logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Звуки Ч - Щ» (старша груп ФФНМ).

Конспект заняття по формуванню звуковимови.

Автор: Бутенко Е. Н., вчитель-логопед МДОУ д/с N25 «Катюша» Тольятті р.

 

Цілі:
- вчити диференціювати звуки Ч - Щ;
- закріплювати практичне вживання імен іменників у родовому відмінку множини;
- вправляти у вживанні зменшувально-пестливих і збільшувальних суфіксів і дієвих дієприкметників теперішнього часу;
- вправляти у вмінні перетворення складів і слів за рахунок заміни одного звука чи складу;
- розвивати слухове увагу і пам'ять.
Обладнання: індивідуальні дзеркала; картинки із зображенням поїзда та щітки; ляльки - велетень, гномик; картинки із зображенням людей різних професій, тварин; розрізні каси букв.

Хід заняття:
I. Організаційний момент.
Сьогодні, хлопці, ми з вами вирушимо в подорож у країну звуків, а щоб зайняти місце в вагончику потрібно виконати завдання.
Гра з м'ячем «Один - багато»: Я назву один предмет, а ви, багато. Береза - багато беріз; їжачок, лист, дерево, гілка, пень, заєць, крапля, гніздо, стовбур, вовк, звір.
Молодці, займайте місця, наш потяг відправляється.
II. Основна частина.
Артикуляційна гімнастика.
Поки ми їдемо до станції, давайте пограємо з нашими язичками.
Переїхали через гірку. Покажіть язичком гірку. Ще раз. Молодці. Що ми бачимо в віконце? Діти гойдаються на гойдалках. Як ми вміємо язичок гойдатимуть на гойдалках? Як дме вітерець в полі? Як варто солдатик на посаді? Молодці.
Диференціація звуків.
1.Виділити часто зустрічаються звуки в словах:
Здогадайтеся, з якими звуками будемо подорожувати? Які звуки зустрічаються в цих словах?
Щітка, щука, шукаю, потужний ( - Щ)
Чайка, диво, дачка, плач ( Год)
2. Звук - Год (їде поїзд) - приголосний, глухий, м'який; при вимові звуку - Ч губи висуваються вперед, мова вгорі, голосок «спить»;
Звук - Щ ( чистимо щіткою одяг) - приголосний, глухий, м'який; при вимові звуку - Щ губи витягуються вперед, мова у верхніх зубів, голосок «спить». Хлопці, подорож у країну звуків ми з собою візьмемо звуки - Ч - Щ.
На першій зупинці дізнаємося, хто самий уважний.
3. Гра «Слухай уважно»:
Хлопці, у вас на столах картинки із зображенням поїзда і щітки.
Показуєте «поїзд», почувши звук - Год, і щітку, почувши звук - Щ: ч, щ, щ, ч, щ, ч, ч, щ, ач, уч, ощ, іщ, ач, ча, щі, ща, че, ніч, плащ, щука, дочка, щавель, частування,
окуляри, печиво.
4. Гра «Луна». Послухайте уважно і скажіть як я:
Ча - ща-ща ща - щу-чі
Чі - щі-чи ащ - ущ - ча
Ач - ач - щу чу - ча - щі.
Відповіли правильно, їдемо далі.
5. Друга зупинка в країні велетнів і гномів.
Кожен предмет, потрапляючи в цю країну перетворюється в дуже маленький або дуже великий. Подивіться на частини тіла гномика і велетня. У гномика - ручка, а велетня - ручища, нога - ножища і т. д.
6. Наступна зупинка у країні майстрів. Тут живуть люди різних професій. Вони виконують різну роботу і по різному називаються. Подивіться на свої картки. Підкажіть, хто працює на екскаваторі? - екскаваторник. Працює на підйомному крані? - кранівник. Дресирує тварин? Чистить взуття? Працює на пошті? Грає на скрипці? Доглядає за птахом?
7. Физминутка «Паровозик» (елемент логоритміки)
- Вставайте в паровозик. Діти стають один за одним
«Чух-чух-чух» - Рухаються вперед,
Мчить поїзд во весь дух Рухаються швидше
Паровоз пихкає, - «Пихтять»
«Поспішаю» - кричить
Як паровоз кричить? Зупиняються і повторюють хором.
- «У-У-У...».
- Встаньте, руки вздовж тулуба, ноги на ширині плечей. Якщо в слові є звук - Щ-руки на плечі, а - Ч - на пояс.
- На слово зі звуком - Ч - нахил вперед, зі звуком - Щ - назад.
8.Тепер ми потрапили в країну звірів. Усі вони видають різні звуки:
Лев ричить, гарчить, гарчить. Лев який? - Ричить!
Пес бурчить, бурчить, бурчить. Пес?- Бурчав!
Бик реве, мукає, мекає. Бик який? - Мычащий!
А півень кричить, кричить. Він який? - Кричущий!
9. А тепер кінцева станція нашої подорожі - країна Буквознаек.
Ви знаєте літери? Зараз ми перевіримо.
Давайте будемо перетворювати слова за допомогою літер з розрізних кас:
Щит - щі - шукай їжі
Ач - кач - качка - пачка
Підсумок заняття.
Ось підійшла до кінця наша подорож. Повертаємося додому. З якими звуками ми подорожували сьогодні? На яких станціях ми з вами побували? Вам сподобалося наше подорож?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове