з капітанів команд. ( Діти по черзі з кожної команди підходять до Червоній Шапочці і вибирають кульки, лопають їх і віддають записки Червоній Шапочці, вона їх зачитує і гравець відповідає на питання. За правильну відповідь вона дає команді сніжинку).
Питання: ( по п'ять запитань на команду)
1. Коли твій товариш розповідає тобі про щось, його можна перебивати або ж треба вислухати до кінця?

  1. Хлопчикам треба пропускати вперед дівчаток транспорт, приміщення або ж не треба?
  2. Якщо ти приніс в групу свою іграшку з дому, ти даси пограти нею своєму другові чи подрузі?
  3. Можна хвалитися іграшками перед своїми друзями?
  4. Треба тримати своє обіцяне слово?
  5. Що ти повинен зробити, входячи вранці в свою групу? А коли йдеш ввечері додому?
  6. Що ти повинен сказати, якщо твій друг пригостив тебе цукеркою?
  7. Якщо ти ненавмисно образив свого друга, що ти повинен сказати йому?
  1. Як ти повинен розмовляти з дорослими?
  2. Якщо у твого друга не виходить зав'язати шнурки на черевиках, ти допоможеш або будеш дивитися на нього?

Буратіно; Червона Шапочка, подивися у хлопців знову сніжинок порівну. Напевно, хлопці в цій групі дуже виховані і дружні, що у всьому друт одного підтримують і допомагають один одному.
Червона Шапочка: Так, Буратіно, вони молодці. У другому завданні рахунок « нічия».
Олівець: Ви, хлопці, дуже розумні. Загадки відгадувати вмієте, правила поведінки, ввічливі слова ви знаєте. А я хочу перевірити, які ви спритні. І для вас я приготував гру « Хто швидше за все перейде болото, не замочивши ноги? » ( На підлозі зроблено з паперу болото і острівці, за якими можна перейти болото. За сигналом діти починають рухатися один за одним по камінчиках і острівців. Завдання щоб ніхто з дітей не штовхався. Виграє та команда, яка першою перейде болото.)
Олівець: Від того, як ви будете дружно грати, залежить, чия команда переможе! ( Йде гра Олівець коментує хід гри, вказує на недоліки, відзначає успіхи. За перемогу видається сніжинка).
Олівець: Ви і з цим завданням впоралися. Ви дуже спритні хлопці. І у нас залишилося останнє завдання для вас. Це гра називається « Дружні предмети ». Ми з вами дізнаємося, що дружать не тільки люди, тварини, а й предмети теж вміють дружити. І зараз ми дізнаємося, чи знаєте ви, які предмети дружать між собою. Кожній команді я даю коробку, в ній лежать різні пари предметів. Ви - кожна команда разом складаєте ці предмети в пари, хто з ким дружить. А Червона Шапочка перевірить. (По закінченню даються сніжинка кожній команді ).
Червона Шапочка: Олівець, Буратіно, подивіться які хлопці - молодці. Вони і з цим завданням впоралися. Давайте порахуємо сніжинки, які вони виграли.
(Кількість сніжинок у команд повинно бути однакова ).
Буратино:Перемогла « нічия ».
Червона Шапочка: Нет, Буратіно, перемогла «Дружба »! І тепер ми повинні подарувати подарунки. Я, подарую вам, хлопці, кошик з солодощами до вашого святкового столу.
Олівець: А ми з вами Буратіно вручимо хлопцям пам'ятні сувеніри всім
учасникам змагання.
( Діти дякують гостям за подарунки).
Гості: На цьому ми прощаємося з вами друзі і бажаємо вам:
Давайте діти
Дружити один з одним,
Як птах з неба
Як трави з лугом
Як вітер з морем
Поля з дощами.
Як дружить сонце
З усіма нами. До побачення!
Діти: До побачення! До швидкої зустрічі!
(Гості йдуть під пісню: «Посмішка » з мультфільму «Крихітка Єнот»).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове