logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож у світ живої природи»

Інтегроване заняття з ознайомлення з навколишнім світом та розвитку мовлення в підготовчій до школи групі.

Автор: Бынзарь Євгенія Олександрівна, вихователь ДНЗ N 204 ВАТ "РЖД", р. Абакан.

 

Мета: формування умінь граматично правильного вживання прийменника «в», розширення словникового запасу дошкільнят.

Завдання:

  1. Розширювати уявлення дітей про живу природу; вчити відповідати на запитання повними реченнями; активізувати мовлення дітей; закріплювати вміння правильно вживати прийменник "в", при складанні пропозицій; закріплювати у мові назви диких тварин наших лісів, і їх дитинчат.
  2. Розвивати загальну та дрібну моторику пальців рук; розвивати мислення на матеріалі описових загадок.
  3. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Словник: фауна, клімат, хижак, пернаті, перелітні, зимують.

Попередня робота: Розглядання ілюстрацій із зображенням звірів, птахів, риб; відгадування загадок.

Організація дітей: Ігрова ситуація - діти сидять у вагоні поїзда, яким управляє машиніст (сидять на стільчиках по двоє.)

Розвиваюче середовище: Предметні картинки із зображенням звірів, риб, птахів; шапочка машиніста поїзда; квитки з зображенням геометричних фігур; сюжетні картинки із зображенням лісу, озера, неба; аудіозапис пісні «Блакитний вагон»; фонограма звуків співу птахів, морський прибій.

Методи і прийоми: Розгляд, обговорення, пояснення, ігрова ситуація, ігровий матеріал.

Здоров'езберігаючи технології: динамічна пауза з елементами пальчикової гімнастики.

Хід заняття
- Хлопці, я пропоную вам вирушити в подорож. Ви згодні? (Так). Ми відправимося в подорож по дорозі, яка веде до Фауні. А ви знаєте хто така Фауна? Фауна - це богиня, покровителька тварин. А відправимося в подорож ми з вами на поїзді, але для цього потрібно придбати квитки на поїзд і вибрати машиніста поїзда. (На столі розкладені картки геометричних фігур і головного убору машиніста зображенням вниз.) Діти розбирають картки, і визначаємо, хто буде машиністом і пасажирами. (Вибравши дитини, одягаю на голову шапочку машиніста поїзда.)

- У решти дітей у руках квитки, на яких намальовані геометричні фігури, такі ж фігури зображені на стільчиках. Хлопці, заходьте і сідайте в вагон, кожен на своє місце. Вирушаємо в дорогу. (Звучить фонограма пісні Ст. Шаїнського «Блакитний вагон».)

- Хлопці, наш поїзд привіз нас до першої зупинки. Давайте вийдемо з вагона і подивимося, де ми знаходимося. (Звучить фонограма «спів птахів».)

(Звертаю увагу дітей на картину, на ній зображений ліс.)

- Що зображено на картині? (Ліс). Які тварини живуть у лісі? (Вовк, лисиця, ведмідь , заєць, білка, їжак)
(Показую картинки тварин)
- Ой, дивіться, птиці пролетіли. (Звучить спів птахів) Хлопці подивіться, конверт якийсь впав. А, що ж у ньому? Вихователь читає «Загадки про диких тварин». Давайте, я вам прочитаю загадки, а ви отгадаете про кого.
Відгадування загадок.
Острозубый, темноокий,
По деревах любить лазити.
Хвіст пушистою дугою,
Вам знайомий звір такий? (Білка)

Хитра штучка, руда головка.
Хвіст пухнастий - краса, хто ж це? (Лисиця)

Господар лісовий, прокидається навесні.
А взимку під хуртовинну виття спить в хатинці сніговий. (Ведмідь)

Грудочка пуху, довге вухо,
стрибає спритно, любить морквину. (Заєць)

Хто взимку холодну в лісі ходить злий, голодний? (Вовк)

Сердитий недоторка, живе в лісовій глушині.
Голок багато, а нитки жодної. (Їжачок)

- Як називаються тварини, які живуть у лісі? (Дикі.) Чим живляться тварини? (Відповіді дітей.)
- Як називаються тварини, які вживають в їжу тільки рослини? (Травоїдні.)
- Як називаються тварини, які вживають в їжу м'ясо? (Хижаки.)

Так, хлопці, в наших лісах живуть дикі тварини, вони пристосувалися до нашого клімату. Одні з них харчуються рослинною їжею, і ми називаємо їх травоїдними, інші - тваринну їжу, і ми називаємо їх хижаками.

- Давайте пограємо в гру « Що не так?». Знайдіть помилку, скажіть правильно.
У вовка - лисенята. Вони живуть у лігві.
У ведмедя - зайченята. Вони живуть у барлозі.
У лисиці - ведмежата. Вони живуть в норі.
У їжака - білченята. Вони живуть в нірці.
У білки - вовченята. Вони живуть в дуплі.
(Діти виправляють, і правильно кажуть: - У вовка - вовченята, вони живуть в лігві; і т. д.)

- Молодці. Давайте трохи відпочинемо.

 

Фізкультхвилинка (з елементами пальчикової гімнастики).
Стоїть у полі теремок, теремок, (Піднімають руки над головою.)
Він не низький, не високий. (Присідають і піднімаються на носки.)
На дверях висить замок. (Складають пальці рук в замок.)
Хто відкрити його б смог? (Роблять руху зап'ястями вперед - назад.)
Зліва - зайчик, праворуч - ведмедик - (Повертають голову)
Відсуньте-ка засувку! (Пробують потягнути замок в сторони)
Зліва - їжачок, праворуч - вовк - (Роблять повороти головою.)
Натискайте на замок! (Стискають, розтискають зап'ястя.)
Зайчик, ведмедик, їжак, вовк відкривають теремок. (Розводять руки в сторони)

От і добре трохи відпочили.
Сідаємо у вагон і вирушаємо далі. (Звучить фонограма пісні Ст. Шаїнського «Блакитний вагон».)
- Давайте подивимося, куди ж тепер привіз нас машиніст. (Звучить фонограма звуку «морський прибій»)
(Підходимо до картини, на якій зображено озеро.)
- Що тут зображено? (Озеро.)
- Хто живе у воді? (Риби.)
- Які риби живуть у річці? (Щука, карась, сом, окунь.) (Показую картинки риб.)
- Давайте ми їх поселимо в наше озеро? Діти наклеюють.
- Що потрібно мешканцям води для життя? (Вода, кисень, сонце.)
Так, хлопці, в будь-якому водоймі кипить життя.

Сідаємо в потяг і вирушаємо далі.
(Звучить фонограма пісні Ст. Шаїнського «Голубий вагон»)
- А це що за зупинка? Давайте подивимося.
(На малюнку зображено небо)
- Що тут зображено? ( Небо.)
- Хто мешкати в повітрі? (Птахи)
- Чим відрізняються птахи від тварин? (Птахи живуть у повітрі, а тварини на землі.)
- Як птахів можна назвати по-іншому? (Птахи)
- Як називають птахів, які відлітають на зиму у теплі краї? (Перелітні.)
- Показую картинки (шпак, журавель, ластівка, грач)
- Чому птахи відлітають? (Відповіді дітей.)
- Як називають птахів, які залишаються у нас зимувати? (Зимуючі.)
Показую картинки (ворона, сорока, горобець, синиця, голуб, дятел, снігур, синиця)
- Чим живляться птахи? (Відповіді дітей.)
- Так, хлопці, середовище існування птахів - це повітря. Але вони живуть і на землі. Гнізда птахи в'ють на землі або на деревах. Птахи, на відміну від тварин, покриті пір'ям. І тому їх називають - пернаті. Одні птахи з настанням холодів летять в теплі краї - їх називають перелітними, а які залишаються зимувати - зимуючими. Вони можуть знайти корм самостійно, але і ми повинні їм допомагати. А як ми можемо допомогти птахам? (Зробити годівниці) Добре сьогодні ми зробимо годівниці з цих коробок. (Показую приготовані коробки).
Підсумок заняття.
- Наше заняття підійшло до кінця. Вам сподобалося?
- Що найбільше сподобалося?
- Мені дуже сподобалося, як ви працювали.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове