logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Осінь».

Конспект фронтального (групового) заняття з формування зв'язного мовлення дітей з ОНР 2 роки навчання підготовчої до школи групи.

Автор: Овсієнко Лідія Петрівна, вчитель-логопед МДОУ д/с N25 «Катюша» Тольятті р.

 

Цілі заняття.
Формувати навик описового оповідання на тему «Осінь» з опорою на схеми.
Розширювати і активізувати словниковий запас з лексичної теми «Осінь», збагачувати лексику антонімами.
Закріплювати правильне вживання в мовленні відносних прикметників.
Закріплювати вживання творительного відмінка множини іменників.
Збільшувати обсяг короткочасної лінійної пам'яті до шести елементів.
Розвивати загальну моторику.
Виховувати доброту, чуйність.

Обладнання.
Схеми для складання описових розповідей (сонце, небо, листя, дерева, птахи, тварини), вінок з листя, кошик з листям, різнобарвні листя, м'яч, магнітофон.

Лексичний матеріал.
Осінь, букет, вінок, листя, листопад;
яскраве, похмурий, похмурий, осінні, різнокольорові, помаранчеві, опале, перелітні, зимують, дубовий, кленовий, березовий; падають, летять, світить, гріє, заготовляють.

Хід заняття.
Організаційний момент.
Читання уривка з вірша Е. Трутневий «Осінь». Тихо звучить музика.

Раптом Стало світліше вдвічі,
Двір як в сонячних променях -
Це золоте плаття
У берези на плечах.

Вранці ми у двір йдемо -
Листя сиплються дощем,
Під ногами шелестить
І летять, летять, летять ...

  • Про який пори року йшлося у вірші?
  • Назвіть осінні місяці.
  • Як ви розумієте вираз «листя сиплються дощем»? «золоте плаття у берези на плечах»?
  • А зараз закрийте очі. (Тихо звучить музика. Логопед одягає вінок і бере кошика з листям.)

- Відкрийте очі. Хто я? /Осінь/

  • А чому ви так думаєте?

Основна частина.

1. Повідомлення теми.

  • Сьогодні ми поговоримо про осінь. Я до вас прийшла з кошиком, а корзинка з сюрпризом. В ній лежать картинки, які допоможуть нам скласти розповідь про осінь.

2. Складання речень.

  • Ось перша картинка. Про що ми будемо складати пропозицію? /Про сонце/
  • Яке буває сонце?
  • А як сонце світить і гріє восени? /Восени сонце світить, але не гріє слабо. /

- Про що зараз будемо розповідати? /Про небо/

  • Що можна сказати про осіннє небо? /Небо восени сіре, похмуре, похмурий./
  • Які восени листя на деревах? /Жовті, червоні, помаранчеві/
  • Як можна назвати одним словом жовті, червоні, помаранчеві листя? Які вони?

/Різнокольорові/ (вимовляння хором і індивідуально)

  • А що можна сказати про дерева? /Листя з дерев падають на землю. Листопад./
  • Як розумієте слово листопад?
  • Якими стають дерева до кінця осені? /Дерева стають голими./
  • А тепер давайте згадаємо все, що говорили про дерева. /Листя на деревах стають різнобарвними. Починається листопад. До кінця осені дерева стоять голі./
  • Про кого будемо говорити? /Про птахів/
  • Які зміни відбуваються в житті птахів восени? /Перелітні птахи відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються з нами/
  • Що роблять восени тварини? /Тварини готуються до зими. Заєць і білка змінюють забарвлення шерсті. Білка готує запаси на зиму. Ведмідь і їжак впадає у сплячку./

3. Фізкультхвилинка.

  • Давайте пограємо! (Ритмічні рухи під тиху музику)

Осінь, ми йдемо гуляти /Діти тупають носками ніг, п'яти на місці/
Листя сиплються дощем, /Піднімають і опускають руки/
Під ногами шелестить /Труть долоні одна об одну,
І шарудить, шелестить, шарудить. поступово прискорюючи темп/

4. Гра «Зберемо букет».

  • Подивіться, який листопад! (Логопед розкидає листя.)

Давайте зберемо листя в букет! Подивіться на свої листи. Букет, з якими листям? /Букет з дубовим листям/

5. Гра з м'ячем «Скажи навпаки».
Осінь рання - пізня,
день веселий - сумний,
сонячний день - похмурий,
небо блакитне - блакитне,
небо світле - темне,
сонце яскраве - тьмяне.

6. Складання описового оповідання за схемами.

  • Подивіться, осінній вітер розкидав всі картинки! Допоможіть мені, будь ласка, про їх зібрати. Розташуйте їх у тому порядку, в якому я вам їх показувала.

- Подивіться уважно на картинки і розкажіть про осінь, складіть розповідь.

Восени сонце світить, але не гріє слабо. Хмари часто закривають сонце. Небо восени буває похмуре, сіре, похмуре. Листя на деревах стають різнобарвними. Починається листопад. До кінця осені дерева стоять голі. Перелітні птахи восени збираються в зграї і відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються з нами. Тварини готуються до зими. Заєць і білка змінюють забарвлення шерсті. Білка готує запаси на зиму. Ведмідь і їжак впадає у сплячку.

Підсумок заняття

- Діти, що вам сподобалося?
- Ось і прийшла пора розлучатися. Ви всі добре відповідали на питання, правильно розповідали про осінь. На прощання я хочу подарувати вам осіннє листя. Вдома ви їх розфарбуйте і розкажіть батькам про осінь. До побачення.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове