logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Геометричні фігури».

Конспект заняття з математики для старшої групи.

Автор: Ольга Григор'єва.

 

Цілі
1. Уточнити уявлення дітей про геометричні фігури: трикутник, квадраті, прямокутнику, колі, овалі і їх основні ознаки.
2. Вчити знаходити геометричні образи в навколишньому оточенні.
Матеріали
Картинки Олівця, Самодєлкіна, Буратіно; лічильні палички; набір площинних геометричних фігур; альбомний аркуш.
Хід заняття
Сьогодні ви відправляєтеся в подорож по країні «Геометрія» разом з Олівцем, Самоделкиным, Буратіно.
Друзі зібралися у Олівця. У нього на столі розкладено багато різних фігур.
- Ой, що це? - запитав Буратіно і показав на фігурку, у якої три кути, три сторони і три вершини.
- Самоделкин закричав: «Я знаю, я знаю! У мене навіть загадка про цю фігуру є! Ось послухайте:
Одразу пізнаєш ти, хто я, На нас ти подивися. У нас все, у нас все, Природно, по три. Три сторони, три кути, Три вершини - вістря... Мені це подобається цілком. Адже... (трикутник) я!»
Абсолютно вірно! - сказав Олівець.
Тепер візьміть палички і зробіть трикутник, - запропонував Олівець своїм друзям.
Педагог пропонує дітям взяти палички і зробити з них трикутники, різні за розміром.
- У своєму наборі геометричних фігур знайдіть трикутники, різні за розміром.
Що спільного у всіх цих фігур? Чим вони відрізняються?
Подумайте і скажіть, на що схожі на трикутники.
Ой, а це що за фігура? - знову запитав Буратіно і показав на квадрат.
Я теж знаю! - сказав Самоделкин.
І про цю фігуру у мене є загадка:
Він давно знайомий мій, Кожен кут в ньому прямий, Всі чотири сторони Однакової довжини". Вам представитися я радий, А звуть мене... (квадрат).
Педагог звертається до дітей:
- Що цікавого знаєте про квадраті ви?
Олівець просить скласти з паличок квадрати, різні за розміром.
- У своєму наборі геометричних фігур знайдіть квадрати, різні за розміром.
- Що спільного у цих фігур?
Чим вони відрізняються?
На що схожий квадрат?
Ой, тут ще якісь «дивні» квадрати! - здивувався Буратіно.
У цих «дивних» квадратів є своя назва, - сказав Олівець.
Педагог звертається до дітей:
А ви знаєте, як вони називаються?
Що цікавого знаєте про прямокутнику ви?
Олівець просить скласти з паличок прямокутники, різні за розміром.
У своєму наборі геометричних фігур знайдіть прямокутники, різні за розміром.
Що спільного у цих фігур?
Чим вони відрізняються?
На що схожі прямокутники?
У Буратіно що все переплуталося в голові, тому він хоче трохи відпочити.
Хвилинка для відпочинку
Загудів паровоз
І вагончик повіз:
«Чу-чу-чу, чу-чу-чу!
Далеко я подамся!»
Вагончики зелені
Біжать, біжать, біжать.
А круглі колеса:
«Тук-тук, тук-тук, тук-тук!»
- На яку геометричну фігуру схожі коліщата?
А ось це коло! - радісно сказав Буратіно, - Я його одразу впізнав!
Педагог звертається до дітей:
Олівець пропонує з паличок зробити коло.
Чому не виходить зробити коло з паличок?
Що цікавого ми повинні пам'ятати про колі?
У своєму наборі геометричних фігур знайдіть кола, різні за розміром.
Що спільного у цих фігур? Чим вони відрізняються?
На що схожі кола?
- Знову якийсь дивний коло! - з подивом вимовив Буратіно.
- Знову ти все наплутав! - сказав Самоделкин і загадав таку загадку:
Хлопчик намалював коло - втік.
Тут слоненя проходив - настав. І з кола вийшов ... (овал).
Тепер я зрозумів! - сказав Буратіно. - Це овал.
Педагог звертається до дітей:
Можна зробити овал з паличок? Чому?
- У своєму наборі геометричних фігур знайдіть овали, різні за розміром.
Що спільного у цих фігур?
Чим вони відрізняються?
На що схожі овали?
Чи знаєте ви, що прямокутник і квадрат відносяться до четырехугольникам?
Чому їх можна об'єднати в одну групу?
Чи знаєте ви, як називається фігура, у якої 5 кутів? 6 кутів?
Що вийде, якщо геометричні фігури скласти разом? - здивовано запитав Буратіно.
- Кожен з вас придумає картину і на альбомному аркуші складе її з геометричних фігур.
(Діти самостійно виконують завдання.)
Розкажіть Буратіно, з яких геометричних фігур зробили будиночок, сонце, ялинку, метелик, квіточка і т. д.
А тепер зберіть геометричні фігури разом.
Виберіть всі фігури, однакові за формою; за кольором; за розміром.
Які фігури вибирали?
Заняття підійшло до кінця, давайте подякуємо друзів за цікаву і корисну подорож по країні «Геометрія». Ви дійсно навчилися добре розбиратися в геометричних фігурах і навчили цьому Буратіно.
Підсумок.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове