logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож на планету Спарт»

Конспект сюжетно - корекційного заняття з фізичної культури у підготовчій (логопедичній групі.

Автор: Роженцева Л. А., Інструктор з фізичної культури МАДОУ «Веселка» р. Югорск, ХМАО-Югра.

 

Мета. Продовжувати підвищувати функціональні можливості рівня фізичної і рухової підготовленості у дітей з мовними порушеннями.

Завдання:

  1. Удосконалювати у дітей вміння вільно виконувати вправи, спрямовані на розвиток дрібної моторики рук, зміцнення м'язів і суглобів кистей, на профілактику плоскостопості і постави. Розвивати гнучкість рухів, силу м'язів живота і хребетного стовпа шляхом виконання вправ на м'ячах.
  2. зміцнювати дихальну систему, розвивати координацію рухів. Закріплювати прийоми самомасажу.
  3. Вчити дітей виражати себе в рухах ритмічного танцю і радіти їх красі.
  4. Виховувати морально - вольові якості: витривалість, упевненість у собі. Наполегливість у досягненні позитивних результатів

Обладнання:
Макети планет (Сонце, Земля. Місяць, Спарт)

  1. Масажні м'ячі за кількістю дітей
  2. Великі гімнастичні м'ячі за кількістю дітей
  3. Канат
  4. Костюм інопланетянина.
  5. Записи з музикою

                                             Хід заняття
I - Вступна частина
Ф/і - Здрастуйте, друзі. Сьогодні я пропоную вам вирушити в подорож на дивовижну планету Спарт. На цій планеті живуть хлопці - спартанята. Вони дуже веселі, люблять грати, займатися фізкультурою. Ну що? Вирішено! Вирушаємо на Спарт?

Ф/і - Але щоб нам відправитися в подорож, треба добре підготуватися. Дорога належить далека, і поки ми з вами на Землі, давайте зробимо собі масаж.

Самомасаж: (діти виконують вправи самомасажу, сидячи в колі)
І. П. сидячи на п'ятах, підігнувши пальці.
1. долоні з'єднати і розтерти круговими рухами.
2. щоки розтерти круговими рухами долонь.
3. лоб розтерти поздовжніми рухами долонь. По черзі правою і лівою рукою.
І. П. сидячи на підлозі між п'ят.
1. подушечками пальців м'якими рухами розтерти волосисту частину голови;
2. великим і вказівним пальцями рук розтерти вуха;
3. відтягнути вухо за верхній край вгору; за середину - в сторону; за мочку - вниз.
І. П. сидячи на підлозі, права нога пряма ліву зігнути. Гомілку лівої на стегні правої.
1. долонями зверху і знизу круговими рухами розтираємо ступню
2. кулачками від п'яти до шкарпеток.
3. обертальні рухи стопою.

Ф\і - А тепер, друзі, вставайте. Але перш ніж ми вирушимо на Спарт, давайте пройдемося по нашій матінці - Землі.

Ходьба:

  1. ходьба на носочках, руки стрілкою вгору.
  2. ходьба на п'ятках, руки за спину поличкою.
  3. ходьба з досаванием руками п'ят ніг.
  4. ходьба широким кроком і дрібним.
  5. біг, викидаючи прямі ноги вперед.
  6. біг із завданням (на сигнал опуститися на праве коліно)

Інструктор звертає увагу дітей на канат - дорогу (він обтягнутий зеленою стрічкою), що лежить в стороні. Діти проходять через канат скрестным кроком, тримаючи на витягнутих долоньках масажні м'ячики.

Ф/і - Ура! Ось ми і на планеті Спарт. Як тут цікаво!
(звучить музика, виходить інопланетянин)

Инопл. - Гей! Ви хто такі і звідки до нас прилетіли? Вже не з Землі? Точно з Землі! От здорово! Я - житель Спарти.
- Я хочу запитати: що це ви з собою принесли до нас на Спарт?

Ф/і - Ці м'ячі схожі на нашу Землю, тільки вони маленькі.

Инопл. - От здорово! А як можна з ними грати!

ОРУ з масажними м'ячиками для рук

  1. І. П. - о. с. руки зігнуті в ліктях. М'яч між долонями; пальці дивляться вгору. Прокатування м'яча між долонями ковзаючими рухами вгору-вниз.
  2. І. П. - о. с. руки зігнуті в ліктях перед грудьми. М'яч між долонями. Прокатування м'яча вправо і вліво.
  3. І. П. - о. с. м'яч між долонями. Катання м'яча круговими рухами за годинниковою і проти годинникової стрілки (зі зміною долонь).
  4. І. П.-о. с. - положення рук довільно. М'яч в правій руці. Енергійно стискати і розтискати м'яч пальцями. Те ж лівою рукою.
  5. І. П. - о. с. - стискання м'яча двома пальцями (великим і по черзі іншими).
  6. І. П. - о. с. ліва рука витягнута вперед, долонею вгору. М'яч в правій руці. Прокатування м'яча вздовж витягнутої руки від пальців до плеча і назад. Те ж іншою рукою.
  7. І. П. - о. с. м'яч знаходиться між долонями. Долоні дивляться один на одного; прокатування м'яча між долонями. (Цей комплекс вправ можна виконувати сидячи на підлозі)

Инопл.- У нас теж такі є, але вони більше, ніж ваші. Ось вони. Подобаються? Ви можете вибрати собі будь-який. (Вздовж стінки лежать великі гімнастичні м'ячі. Кожна дитина вибирає собі м'яч і розташовується на середині залу).

2 - частина. Основна.
Вправи на великих гімнастичних м'ячах.
1.І.П. - сидячи на м'ячі, ноги нарізно, руки на стегнах, спина пряма. 1 - стрибок, ноги разом; 2-стрибок, ноги нарізно. 6 разів.

2.І.П. - сидячи (на п'ятах) перед м'ячем, руки на м'ячі (долоня на долоню). 1 - лягти грудною кліткою на м'яч, спертися підборіддям на долоню; 2 - хитатися вперед - назад, підводячись з п'яти і сідаючи. 6 разів

3.І.П. - лежачи животом на м'ячі, ноги і руки на підлозі; 1 - 2 - невеликий перекат вперед, долоні спираються об підлогу; 3-4 - невеликий перекат назад,підняти руки. 6 разів

4 В. П. лежачи (на спині) на м'ячі, ноги зігнуті в колінах, опора на стопу. 1 -2 - згинаючи ноги в колінному суглобі, погойдатися на м'ячі вперед - назад; 3 - в. п. 6 разів

3 частина. Заключна
Ф/і. - Стоп! Давайте пограємо.
Д/гра «М'ячі різні несемо»

Инопл.- Мені дуже сподобалося з вами грати. Я зовсім забув сказати, що ми дуже любимо танцювати!

Ф/і. - Хочеш, ми навчимо тебе танцювати?

Инопл. - Дуже!

Танець «Чумацький шлях» (інопланетянин танцює разом з дітьми)

Ф/і. - Тобі сподобався танець? Ти зможеш навчити танцювати своїх друзів.

Ф/і. - вже темніє і нам пора повертатися додому.

Инопл. - Зараз я проведу вас до космічної дорозі. Ця дорога приведе вас на рідну Землю.

Діти проходять по канату приставним кроком, вправо, взявшись за руки.

Ф/і. - Ось ми і повернулися додому. Давайте ляжемо на Землю. Трохи полежимо, відпочинемо, подихаємо свіжим земним повітрям. ( Діти роблять глибокий вдих - втягуючи живіт; повільний видих - розслабляючи живіт).

Підсумок: Вам сподобалося подорожувати? Ви втомилися? Вам важко було?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове