logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Прогулянка в осінньому лісі»

Конспект заняття в групі раннього віку.

Автор: Кібанова Віра Василівна, педагог - психолог 1 кваліфікаційної категорії, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 49», р. Солікамськ.

 

Тема:
Мета: Ознайомленняпедагогів груп раннього віку з методами і прийомами профілактики психоемоційного напруження у дітей; встановлення довірчих відносин між дорослими і дітьми.
Завдання:

  • Налаштувати дітей на активну роботу і контакт один з одним.
  • Розвивати слухове увагу, вміння рухатися в одному ритмі з іншими дітьми.
  • Знижувати емоційне та м'язове напруження.
  • Розвивати навички взаємодії один з одним.
  • Розвивати уяву.

Матеріал до заняття: іграшка Їжачок, листочки, вирізані з паперу на кожну дитину, шапочка для дорослого ведмедя, гуаш 2х кольорів (жовта і червона), тарілочки для фарби, намальований на папері їжачок на кожну дитину, поролонові тампони на паличці (по 2 на кожну дитину).
Хід заняття:
Привітання «В нашій групі »
П: В нашій групі, в нашій групі багато маленьких хлопців.
Багато маленьких хлопців
Всі сидять на стільчиках
А у нас є ...(дорослий називає кожну дитину по імені, а діти плескають).
Багато маленьких хлопців, все на стільчиках сидять.
П: Осінній ліс нас чекає в гості. Уявіть, що ми йдемо гуляти в осінній ліс.
Діти стають один за одним і йдуть по колу.
П: розповідає потешку і показує рухи. Ідіть, дивіться і виконуйте за мною. Діти повторюють за ним рухи по тексту.

 

Вправа «З рівненькою доріжці...»
З рівненькою доріжці, по доріжці рівненькою
Крокують наші ніжки, крокують наші ніжки. (Діти роблять маленькі кроки)
По камінцях, по камінчиках - в ямку бух. (Діти роблять широкий крок і присідають в кінці).
П: Ну ось ми прийшли на лісову галявину. Чуєте, хтось шарудить? Підемо, подивимося.
Діти знаходять купу листя.
П: Хто ж може сховатися під листям? Давайте подивимося.
Діти знаходять під купою листя їжачка.
Психолог розглядає з дітьми їжачка, пропонує помацати його.
П: добрий Їжачок. Хоч і колючий. Він хоче пограти з хлопцями. Вправа «Листопад, листопад...»
Листопад, листопад, листя жовті летять. (Діти піднімають листочки і кружляють)
Під ногами шелестить, шарудить. (Діти кидають листочки і гуляють по них).
Скоро буде голий сад. (В кінці вправи діти сідають навпочіпки.)
П: Уявіть, що ви листочки. Подув вітер, зірвав листочки з дерева, і вони закружляли в повітрі. Покажіть, як танцюють листочки на вітрі.
Діти бігають, крутяться.
П: Вітер стих і впали листочки на землю
Діти сідають навпочіпки.
Психолог одягає на голову шапочку ведмедя.
П: Я буду вашою мамою-ведмедицею, а ви моїми ведмежатами.
Я запрошую вас на галявину.
Гра «Мишка косолапый».
Вправа «Спіймай шишку».
П: Зараз уявіть, що я вам кинула шишки, а ви зловили, стиснули її в кулачках і кинули на землю.
Вправа «Ведмежата пустують».
Діти лягають на спинку, і стукають ніжками-лапами по підлозі.
Потім витягають ніжки-лапи і відпочивають. Вихователь включає музику.
П: Лежать ведмежата на галявині, відпочивають, а легкий вітерець обдуває їх.
Вихователь і психолог гладять хлопців по ручок, ніжок , по животику.
П: Зараз ми знову станемо ребятками.
- Раз, два, три!
Психолог плескає в долоні три рази.
П: От ви знову стали хлопцями. Давайте попрощаємося з нашим їжачком, скажемо йому «до побачення!»
Діти гладять їжачка і прощаються з ним. Вихователь забирає їжачка.
П: А зараз стали один за одним і підемо в дитячий садок.
Діти йдуть один за одним і сідають на стільчики. Вихователь накриває столи для малювання.
Психолог вносить листи з намальованими їжачками.
П: Восени їжачки утеплюють свої нірки, носять туди листочки. А ось цим їжачкам листочків не вистачило. Давайте намалюємо їм багато листочків. Але спочатку пограємо з пальчиками.
Вправа «Пальчик про пальчик, тук, тук, тук...»
Пальчик про пальчика тук, тук, тук (Діти вдаряють пальчик про пальчик)
Долоньки, долоні хлоп, хлоп,хлоп. (Діти плескають)
Кулачками, кулачками стук, стук, стук (Діти стукають кулачками один про одного).
Локотками, локотками цок, цок, цок (Діти стукають лікоть про лікоть)
Ніжками, ніжками топ, топ, топ (Діти тупають ніжками)
А тепер посидимо і помовч (діти приставляють палець до губ і кажуть: тс-тс-тс).

Діти сідають за столи. Малюють листочки на голочки їжачкові. Використовуючи поролонові тампони на паличках.
П: Наш їжачок став посміхатися. Йому дуже сподобалися ваші листочки. Він віднесе їх у нірку. Взимку йому буде тепло в нірці. Спасибі, хлопці.
Вихователь забирає рисуноки дітей.
П: Хлопці, вам сподобалося гуляти в осінньому лісі? Кого ми зустріли на лісовій галявині?А тепер ми попрощаємося.
Прощання. «Разом сплеснули, раз, два, три...»
Разом сплеснули - хлоп, хлоп, хлоп
Дружно тупнули ногами - топ, топ, топ.
Вага у що ми тут грали, ми запам'ятали з тобою (діти кружляють)
До побачення всім сказали.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове