logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Знайомство зі звуками «До» і «КЬ».

Заняття з розділу «Вчимося рідної мови», підготовча група.

Автор: Гребенюк Ірина Іванівна, вихователь МДОУ д/с N15, р. Білгород.

 

Мета:
- Розвивати слухове увагу, логічне мислення, пам'ять;
- Закріплювати у мові дітей правильне вживання іменників в орудному відмінку;
- Виховувати дружні взаємини на занятті.
Попередня робота: розглядання абетки, тварин Австралії, виділення звуків у словах.
Матеріал: картинки із зображенням тварин і продуктів харчування; на кожну дитину аркуш паперу із зображенням 2 хлопчиків і предметних картинок, які містять у своїй назві звук «до» або «кь» і кілька картинок, що не містять ці звуки.
Хід заняття.
Педагог: хлопці, сьогодні ми з вами відправимося в Австралію. Які тварини живуть там? Що б це дізнатися, треба відгадати загадки:
- Він ходить, голову задерши, не тому, що важливий граф,
Не тому, що горду вдачу, а тому, що він... (жирафа)
- По річці пливе колода, ох, і злющее воно!
Тим, хто в річку догодив, ніс відкусить... (крокодил)
- Вигляд у них дивний: у тата - локони хвилею,
А мама ходить стриженої, за що вона обиженна?
Недарма часто злитися на всіх матуся... (левиця)
Дидактична гра «Хто чим живиться?»
Дітям роздають картинки із зображенням продуктів харчування і тваринами. Педагог показує картинку з зображенням тварини і питає, чим вона харчується. Діти знаходять у себе потрібну картинку і відповідають:
Лев - антилопами, звірками
Жираф - листям, травою
Кенгуру - травою
Крокодил - оленями, звірками
Слон - листям, травою...
Физминутка: «Море хвилюється»
Послухайте вірш про один з них:
Носить мама - кенгуру
В теплій сумці дітвору.
А хлопці - кенгурятки -
Цілий день грають в хованки!
Педагог ще раз читає вірш, інтонаційно виділяє в словах звук «кь», вимовляє його з особливим зусиллям, залучає до читання бажаючих, які повторюють вірш разом з дорослим.
Педагог запитує:
- Хто почув у вірші слова з «суворим» звуком «до» і може назвати їх? (їх немає)
- Хто почув у вірші слова з «ласкавим» звуком «кь» і може назвати їх? (відповіді дітей).
Самостійна робота: кожній дитині пропонується аркуш паперу із зображенням 2 хлопчиків і предметних картинок. Діти називають усі зображені картинки. Педагог дає завдання:
Картинки до слів з «суворим» звуком «до» з'єднати з портретом суворого хлопчика, а картинки до слів з «ласкавим» звуком «кь» з'єднати з портретом «ласкавого» хлопчика.
Гра «Луна» - в колі з м'ячем. Педагог називає слова зі звуками «до» і «кь», кидає м'яч дитині. Дитина повертає м'яч, повторюючи слово і виділяючи потрібний звук.
Дидактична гра «Звук заблукав».
Іноді зі звуком трапляється так, що звук може захворіти або заблукати.
Наприклад, слово «будинок» - звук «о» захворів і тепер звучить як «и». Яке слово вийшло?
Діти відповідають... (дим)
Далі вихователь називає слова зі звуком «о», а діти з іншим на його місці: сон - син, стіл - стілець, ніс - нас.
Педагог: ось як від одного звуку залежить сенс цілого слова.
Підведення підсумків заняття (рефлексія).
- З якими звуками ми сьогодні познайомилися?
- Яка гра вам сподобалася, і ви хотіли б зіграти в неї ще?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове