logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«В ГОСТІ ДО ДЕРЕВ»

Автор: Берибесова Ольга Іванівна, вихователь 1 кваліфікаційної категорії, МДОУ дитячий сад N46, р. Старий Оскол, Бєлгородської області.

 

Мета:

  1. Продовжувати знайомити дітей з особливостями різних видів дерев, взаємозв'язків рослин із навколишнім середовищем (вода, сонце - світло, тепло, грунт, тварини);
  2. Розвивати мислення дошкільнят, актуалізувати їхній досвід, знання, вчити розглядати один і той же об'єкт з різних точок зору.
  3. Виховувати емоційно-позитивне, дбайливе ставлення до рослин, навчити бачити їх красу і неповторність.

 

Матеріали та обладнання:
Лупи за кількістю дітей, мотузка, альбомні аркуші, воскові крейди.

Хід заняття:

Вихователь:
Хлопці! Сьогодні ми продовжимо роботу з вивчення дерев. Ви знаєте всі дерева нашої ділянки. Відгадайте загадку і скажіть, про який дереві ми сьогодні будемо говорити.

Струнке, найвище дерево на ділянці,
Очищає повітря від пилу, довго стоїть зеленим.

Правильно, ми будемо говорити про тополі. Подивіться і скажіть, що змінилося в тополі з останнього нашого спостереження? (з'явилися жовті листочки).

  • Ви добре знаєте своє дерево, А які частини є у дерева? Навіщо потрібні дереву листя, коріння, стовбур, кора?
  • Якої висоти дерево? Як можна виміряти висоту тополі? (діти по черзі стають поруч з деревом, вимірюючи його зростання). А якщо порівняти зростання дерева з зростанням дорослого - хто вищий?
  • Яка товщина стовбура? Як виміряти? Спробуйте обхопити стовбур двома руками. Вийшло? Скільки потрібно дітей, щоб обхопити стовбур?
  • Давайте виміряємо мотузочкою, (потім прикласти до лінійку і виміряти довжину).
  • Погладьте кору, яка вона? (шорстка, суха, холодна, товста). Розгляньте її за допомогою лупи, є тріщинки? Як ви думаєте, може там хтось жити?
  • Є на дереві мохи? Це означає, що старе дерево.
  • Знайдіть місце, де стовбур дерева самий широкий, а де найвужчий?
  • Що тримає дерево в землі? Спробуйте витягнути його. Знайдіть місце, де коріння виходять на поверхню землі, розгляньте їх.
  • Скільки листя на дереві? Знайдіть листочок і погладьте його руками: спочатку зверху, потім знизу. Який він? (Зверху гладенький, темно-зелений, знизу - світлий, з білим опушенням.) Розгляньте через лупу.
  • Поторкайте кінчик листочка, який він? (гострий або тупий, м'який чи твердий?)
    Який у неї край? (рівний або з зубчиками?)
    Як прикріплюється листочок до гілці? (черешком). Де ширше біля основи або ближче до гілці? А чому, як ви думаєте?
    Як ви думаєте, листочки здорові йди хворі? Чому вони тоді опали? (їм не вистачає тепла і світла).
  • Зараз осінь і з дерева осипалося багато листочків, зберіть його листочки.

 
Давайте пограємо з листочками.
П/ і «Ми листочки осінні»

Ми - листочки, ми - листочки,
Ми - осінні листочки.
Ми сидимо на гілочках
Відер дмухнув - полетіли.
Ми літали, ми літали,
А потім літати втомилися!
Перестав дути вітерець -
Ми присіли всі в кружок.
Раптом подув вітер знову
І листочки швидко здув.
Всі листочки полетіли
І на землю тихо сіли.

Вихователь. Відгадайте ще загадку:
Не трава, не кущ,
Різьблені листя, плоди гіркі, але їх люблять птахи? Про яке дерево?
 
А ви знаєте, звідки походить назва цього дерева? Про це говорить одна легенда.

«Жили якось чоловік з дружиною, і було в них двоє дітей. Старшу дочку звали Восьмуха. Вона була злою, заздрісною. А меньшова сина звали Романушка. Він був добрий і привітний, батьки душі в ньому не чули. Злюбила Восьмуха Романушку і задумала погубити його. Завела вона його в гниле болото і втопила. Але не вдалося знищити їй Романушку зовсім. Виросла на тому місці привітне, кучеряве деревце, назвали його люди лагідно рябинка».

  • Якої висоти дерево? Давайте виміряємо. Яке дерево вище горобина або тополя?
  • Яка товщина стовбура? Давайте виміряємо? Порівняйте, яке дерево товщі? Як ви думаєте чому? (тополя старий, а молода горобина)
  • Погладьте кору, яка вона? (гладка, суха, холодна, тонка). Розгляньте її за допомогою лупи, є тріщинки? Як ви думаєте, може там хтось жити? Є на дереві мохи?
  • Знайдіть місце, де стовбур дерева самий широкий, а де найвужчий? Що тримає дерево в землі? Спробуйте витягнути його. Знайдіть місце, де коріння виходять на поверхню землі, розгляньте їх.
  • Подивіться, а чи є у рябинки «дітки» - пагони? Скільки їх? Чому ви думаєте, що це дітки?
  • Подивіться вгору, на її листочки. Які вони? Знайдіть листочок і погладьте його руками: спочатку зверху, потім знизу. Який він? (ажурні, красиві, навіть небо крізь них видно). Перевірте, де темніше - під листям горобини або під листям тополі? Чому? Які птахи до неї прилітають? (синиці, шпаки, омелюхи). А як ви думаєте, чому вони її люблять? (Ягоди горобини - їжа для багатьох птахів.)
  • Якого кольору, буду на деревах листя взимку? А можуть бути коричневі листя? Їх не зірвав вітерець, вони міцно тримаються на гілочках і залишаються зі своїм деревом до весни, або поки їх не зірве сильний вітер.

 

Гра - імітація «Дерево»
Зараз я перетворю вас на дерева (робить чарівний знак). Ваша шкіра перетворюється в кору, а руки - гілки. Підніміть свої руки-гілки, пошелестите, пошумите листям-пальчиками - чуєте, який вітер налетів? (Діти виконують рекомендації .) Розставте ноги ширше - це ростуть ваші коріння, вони тримають вас у землі, дають воду, їжу. Ах, які чудові дерева виросли !

 

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в гру «Дерево - це...» Я буду починати, а ви будете продовжувати. Треба придумати, для кого чим служить дерево,
«Для птиці дерево - це...». (їдальня, місце для споруди гнізда, місце, де вона може сховатися, тощо )
«Для жука наше дерево - це...»( його житло, місце, де він відкладає яйця, з яких з'являються личинки, де жук може знайти здобич і т. п.)
«Для художника дерево - це...».( об'єкт для картини, джерело натхнення... )
«Для втомленого подорожнього розкидисте дерево - це...».
(місце, де в жаркий день можна сховатися від пекучого сонця, відпочити.)
«Для мебляра дерево - це...».
(деревина, з якої можна зробити багато різних предметів.)
«Для зайця дерево - це...».
( їжа взимку. Заєць обгризає кору дерев.)
«Для городянина дерево - це...».
(чисте повітря, прохолода в спеку, «парасолька» від дощу, місце для відпочинку тощо)

Вихователь. Осінь листочки опадають, падають не тільки здорові, але і хворі листочки, на яких оселилися шкідливі черв'ячки. Навесні вони прокинуться, і будуть шкодити дереву, давайте йому допоможемо, зберемо старі листочки в мішок, і їх відвезуть у сміття.

Вихователь. Хлопці, а зараз я пропоную намалювати наші дерева і скласти рекламу свого дерева.

Тополя.
Тополя-це знають усі,
Чемпіон по зростанню.
І дістати її верхівку
Нам зовсім не просто,
Тому що він за літо
Виростає на два метри.

 

Горобина.
Червоненьку ягідку
Мені дала горобина.
Думав я, що солодку,
А вона як хіна.
Толі це ягідка,
Просто не дозріла
Толі горобина хитра
Пожартувати хотіла?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове