logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Тато, мама, я - моя родина»

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у першій молодшій групі.

Автор: Чудайкина Ю. О., вихователь дитячого садка N 203 ВАТ «РЖД».

 

МЕТА: Формування первинних уявлень про сім'ю.

Завдання:

1.Підтримувати і розвивати інтерес у дітей до світу дорослих.

2. Розширювати і активізувати словниковий запас дітей на основі збагачення уявлень про найближчому оточенні.

3.Виховувати у дітей інтерес до власного імені.

Обладнання: Лялька Катя, фотоальбом із сімейними фотографіями дітей групи, м'яч, особисті речі батьків, частування.

Попередня робота: Індивідуальні бесіди з дітьми на тему «Твоя сім'я» (З ким ти живеш? Чи є в тебе бабуся і дідусь? Як звуть твоїх маму й тата? Чи є в тебе брат, сестра? Назви їх імена.)
                                                    
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Вихователь звертає увагу дітей на фотоальбом, показує фотографії.
- Хлопці, який альбом ми складали разом з вами?(відповіді дітей)
- Давайте разом подивимося який гарний фотоальбом у нас з вами вийшов!
- А як ми його назвали? Чому? («Моя сім'я»; тому що в ньому поміщені фотографії
дитячих сімей)
-Ми дуже довго з вами працювали над ним. Ось яка красива обкладинка! А які
чудові фотографії ви принесли, просто молодці!(вихователь разом з дітьми
розглядає альбом з фотографіями).
-А хто зображений на цих фото, назвіть імена ваших рідних та близьких людей?
-Тихіше, хлопці, хтось плаче, чуєте?
В групу входить лялька Катя і сумним голосом вітає дітей:
-Здрастуйте, хлопці.(схлипує)
Вихователь:
-Давайте запитаємо у Каті чому у неї такий сумний голос?(діти питають)
-Чому ти так засмучена, Катя?
Катя:
-Я зла на своїх маму й тата, тому що вони не купили мені іграшку, яку я дуже давно хочу!!! (плаче)
Вихователь:
-Хлопці, запитайте у Каті як звуть її маму і тата.(діти питають)
Катя:
-Маму звати Оля, а тата Коля. А як звуть ваших мам і тат? Покажіть мені їх фотографії.(вихователь по черзі передає дітям ляльку і хлопці називають імена своїх батьків). А як ваші імена, вони вам подобаються?
Катя:
-Хлопці, скажіть, а вам, мами і тата купують іграшки?(відповіді дітей)
-Щодня купують?
Вихователь:
-А якщо не купують, то як ви себе ведете? Напевно, гнівайтесь, ображаєтеся? Покажіть як?(діти з допомогою вихователя розповідають свої історії, показують, як вони вели себе в даних ситуаціях: ображалися, плакали, кричали, тупотіли ногами, якщо батьки не купували бажану іграшку)
-Як ви думаєте, чи правильно ви поводилися добре? А як треба було поводитися?(відповіді дітей)
-Ось бачите, хлопці, не завжди мама або тато можу вам купити нову іграшку.
Вихователь:
-Купувати іграшку - значить робити подарунок, а подарунки дарують завжди у свята.
Ваші мами і тата люблять вас, піклуються, і коли настають свята, радують своїх дітей подарунками-іграшками. Згадай, Катя?
Катя:
-Так, вірно, коли у мене був день народження, мама Оля і тато Коля купили мені набір дитячих меблів. Вони вітали мене і ласкаво називали «доню, Катюша, Катя». Мені це дуже сподобалося, і було так весело і здорово!
Вихователь:
-А ви, діти, пам'ятайте, що вам дарували ваші мами і тата на день народження, як з любов'ю вітали?(відповіді дітей) Розкажіть як вас лагідно називають рідні та близькі люди?
Физминутка
Давайте пограємо з вами в рухливу гру: «Назви ласкаво»(вихователь кидає м'яч дитині, дитина говорить як ласкаво називають його батьки)
Вихователь:
-Діти, як можна одним словом назвати маму, тата, доньку, сина?(вихователь підводить дітей до поняття СІМ'Я)
-Сім'ї бувають великі і маленькі. Пригадайте і скажіть, яка у вас сім'я: велика чи маленька?(Наприклад: «У нас велика родина: мама Таня, тато Діма, я - Світла, братик Олежек, бабуся Ніна, дідусь Сергій.», «Маленька сім'я: мама Іра, тато Сашко і я»). Давайте пограємо.
Пальчикова гімнастика:
Цей пальчик - дідусь,
Цей пальчик - бабуся,
Цей пальчик - тато,
Цей пальчик - мама,
Цей пальчик - я,
Ось і вся моя сім'я!
Дидактична гра «Чиї речі?»(визначити предмети, що належать близьким людям дітей групи)
-Хлопці, ось речі ваших рідних, подивіться уважно на ці предмети та за моїм сигналом знайдіть ту, яку ви принесли з дому.(Наприклад, «Світла, знайди речі своєї бабусі.», або «Денис, знайди речі свого тата.» Діти знаходять потрібні речі.)
Вихователь:
-Скажіть, хлопці, вам було цікаво? Про що ми говорили?(відповіді дітей)
-Вірно, тато, мама, діти, дідусь і бабуся - це сім'я, члени якої люблять один одного, піклуються та допомагають один одному. У наших ляльок теж є своя лялькова сім'я і у них сьогодні свято - день народження молодшої дочки Марійки. Вони запросили нас на свято. І нам вже пора йти, вас чекають солодкі частування!
Чаювання.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове