logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«З чого все починалося?»

Заняття пізнавального циклу для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Солощенко Наталія Миколаївна - вихователь МДОУ ЦРР д\з N10, р. Олексіївка Білгородської області.

 

Мета: Ознайомити дітей з тим, як люди спілкувалися за допомогою жестів, знаків, міміки, як вони навчилися говорити. Вчити дітей за допомогою жестів, міміки передати свій настрій, виконувати будь-яку дію. Вчити одержувати величезну радість від спілкування один з одним. Розвивати у дітей за допомогою ігор впевненість у собі, уяву. Виховувати у дітей доброту, почуття співпереживання.

Хід заняття

- Сьогодні всі ми прийшли вранці в дитячий сад, і в кожного з нас свій настрій. Хто-то засумував, розлучаючись вранці з мамою, хтось просто не виспався, і тому сердиться. І зараз я на хвилинку представлю себе чарівницею і спробую всім вам зробити настрій трохи веселіше. А це так просто.
Давайте сядемо на килим і візьмемо один одного за руки. Подивимося один на одного, і нічого не кажучи, просто посміхнемося один одному. І ми бачимо, як посмішка допомогла кожному з вас стати трохи веселіше. І при цьому нічого не треба говорити.
А адже колись давним-давно, коли на Землі жили первісні люди, вони теж не вміли говорити. Як люди навчилися говорити? Як вони придумували слова? Відповісти на це неможливо, тому що нам нізвідки це дізнатися. Адже найдавніші люди вміли писати. А слова тільки можуть передаватися від покоління до покоління. Щоб зрозуміти, як люди навчилися говорити, нам з вами треба перенестися в стародавні часи. Як ви думаєте, якщо первісні люди не вміли розмовляти, як вони спілкувалися? ( з допомогою знаків, жестів, міміки).
Але їм було не завжди легко зрозуміти один одного, а розуміти треба було, щоб діяти злагоджено в боротьбі за життя. Поступово вони навчилися спілкуватися за допомогою вигуків - коротких слів: «Агов!», «Стій!», «Дай», «Припини», «На». Пізніше люди починали використовувати слова, що називають різні дії, предмети.
Так виникла мова. І люди навчилися говорити, тому що їм необхідно було спілкуватися. Мова допомогла людям обговорювати свої справи, будувати плани, згадувати те, що було. Люди почали обмінюватися думками, і це розвивало їхню думку.
Але розмовляти можна не тільки за допомогою слів. Що чоловік побачив, він може розповісти за допомогою жестів - це рухи рук, тіла.
І давайте ми покажемо нашим гостям, що ми зробили вчора на прогулянці. Ви пам'ятаєте, що ми знайшли вчора на прогулянці.
( Замерзлу птицю).
Вам її було шкода? Давайте ми зараз спробуємо врятувати пташку.
( Жестами показуємо: беремо птаха в руки, дмемо, на неї зігріваючи своїм диханням, прикладаємо до серця, вона пробуджується, ми її випускаємо, махаємо рукою на прощання!).
- Ось вона, бідна, замерзла. Візьмемо її в руки. Давайте подихаємо на неї, зігріємо своїм диханням. Докладемо її до свого серця, віддамо їй частинку тепла свого серця. Дивіться, вона зігрілася, заворушилася. Давайте випустимо її на свободу. Лети пташка, щасливої дороги! Живи і радуй нас своїм щебетанням! Щастя тобі!
Кожен з вас, хлопці, зігрів своєю добротою свою пташку. І ми з вами за допомогою жестів розповіли гостям про порятунок пташки.
А тепер давайте сядемо за столи. Що на них стоїть?
( Дзеркала. )
Правильно. Їх я приготувала для того, щоб ви змогли подивитися на себе. Посміхніться дзеркалу. Ось як ми з допомогою міміки передаємо дзеркала і один одному веселий настрій. А тепер ми згадаємо нашу пташку, яка вона була замерзла, бідна. Нам стало сумно. Подивіться в дзеркало, як нам сумно, шкода птицю. І ми розсердилися на мороз за те, що він вирішив її заморозити. Подивіться один на одного, які ви сердиті. А тепер згадаймо, адже ми врятували пташку, посміхнемося.
Молодці!
Ми з допомогою виразу обличчя, міміки, змогли передати свій настрій. А тут, подивіться, живуть чоловічки з країни « Настрій».
( Розглядання ілюстрацій зображують особи з різними настроями.)
    Підводжу підсумок заняття.
Що діти дізналися нового, цікавого?
Чим займалися на занятті?
В кінці заняття пропоную дітям сісти на килим і з допомогою своїх рук всім разом зобразити сонечко.
- Давайте складемо руки разом, рука на руку. І уявимо себе великим теплим сонечком. І посміхнемося світу, який нас оточує. Своєю посмішкою ми його зігріємо. Молодці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове