![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.Конспект заняття з краєзнавстваТема "Музеї рідного міста"Підготовча групаАвтор: вихователь ІІ категорії АНО ДО "ПЛАНЕТА ДИТИНСТВА "ЛАДА" Д/З N 159 "СОЛОВЕЙКО" Єременко Ж. Н. р. Тольятті
Програмовий зміст: закріпити у дітей уявлення про музеї рідного міста, продовжувати формувати інтерес до рідного міста; розвивати монологічне мовлення, вміння робити висновки і доводити; виховувати дбайливе ставлення до культурної спадщини народів Поволжя; показувати елементарні уміння користуватися картою. Робота над словником: музей, експонат, екскурсія, екскурсовод, екскурсанти, карта, національний, тюбетейка, кюльмек, хэситэ, тухья, сурпан, кокошник. Матеріал до заняття: Картки з назвою музеїв (етнографічний, краєзнавчий музей трудової слави Ваза, музей образотворчих мистецтв педагогічного університету), карта, фотографії дітей в музеях, відеофільм про Технічному музеї та картинної галереї, національні костюми (російська, татарська, чуваська). Спільна діяльність:
Взаємодія з сім'єю:
ХІД ЗАНЯТТЯ. 1. Ігрова ситуація "Ми знаходимося в музеї нашого дитячого садка". Вихователь повідомляє дітям, що сьогодні будемо розмовляти про музеях. Про нашому місті та про музеї нашого міста. Нагадує, що в кожному музеї є свій екскурсовод. Спільно з дітьми вибирається екскурсовод, який міг би провести екскурсію по нашому музею. 2. Екскурсія по музею (Екскурсовод - дитина). 3. Пошукова ситуація "В якихось музеях ви б розмістили ці предмети?" Вихователь звертає увагу дітей на стіл, накритий серветкою: - Хлопці, під цією серветкою знаходяться речі, які багато що можуть нам розповісти. Як ви думаєте, що там? 4. Дидактична гра "Так-ні". Вихователь пропонує дітям з допомогою навідних питань вгадати, що ж знаходиться серветкою. - Всі ці речі можна назвати одним словом - музейні експонати і вони. . . . . повинні знаходитися в музеї. - В який музей ви помістіть їх? 5. Дидактична гра "Розмісти правильно". Вихователь пропонує дітям різні столи розкласти експонати і назвати будь музеям вони можуть належати. 6. Робота з картою. Вихователь пропонує на карті міста визначити місце розташування цих музеїв. Запитує, які ще музеї діти знають (відповіді дітей). 7. Перегляд відеофільму Технічному музеї ВАЗа. - Як ви думаєте, як називається цей музей? (відповіді дітей). Вихователь повідомляє дітям, що це Технічний музей ВАЗа, в якому були діти нашого дитячого садка. 8. Робота з фотовиставкою: вихователь пропонує розглянути фотографії, на яких зображені діти в музеї Трудової Слави ВАЗа. Спонукає знайти фотографії музеїв, де діти бували раніше. Повідомляє, що в Тольяттінському Державному Університеті є національний музей (показує фотографію). Костюми зшиті руками студентів, які дізналися, що в нашому дитячому садку є музей і подарували нам чарівна скринька. 9. Пошукова ситуація "Що може перебувати у скриньці?" (музейні експонати: три національних костюма). 10. Проблемна ситуація. Вихователь пропонує дітям поміркувати в який музей можна визначити експонати. 11. Ігрова ситуація: "Підбери і приміряй костюми". Вихователь пропонує дітям приміряти національні костюми. 12. Виконання російської народної пісні "Лебідь мій". |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||