logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім

Тема "Пароплавчик з паперу"

Перша молодша група

Автор: вихователь ІІ категорії АНО ДО "ПЛАНЕТА ДИТИНСТВА "ЛАДА" Д/З N 159 "СОЛОВЕЙКО" Єременко Ж. Н. р. Тольятті

Мета:

  • Закріпити уявлення дітей про основні властивості і призначення паперу.
  • Сприяти переходу від "безкорисливого" експериментування до цілеспрямованому.
  • Вчити дітей розрізняти папір різної якості, вибираючи потрібну за призначенням.
  • Розвивати вміння користуватися мовою для вираження своїх думок, бажань.
  • Матеріал: ігровий персонаж клоун, таз з водою, щільний білий папір, біла і кольорова салфеточная папір, картон.

Хід заняття:

Вихователь звертає увагу дітей на те, що в кутку сидить клоун з купою паперу, а поруч стоїть таз з водою, де плаває розмокла папір.

"Бідний клоун. Він плаче. Що у тебе сталося розкажи?".

Клоун розповідає, що хотів порадувати хлопців і зробити для них човник з паперу. Зробив, пустив у воду і ось що вийшло.

Вихователь разом з ігровим персонажем витягують човник, на очах у дітей вона розвалюється.

"Чому так вийшло?" - дивується клоун.

Педагог заохочує дитячі відповіді.

"Чому папір погана?" - запитує персонаж.

"А зрозумів, бо вона біла. От зараз візьму червону" (бере серветку червоного кольору).

"Почекай, клоун - зупиняє його педагог, - Давай перевіримо чи підійде така папір для човники. Перевіримо як вона намокає. Відірви, Катя маленький шматочок. А тепер будемо перевіряти. (організується експериментування). Чи підійде цей папір? Чому ні? Так вона швидко намокає, занадто тонка".

"Все зрозумів, - говорить персонаж, -треба взяти саму товсту папір (бере картон). Ось ця підійде?". Знову організується експериментування, приходимо до висновку, що картон намокає набагато повільніше, це добре. Але човник треба складати, а картон складати погано. Що ж робити? Шукаємо таку папір, яка повільно намокав б, але добре згиналася. Знаходимо, пробуємо. Ось яка папір нам підходить.

Кожна дитина, "навчаючи ігровий персонаж", вибирає папір потрібного якості, вихователь робить для нього човник.

Організовуються ігри з човниками у воді.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове