Конспекти занять з дітьми.
«Вогонь - друг чи ворог»
Конспект інтегрованого заняття з основ безпеки життєдіяльності з дітьми старшої групи.
Автор: Солощенко Наталія Миколаївна - вихователь МДОУ ЦРР д\з N10, р. Олексіївка Білгородської області.
Мета: Дати знання про причини пожежі;
формувати у дітей поняття «пожежна безпека»;
- познайомити дітей з правилами пожежної безпеки;
- розширювати знання дітей про роботу пожежних бригад в Англії;
- активізувати словник англійської мови у дітей з теми «Пожежа. Пожежна безпека»;
- підтримувати інтерес до спілкування на англійській мові;
- сприяти розвитку обачності й обережності, логічного мислення;
- розвивати навички спілкування.
Матеріал: дитячий костюм для персонажа «Вогонь»; картки із зображеннями пожежонебезпечних ситуацій; картки для домальовування сюжетів, на картках \ свічка; два дерева - одне з яких у вогні; білизна сушившееся над газовою плитою; праска лежить на прасувальній дошці; багаття над ним киплячий казанок; пічка зі складеними в ній дровами. \; фарби; комп'ютер; DVD; телевізор; аудіозапис розповіді з англійським пожежним; магнітофон; запис шуму вогню; закритий посуд для безпечної демонстрації вогню із запаленою всередині свічок ; повітряна куля червоного кольору; запис фрагмента мультфільму «Котячий будинок».
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас в гості я запросила незвичайного гостя.
Під шум вогню в групу входить дитина «Вогонь». Він несе в руках закритий посуд для безпечної демонстрації вогню, з запаленою всередині його свічок.
Вогонь: Здрастуйте! Я принесла для вас цей маленький вогник, щоб він висвітлював вам дорогу, зігрівав вас. І хочу загадати вам загадку, щоб допомогти вам познайомитися зі мною.
Червоний звір у печі сидить.
Червоний звір на всіх сердитий
І від злості дрова їсть -
Цілу годину, а може два
Ти рукою його не чіпай,
Искусает всю долоню. Хто я ? (Вогонь )
Так хлопці я вогонь. І у мене під склом сховалася, лише маленька моя частинка. Але ж я можу бути і дуже величезним.
Бушую і злюся, води не боюсь
З мовою, а не лаєві
Без зубів, а кусаю
Все їм - не наїдаюся
А поп'ю - вмираю.
Вихователь: Хлопці, не бійтеся. Вогонь сьогодні добрий. І добрим він буде до тих пір, поки ви будете дотримуватися правила поводження з ним. А якщо ми порушимо ці правила, тоді бережись! Як тільки ми починаємо грати з вогнем, він відразу ж стає нашим ворогом. Давайте згадаємо кілька правил безпечного поводження з вогнем \з використанням карток \. Зараз ми послухаємо хлопців, вони розкажуть багато цікавого.
Відповіді дітей.
Дитина, розглянувши сюжет картки, пояснює, в чому полягає небезпека, робить висновок, як діяти не слід. При утрудненнях дітей, вихователь з допомогою навідних, проблемних питань допомагає зробити правильний висновок, робить укладає узагальнення.
Правило перше:
Грати з сірниками не можна. Не чіпай сірники та запальнички. Це одна з причин пожежі.
В: Зростанням сірник - невеличка,
Не дивіться, що мала.
Ця сірник - невеличка
Може зробити багато зла.
Правило друге:
Не залишай без нагляду включені електроприлади,
особливо праска.
В: Стрічку гладила Анюта
І побачила подруг.
Відволіклася на три хвилини
І забуло про праска.
Тут вже справа не до жартів!
Ось, що значить три хвилинки
Стрічки немає, кругом угар
-Мало не став пожежа!
Правило третє:
Не чіпай газову плиту. Якщо відчуєш запах газу, не запалюй сірників і електричний світло.
Якщо ти запалювати газ не вмієш
В: Не підходь, іль потім пошкодуєш:
Дуже небезпечно наближатися до плити:
Вона може спалахнути, вибухнути
Правило четверте:
Не розпалюй багаття в лісі, не пали сміття і суху траву.
В: Не граємо ми з сірником
В: ми Знаємо вона хитра
Адже від сірника - невелички
Горять ліси.
Розпалювати багаття не будемо,
Обійдемося ми без них
Нехай у лісі живуть спокійно
Білки, зайці та їжаки.
В: Ось лише кілька основних правил, яких повинен дотримуватися кожен з нас. Ви згодні з тим, що потрібно дотримувати ці правила. Чому? (Щоб не сталося пожежі, не згорів ліс, не загинули тварини).
В: А зараз я запрошую нашу гостю пограти разом з нами в гру. У мене в руках повітряна кулька. Він червоного кольору не випадково. Як ви думаєте чому? ( Тому що вогонь червоного кольору, сьогодні ми розмовляємо про вогонь, пожежі). У кожної гри має бути своє правило. І в цю гру ми будемо грати ось так ми станемо в коло. Я буду починати вірш, а той, у кого в річках буде кулька повинен буде це вірш закінчити і після правильної відповіді передати кульку іншій дитині.
1. Де з вогнем безтурботні люди,
Там злетить у небо жар,
Там завжди буде загрожувати нам
Злий........................ ( пожежа).
( Передача кульки)
2.Раз, два, три, чотири
У кого пожежа....( в квартирі ).
(Передача кульки)
3.Дим стовпом піднявся раптом
Хто не вимкнув .... \(праска).
(Передача кульки)
4. Червоний відблиск побіг
Хто з сірниками................... (грав).
(Передача кульки)
5. Стіл і шафа згоріли разом
Хто сушив білизну над ....(газом). (Передача кульки)
6. Полум'я стрибнуло в листя.
Хто у будинку палив....(траву).
Все правильно відповіли, вам сподобалася ця гра?
В: А зараз підійдемо до столу. Тут для нас, наша гостя Вогник приготувала завдання. На кожній картці намальовано, що пов'язане з вогнем ( свічка; два дерева - одне з яких у вогні; білизна сушившееся над газовою плитою; праска лежить на прасувальній дошці; багаття над ним киплячий казанок; пічка зі складеними в ній дровами). Ми з вами знаємо, що біля вогню характер може бути різним, як доброю, так і злою. Кожен з вас візьме картку, подумає який за характером вогонь зображений на ній, розповість нам. (Відповіді дітей)
В: А зараз сядемо за столи і спробуємо домалювати картинку. Якого кольору ми будемо використовувати фарбу? (Червону. Вогонь гарячий, їм можна обпектися).
В: Молодці все правильно впоралися із завданням.
На жаль, вогонь буває не завжди добрим. І якщо трапилася біда, то дорослим і дітям потрібно виконувати декілька важливих правил.
Негайно повідомити пожежним про загоряння за телефоном 01.
Залишити палаючу будівлю, відійти на безпечну відстань.
Дим побачив - не зівай,
І викликай пожежників.
Пам'ятай кожен громадянин,
Цей номер 01.
В: Ми з вами вже знайомилися з роботою пожежників у нас в країні.
Але люди цієї професії працює на всій нашій планеті Земля. В кожному її куточку, кожен день комусь потрібна їх допомога. Адже їхня справа - спасіння людей, боротьба з вогнем.
В: Зараз у нас з вами буде цікава зустріч. В наш час з розвитком техніки з'явилася можливість, не виходячи з дитячого саду поспілкуватися з жителями іншої країни. І сьогодні ми з допомогою інтернету послухаємо і дізнаємося, як працюють пожежні в Англії. Ми з вами вже багато знаємо про цю країну.
Включається відеозапис спілкування англійської пожежного.
На: Увага! Увага! З вами говорить Росія! Діти, скажіть в якому місті ви живете, в який дитячий сад ходіть. (Ми живемо в місті Олексіївка і ходимо в дитячий садок N 10.) Хлопці в нашому дитячому садку вивчають англійську мову. Ми вже знаємо багато цікавого про вашу країну, про її визначні пам'ятки, про ваших знаменитих людей. А зараз ми з хлопцями хотіли б дізнатися про те, як працюють у вашій країні пожежники.
Пожежний Джонсон: Hello! Good morning! Доброго дня! (Діти відповідають на привітання по - англійськи : «Hello!») My name is Dgonson. Я пожежник і працюю в пожежній службі Лондона.
Пожежний Джонсон: В нашій країні в кожному населеному пункті є свої пожежні бригади. На жаль, і в нас дуже часто трапляються пожежі з вини людей або з інших причин. Телефон пожежної служби 999. За цим номером у нас в Англії можна викликати пожежну бригаду.
У пожежників, їх у нас називають Fireman, багато спеціального обладнання. На пожежу - fire, пожежні бригади - fire-brigade виїжджають на спеціальних машинах: fire -car - пожежних машинах. (Діти повторюють англійські слова).
В: Наші хлопці знають вірші про правила поведінки при пожежі на англійській мові. Послухайте, будь ласка інспектор Джонсон.
1) The house is on fire: Будинок горить:
Danger! Danger! Небезпека! Небезпека!
We should keep in mind: Ми повинні пам'ятати:
We mustn't play with matches! Нам не можна грати з сірниками!
2) All of us must know the rule:
If here is fire - then -
Quickly go out of the room!
Всі повинні знати правило:
Якщо тут пожежа-
Швидко тікати з кімнати!
Пожежний Джонсон: Thank you! Я сподіваюся, наше спілкування з вами продовжиться. Сьогодні ви дізналися багато нових слів в англійській мові.
Good - bye! До побачення!
В: На жаль, ми не змогли поговорити з англійським пожежним довше. Але і за цей короткий час ми дізналися багато цікавого та нового. Давайте згадаємо, що розповіли нам про роботу пожежних бригад. Що ми можемо розповісти англійською мовою про пожежу пожежних бригадах, пожежних машинах. (Відповіді дітей)
Вихователь пропонує подивитися фрагмент мультфільму «Кошкін будинок», де демонструється гасіння пожежі. Під час перегляду фрагмента мультфільму вихователь читає дітям вірш:
Вогонь людині друг,
Тільки даремно його не чіпай!
Якщо будеш балувати, то біди не минути,
Від вогню буде непереливки.
Знайте, у гніві він сердитий,
Нічого не пощадить.
Знищити, може школи,
Поле хлібне, твій дім
І в будинку все кругом.
І, піднялося до небес.
Перекинутися на ліс.
Гинуть у полум'ї пожежі
Навіть люди іноді,
Це пам'ятайте!
В: Ну ось діти, наше заняття підійшло до кінця. Я сподіваюся, «ВОГНИК» тобі сподобалося займатися з хлопцями, і ти переконався, як багато знають наші діти про правила поводження з вогнем.