logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Квіткова країна"

Конспект сюжетно - корекційного заняття з фізичної культури з використанням нетрадиційного обладнання.

Автор: Роженцева Л. А., Інструктор з фізичної культури МАДОУ «Веселка» р. Югорск, ХМАО-Югра.

 

Мета: Використовуючи здоров'езберігаючи технології, продовжувати підвищувати функціональні можливості рівня фізичної і рухової підготовленості у дітей.

Завдання:

1.Удосконалювати у дітей вміння вільно виконувати вправи, спрямовані на профілактику плоскостопості і постави. Розвивати гнучкість рухів, силу м'язів живота і хребетного стовпа шляхом виконання вправ на м'ячах.

2.Зміцнювати дихальну систему, розвивати координацію рухів. Закріплювати прийоми самомасажу.

3.Вчити дітей виражати себе в ритмічних рухах і радіти їх красі.

4. Виховувати морально - вольові якості: витривалість, упевненість у собі, почуття товариства, наполегливість у досягненні позитивних результатів.

Обладнання:
Великий чарівний квітка;
М'ячі за кількістю дітей,
Хоппы за кількістю дітей,
Квітка на кожну дитину,
Дві галявини з набором квітів: тюльпани, дзвіночки, ромашки
Схеми.
Канат, обтягнутий зеленою стрічкою.

Музичний супровід:
Аудіозапис "Вальс квітів" (П. Чайковський),

Попередня робота: розглядання ілюстрацій про кольорах, бесіда на тему "Твої улюблені квіти".

Здоров'езберігаючи технології:
дихальна гімнастика;
релаксація;
профілактика плоскостопості та формування правильної постави;
ароматерапія;
прийоми самомасажу

Хід заняття
1 Вступна частина
Ф./і: Привіт, друзі. Сьогодні я отримала загадковий лист (показує). Воно випромінює приємний запах. Відчуваєте ніжний аромат? Як ви думаєте, що це за запах?

Діти: Пахне якимись квітами.

Ф./і: Так, мені теж так здалося. Хочете дізнатися, від кого цей лист і що тут написано?

Діти: Так.

Ф./й (читає): “Дорогі діти! Мене звуть Роза. Я королева квітів і запрошую вас до себе в гості". Нас запрошують у гості. А ви любите ходити в гості?

Діти: Так, дуже.

Ф./і: Сама Королева Троянда запросила до себе. Тільки от не написала, куди ж нам йти. Що нам робити? А може бути, ми самі здогадаємося, де живе Королева Троянда?

Діти: Вона живе в царстві квітів.

Ф./і: Напевно, ви праві. Раз вона королева квітів, то і царство у неї Квіткове. Нам належить дуже тривалий шлях з незвичайними перешкодами. Давайте підготуємося до нього.
Так, давайте всі сідаємо,
Зручніше примостимся.
За масаж ви беріться,
Попрошу вас, постарайтеся.
I. Самомасаж.
1) розтирання долонь;
2) шиї;
3) плечей;
4) колін;
5) ступень ніг

Ф./і: А тепер, друзі, вставайте. Можна вирушати в путь!
1. Ходьба на носочках, руки стрілкою вгору;
2. Ходьба на п'ятках, руки за спину поличкою;
3. Ходьба з високим підніманням стегна;
4. Ходьба приставним кроком;
5.Ходьба в глибокому присяд;
6. Ходьба на сідницях;
7. Біг, викидаючи прямі ноги вперед;
8. Біг із завданням (на сигнал згрупуватися).

Ф./і: Ось і зелена стежка, (канат обтягнутий зеленою стрічкою) пройшовши по ній, і ми потрапимо в Квіткове царство.
(Діти проходять через канат скрестным кроком)

2 Основна частина
Ф./і. - Хлопці, ми з вами опинилися на казковій квітковій галявині. А яке чисте повітря тут. Давайте подихаємо їм.

Дихальна вправа "Подихай однією ніздрею"
Ф./і: Робимо вдих правою ніздрею, вказівним пальцем лівої руки закриваємо ліву ніздрю. Видихаємо через ліву ніздрю, а праву закрити вказівним пальцем правої руки, (вправа повторюється 4 рази.).

Ф./і: Ой, хлопці, подивіться сюди!
Який чудовий зустрівся нам тут квітка!
Чарівництву квітки не дивуйтеся.
Сміливо до виконання завдань підключайтеся,
Для розминки гарні ці чудові м'ячі!
(схема першого завдання: дитина, що сидить на великому м'ячі).

ОРУ з великими гімнастичними м'ячами
(музика Чайковського П. «Танець квітів»)

  1. «Квітка хитає головою»

І. п.: сидячи на м'ячі; руки на стегнах.
1 - нахил голови вліво;
2 - і. п.
3 - нахил голови вправо;
4 - в. п.

2.«Квітка повертається до сонця»
І. п.: сидячи на м'ячі, руки на стегнах.
1 - поворот вліво, руки одночасно згинаємо до плечей.
2 - і. п.
3-4 - те ж в іншу сторону

3. «Квітка росте»
І. п.: сидячи на м'ячі, руки на стегнах.
1 - підняти праву ногу, випрямить в коліні, опустити на п'яту, одночасно руки розвести в сторони.
2-і. п.
3-4 - те ж іншою ногою.
4. «Налетів сильний вітер».
І. п.: сидячи на м'ячі, ноги на ширині плечей в опорі стопами на підлогу, руки опущені вниз
1 - нахил вправо. Витягаючи напружені руки з розведеними пальцями вгору;
2-і. п.
3 - те ж вліво;
4 - в. п.

5. «Квітка ховається від дощу»
І. п.: о. с.; руки на м'ячі.
1 - присісти, «сховатися» за м'ячем, руки на м'ячі;
2 - і. п.

  1. «Квітка тягнеться до сонця».

І. п.: стоячи, м'яч в опущених руках.
1 - потягнутися вгору, підняти м'яч над головою
2-опустити руки;

Ф./і: Молодці! Ви чудово впоралися із завданням. Цікаво, яке нове випробування приготувала нам королева квітів? Заглянемо в наш чарівний квітка, (читає завдання, написане на пелюстці).
Слухайте уважно! «Щоб потрапити до мене в палац, вам потрібно.......» (показую схему: дитина відбиває гумовий м'яч) Впораємося?
                               М'яч гумовий звичайний.
А руху з ним ритмічні.
Скаче швидко, спритно навскач.
Ось який чудовий м'яч!
Основні рухи:
а) відбивання м'яча однією рукою, стоячи на місці;
б) кидок м'яча об підлогу, ловити двома руками;
в) відбивання м'яча однією рукою;
г) відбивання м'яча однією рукою, сидячи на підлозі;
д) кидок м'яча об підлогу, ловити двома руками, сидячи на підлозі;
е) ведення м'яча по колу
е) рухатися з м'ячем, затиснутим ступнями ніг;

Рухлива гра з м'ячем «Грай, грай, м'яч не втрачай!»
Діти розташовуються по залу. Кожен виконує будь-які дії з м'ячем за своїм вибором: кидає, катає, відбиває, стрибає. Після сигналу вихователя всі повинні швидко підняти м'яч вгору і завмерти. Той, хто не встиг підняти м'яч, вибуває з гри, йде на «лаву штрафників».

III. Заключна частина.
Ф./і: Хлопці ви впоралися з завданнями, і ми непомітно підійшли до палацу королеви Квіткової країни. Подивіться, як тут гарно! А ось який гарний пелюстка і тут щось є. Прочитаємо?

Ф./і: (читає) «Допоможіть мені хлопці, посадити квіти на нових галявинах. Королева Троянда». Що будемо робити? Допоможемо королеві. Отже, починаємо.
Гра «Посади квітку»
У дітей в руках: дзвіночки, тюльпани і різнокольорові ромашки. Спочатку до полянці біжать діти з дзвіночками, «садять»; потім діти: з тюльпанами; наступні - діти з різнокольоровими квітами. До квітів із зворотного боку приклеєний двосторонній скотч, а галявини зроблені з картону зеленого кольору

Ф./і: Молодці, Хлопці! Добре пограли, а найголовніше допомогли королеві Квіткового царства посадити квіти. Вам сподобалася гра?

Ф./і: Я вам пропоную трохи відпочити, адже нам пора повертатися додому. І щоб нам вистачило сил на зворотний шлях, давайте полежимо з закритими очима на м'якій та зеленій траві.

Проводиться релаксація на фоні тихої музики:

«Закриємо, діти, оченята.
Уявімо, що ми в казці.
Ми, наче квіти на лісовій галявині,
Зігріті сонцем, вмиті навесні.
Ми тягнемося вгору, пелюстки розкриваючи,
І ласкавий вітер нас тихо гойдає,
І ніжні пісні нам птахи співають,
І соки земні нам сили дають».

Під час читання вірша непомітно біля кожної дитини кладеться квітка.

Ф./і: хлопці, а ми з вами вже вдома, відкрийте очі. Ось яке диво сталося з нами, і королева Квіткової країни кожному з вас подарувала квітка, який буде вам нагадувати про цю подорож. А вам сподобалося у квітковій країні?

Діти: Так!

Ф./і: Ми обов'язково зробимо ще одну подорож в Квіткове царство, а поки я прощаюся з вами і бажаю вам удачі. До побачення!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове