Конспекти занять з дітьми.
«До нас весна прийшла»
Заняття з валеології I-ій молодшій групі
Автор: Надія Миколаївна Шахтарина,
вихователь МАДОУ «Дитячий садок N 6», р. Перм.
Мета: Дати дітям уявлення про весняні зміни в природі. Формувати інтерес до явищ природи. Вчити дітей берегти природу.
Хід заняття:
(До дітей в гості приходять 3 ляльки: «Осінь» - в жовтому вбранні; «Зима» - у білому; «Весна» - в зеленому.)
Вихователь: Які гарні ляльки у нас в гостях!
- На який час року схожий наряд цієї ляльки? (осінь) Чому? (відповіді дітей)
- На який час року схожий наряд цієї ляльки? (зима) Чому? (відповіді дітей)
- На який час року схожий наряд цієї ляльки? (весна). (відповіді дітей)
- Які улюблені фарби у весни? (відповіді дітей)
- Настала весна. Сонечко зігріває всіх своїми променями. З'явилася зелена травичка. Розпустилося листя на деревах, розцвітають квіти. Співають птахи, з'явилися жучки та метелики. Всі радіють весні.
- Давайте для весни зробимо картину. (На фланелеграфе викладається весняний пейзаж).
- Щось не вистачає в нашій картині. (Вихователь викладає сніжинку або жовтий листок).
- А чому сніжинка і листок від дерева не підходить? (сніг буває взимку, жовті листки - восени).
- Як можна назвати цю картинку? (Пропозиції дітей: «Весна». «Весняна галявина». «Весняна казка» і т. д.)
- Гарна картина про весну у нас вийшла. Скільки квітів на нашій картині. Давайте зберемо красиві букети. А чому не можна? Що буде? (відповіді дітей)
- Давайте ми тоді пограємо на нашій весняне галявині.
Рухлива гра на увагу: «Сонечко і дощик» (звучить музика, діти гуляють «галявинці», музика закінчується, вихователь вимовляє слово «ДОЩИК» всі повинні сховатися під парасольку»)
Підсумок заняття.