logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Диференціація звуків П-Т-К.

Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням.

Автор: Тюлькина Людмила Миколаївна, вчитель-логопед МДОУ д/сN25 «Катюша» р. Тольятті.

 

Тема:
Мета заняття:
1.Закріплювати вміння чітко вимовляти і розрізняти звуки П-Т-К
ізольовано, складових поєднаннях, словах і пропозиціях.
2.Вчити дітей знаходити звуки П-Т-К у слові.
3. Вправляти у відтворенні складових рядів.
4.Формувати навик синтезу зворотних складів.
5.Вправляти у творенні відносних прикметників.
6.Виховувати у дітей уміння уважно слухати дорослого і
товаришів по групі.
Обладнання: картинки-символи звуків П, Т, К, 3 пано-кошики, грибочки з предметними картинками (лялька, індик, шафа, кубик, бант, міст, туфлі, батон, плащ, пальма, чоботи, папуга), м'яч, картинки із зображенням дерев і гілок (липа, береза, дуб, сосна, ялина, клен), дзеркала.
Хід заняття.
1. Організаційний момент.
- Сяде той, хто назве перший звук у слові.
Плита, кіт, павук, танк, цукерка, тупотіти, кубики.
2.Знайомство з темою заняття.
1)Закріплення правильної вимови звуків П, Т, До.
-Хлопці, давайте вимовимо звук П і подивимося в дзеркало як працюють наші губи. Як називається звук П?
-Тепер вимовимо звук Т і подивимося, як язичок піднімається за верхні зубки. Як називається звук Т?
(Аналогічно розглядається звук К)
2)Гра: «Веселі чистомовки».
-Уявімо, що ми гуляємо в чарівному лісі і творимо веселі чистомовки. Ось такі: (діти повторюють за логопедом чистомовки)
Па-па-па-у Полі лампа.
Ку-ку-ку-Катя сипала борошно.
Ко-Ко-ко-по воді пливти нам легко.
Та-Та-Та-хвіст пухнастий у кота.
Ту-ту-ту-дали молока коту.
3) Гра: «Пустощі феї». Відтворення складових рядів.
У нашому чарівному лісі живе фея. Вона любить загадувати складні завдання. Вона махнула своєю чарівною паличкою і переплутала всі пісеньки. Хоче, щоб ви повторили їх без помилок.
Та-па-ка, ко-за-то, ту-ку-пу, по-то-ко, ка-та-па і т. д.
4)Гра «Зачароване слово». Визначення останнього приголосного в слові.
-Фея зачарувала слова, щоб ви, хлопці, не впізнали його. Спробуйте звільнити слово.
..., До..., су..., като..., бан..., вені..., ліф..., білі..., хлору....
-Молодці, хлопці, ви впоралися з завданням феї!
3.Вправа в синтезі зворотних складів. Гра: «Подарунок».
Вимовляння дітьми голосних звуків у поєднанні з певними рухами рук.
-Ви, хлопці, голосний А (діти співають звук, супроводжуючи його вимовляння з підніманням рук вгору). Я дарую приголосний П (Т, К). Який склад вийшов?
Аналогічно проводиться гра зі звуками, В. У-руки вперед; І-руки в сторони.
4. Гра «Збираємо чарівні грибочки». Визначення звуків П, Т, в словах.
-У нашому чарівному лісі ростуть чарівні гриби. На капелюшку кожного гриба є картинка, а в назві картинки живе звук П, Т, До. Збирати грибочки і ми розкладемо їх по кошиках. (Діти збирають гриби і розкладають їх у 3 кошики на звуки П, Т, До.)
5.Гра «Подарунки осіннього лісу». Утворення та вживання відносних прикметників.
-А тепер сядемо на свої місця і подивимося, які подарунки приготував вам ліс. Кожне дерево подарувало вам свою гілочку. Розкажіть, з якого дерева у вас гілка? Яка це гілка?
6. Підсумок.
-Сьогодні на занятті ми вчилися не плутати звуки П,Т,і знаходити їх у словах.
-Молодці, хлопці, ви добре попрацювали!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове